W związku z promocją czytelnictwa w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego pt.: „My Book Cover” dla klas 1-4. Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek, rozwijanie wyobraźni, umiejętności wypowiedzi artystycznej oraz poszerzenie słownictwa z języka angielskiego. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie okładki swojej ulubionej książki. Projekt miał zostać wykonany w formacie A-4, zawierać tytuł książki w języku angielskim oraz nazwisko autora. Ponadto oprawa graficzna miała nawiązać do tytułu książki i jej treści. Jury podczas oceniania brało pod uwagę sposób ujęcia tematu, oryginalność okładki, walory artystyczne oraz poprawność językową. Komisja miała naprawdę twardy orzech do zagryzienie, gdyż dzieci wykazały się wyobraźnią wykonując piękne i ciekawe prace. W konkursie nie tylko laureaci, ale każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową. Ponadto ze zdjęć uczniów i ich prac został utworzony kolaż w kształcie książki, który z pewnością będzie wspaniałą pamiątką z udziału w konkursie!