12 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach odbyła się „Debata Oksfordzka”, realizowana w ramach projektu Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców pt. „ Dialogi młodzieżowe w małej ojczyźnie.” Nasza szkolna drużyna debatancka w składzie:

Mówca 1 – Izabela Matug
Mówca 2 – Maja Michalik
Mówca 3 – Malwina Kawa
Mówca 4 – Gabriela Gutkowska

jako drużyna propozycji odniosła zwycięstwo, broniąc tezy, że krótkie wyjazdy są lepsze niż dłuższe. Nasi debatanci świetnie wygłosili argumentację, kontrargumentację, zadawali pytania oraz rzeczowo i merytorycznie odpowiadali na te zadawane przez drużynę opozycji. Drużynę opozycji stanowili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalowej.

Wszyscy debatanci musieli zmierzyć się z niełatwym zadaniem – poradzić sobie z tremą związana z wystąpieniem przed licznym gronem odbiorców. Zebrani z zainteresowaniem śledzili przebieg debaty, a wystąpienia nagrodzili gromkimi brawami.

Zwyciężyła, więc siła argumentów i umiejętności retoryczne, a reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych debatach.