W ramach obchodów „Dnia Ziemi” uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 wzięli udział w ekologicznym konkursie z języka angielskiego pt.: „Upcycling” – nowe życie śmieci. Zadaniem uczestników było wykonanie zabawki, rzeczy codziennego użytku, dekoracji lub innego „praktycznego” przedmiotu z niepotrzebnych, przeznaczonych do wyrzucenia śmieci oraz nadanie mu ciekawego tytułu w języku angielskim. Wybór najlepszych prac przypadł w udziale uczniom klas 0-3, którzy w drodze tajnego głosowania wybrali zwycięzców.

Laureaci konkursu:

1 miejsce – Izabela Słowik kl. 6a (Lucky Pig)

2 miejsce – Zuzanna Olszówka kl. 7a (Dream Eater)

3 miejsce – Izabela Olszówka kl. 4a (Mysterious Toolbox).

Z uwagi na pomysłowość prac postanowiono pozostałym uczestnikom przyznać wyróżnienia. Zarówno laureaci jak i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Z prac konkursowych utworzono wystawę na korytarzu szkolnym przy wejściu głównym. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności oraz pragniemy podziękować za zaangażowanie!