15 kwietnia uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami wybrali się do Krynicy-Zdroju na lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”.

Tytułowy bohater przemierzył drogą morską prawie cały świat. Jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał królewnę Sermirę oraz dotarł do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy. Z każdej wyprawy powracał do wuja Tarabuka.

Opowieść przedstawiona w tej wyjątkowej formule wywarła na uczniach duże wrażenie. Zachwyt wzbudziły umiejętności łyżwiarzy czy akrobatów, widowiskowa scenografia, kostiumy oraz ciekawe układy choreograficzne.

Ponadto uczniowie przechadzali się po centrum Krynicy-Zdroju, zakupując liczne pamiątki.