Dnia 16 kwietnia 2024 r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. W stolicy Małopolski najpierw udali się do Teatru „Groteska”, w którym obejrzeli adaptację najbardziej utytułowanej książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Po 1,5 – godzinnym pobycie w teatrze, który okazał się ważną nauką, niesamowitą przygodą oraz świetną zabawą, drugoklasiści pod czujnym okiem opiekunów przeszli na Wawel, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Legendy wawelskie”. Pobyt w grodzie Kraka zakończyli godzinnym rejsem po Wiśle – z pokładu statku „Patria” podziwiali wspaniałe zabytki miasta oraz przepiękne widoki. Bez wątpienia był to udany i pomysłowo spędzony dzień. Wszystkie te atrakcje stały się okazją do bezpośredniego spotkania z polską historią, kulturą oraz sztuką i stanowiły cenne uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Ok. godz. 2000 wszyscy pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach powrócili do swoich domów.

« z 2 »