Dnia 9 września 2024 r. uczniowie kl. 1 – 3 uczestniczyli w spotkaniu z panem policjantem – mł. asp. Piotrem Solarzem. Celem prelekcji było pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, szkole oraz Internecie. Podczas spotkania pan policjant uczył najmłodszych, jak być świadomym, a przede wszystkim bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Przekazał uczniom wiele ważnych informacji m. in. o czym należy pamiętać, będąc samemu w domu podczas nieobecności rodziców, dlaczego nie można rozmawiać z nieznajomymi i wpuszczać ich do domu czy jak zachować ostrożność wobec zwierząt. W trakcie zajęć nasi podopieczni mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę nt. prawidłowego poruszania się po drogach, chodnikach z zachowaniem zasad, dzięki którym można szczęśliwie dotrzeć do celu. Prelekcja zakończyła się wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za poświęcony czas i niezwykle wartościowe spotkanie.