Dnia 11 września 2024 r. uczniowie klas 3 ab wraz z opiekunami wyruszyli do Ciężkowic, by aktywnie spędzić czas. Po przybyciu na miejsce trzecioklasiści, słuchając opowieści przewodnika, przeszli szlakiem turystycznym przez Skamieniałe Miasto, a następnie udali się do Parku Zdrojowego. Pogoda sprzyjała licznym rekreacjom. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, mnóstwo pozytywnej energii oraz doskonałe humory sprawiały, że czas płynął nieubłaganie szybko. Na koniec uczniowie przeszli do Parku Linowego, gdzie po odbyciu krótkiego szkolenia przeprowadzonego przez wykwalifikowanych instruktorów, pokonywali kolejne przeszkody, wykazując się nie lada odwagą i sprytem. Bez wątpienia był to aktywny i pomysłowo spędzony dzień. Ok. godz. 1400 wszyscy pełni wrażeń i w świetnych nastrojach powrócili do swoich domów.