W środę 19 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w tym roku w Zespole Szkół w Gromniku.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. W grupie młodszej drużynę tworzyli uczniowie: Maja Tryba z klasy 4A, Nikola Kawa z klasy 4A, Adrian Sarad z klasy 4A, Oskar Burza z klasy 4A. Drużyna uczniów starszych to: Kornelia Szerląg z klasy 7A, Aleksandra Marcinek z klasy 6A, Tobiasz Plebanek z klasy 6B.

Turniej składał się z czterech części. Najpierw zawodnicy rozwiązywali samodzielnie test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, następnie rozwiązywali test dotyczący zasad poruszania się na skrzyżowaniach. W trzeciej części drużyna musiała   udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku. Ostatnie zadanie polegało na pokonaniu na rowerze bardzo wymagającego toru przeszkód.

Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych. Drużyna starsza zdobyła trzecie miejsce w powiecie.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w tegorocznym turnieju. Dziękujemy za duże zaangażowanie uczniom oraz ich rodzicom. Szczególne podziękowanie kierujemy do Straży Pożarnej w  Zalasowej, która przeprowadziła szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów biorących udział w turnieju. Efekty szkolenia były widoczne w czasie zawodów – uczniowie zadania z zakresu pierwszej pomocy wykonali praktycznie bezbłędnie.

Dziękujemy uczniom za poświęcony czas, ogromne zaangażowanie i wytężoną pracę.