Pracownia ORANGE


TUWIMOWSKIE RYMOWANIE

Dzień 24 czerwca 2013 r w naszej bibliotece szkolnej poświęcony był Julianowi Tuwimowi. Jego wiersze dla dzieci to ta część twórczości, którą wszyscy znamy i z którą najbardziej kojarzy nam się ów poeta. Wiersze te, to rymowane opowiastki o różnych postaciach, przedmiotach, jedzeniu i zwierzętach. Wszystkie napisane są dowcipnym językiem oraz opisują fragmenty rzeczywistości, a wiele z nich ma ukryty morał lub przesłanie. W pracowni Orange klasy IIab i IIIab szkoły podstawowej rywalizowały ze sobą w konkursie "Tuwimowskie rymowanie". Musiały wykazać się doskonałą znajomością twórczości dla najmłodszych. Uczniowie bardzo dobrze poznali treść utworów oraz pięknie recytowali wiersze. Największymi miłośnikami poezji Tuwima okazali się najmłodsi uczniowie z klasy II a, którzy zwyciężyli w zmaganiach konkursowych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Konkurs przygotowany i poprowadzony został przez p. L. Jajkiewicz.

zobacz zdjęcia

 
LEKCJA PRZYRODY Z ŻYWYMI ZWIERZĘTAMI

Dnia 21 czerwca 2013r. w naszej szkole w Pracowni Orange odbyła się lekcja przyrody z żywymi zwierzętami dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów klas I - IIISP. Poprowadzona była przez p. Rafała Baczyńskiego nauczyciela biologii z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach wraz z uczennicami. Pan Rafał przygotował prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie mogli lepiej poznać otaczający nas świat. Dzieci mogły na żywo zobaczyć przedstawicieli grup zwierząt np. pająki tropikalne - ptasznika tygrysiego, patyczaka oraz grupę zwierząt wzbudzających największe emocje, czyli gadów tj. agamę brodatą, węża zbożowego i żółwia złocistego. Uczniowie byli podzieleni na grupy, aby każda z nich miała możliwość zobaczenia z bliska oraz dotknięcia każdego zwierzęcia. Dzieci były bardzo zadowolone i zachwycone małymi stworzeniami. Żywa lekcja przyrody była wspaniałą formą zainteresowania dzieci otaczającą nas przyrodą.

zobacz zdjęcia

 
GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 10 czerwca 2013r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego przeznaczony dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: plakat, piosenka, test gramatyczny. Uczestniczyli w nim przedstawiciele sześciu szkół podstawowych. Reprezentanci naszej szkoły uzyskali dobre wyniki zajmując pierwsze miejsca w dwóch kategoriach. Byli to uczeń klasy 3a Michał Zaucha w kategorii test gramatyczny oraz w kategorii piosenka uczeń kl. 3a Piotr Zięba. Organizatorem konkursu była p. B Gutkowska we współpracy z p. Dyrektor K. Olszówka - Łępa.

zobacz zdjęcia

 
II zjazd Pracowni Orange

orange 2013 09 1W dniu 13-14.09.2013 dwoje nauczycieli z naszej szkoły udała się do Warszawy na ,,II zjazd Pracowni Orange". Program zjazdu obejmował wiele interesujących zagadnień.
I dzień:
- FORUM CYFROWYCH INSPIRACJI - ogólnopolska debata
w zakresie zwiększania kompetencji cyfrowych młodych ludzi.
- WARSZTAT ZE SZKOŁĄ LIDERÓW - wspólne prezentacje naszych pomysłów na działanie Pracowni Orange.
II dzień:
- FUNDACJA DOBRA SIEĆ - czyli jak pracować z wolontariuszami, wolontariat bez tajemnic.
- FUNDACJA CENTRUM im. BRONISŁAWA GEREMKA ? ?Nasz Świat" - nowy program dla młodzieży i pedagogów.
- PODSUMOWANIE LATAJĄCYCH ANIMATORÓW KULTURY - z czym przylecieli, co zrobili i to co zostawili.
- PREZENTAJE NASZYCH PLAKATÓW - podsumowanie roku działalności Pracowni Orange
- LABORATORIUM EE - grywalizacja bez tajemnic - W jaki sposób korzystać z platformy dla Pracowni Orange, by przynosiła jak największe korzyści społecznościom lokalnym.
Osobami prowadzącymi poszczególne części byli między innymi: Michał Boni - Minister Administracji i Cyfryzacji, Jadwiga Anna Czartoryska - Prezes Fundacji Orange, Maciej Witucki - Prezes Orange Polska, Radek Kotarski - twórca programu POLIMATY

orange2013 09

 
DZIEŃ PIĄTY- PIĄTEK

26 kwietnia na zajęcia biblioterapeutyczne pt. "Franklin i książka z bibliotek" zaproszono kolejną grupę z oddziału przedszkolnego. O godzinie 11.15 wszystkie przedszkolaki z naszej szkoły przyszły na boisko szkolne , aby pożegnać się z żółwiem Franklinem. Kulminacyjnym punktem cyklu spotkań był w tym dniu happening z udziałem maskotki - Franklinem, gdzie dzieci ze śpiewem na ustach przeszły ulicami Zalasowej w barwnym korowodzie. Na zakończenie wspólnego spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo cieszymy się, że żółw Franklin odwiedził naszą miejscowość. To był wspaniały tydzień.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego spotkania za wspólną, miłą zabawę.
Tygodniowe spotkanie z żółwiem Franklinem przygotowała p. Monika Zegar oraz p. Anna Malinowska.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6