Nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie, realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przedsięwzięcie miało na celu promocję czytelnictwa, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu, a także zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego. Akcja odbyła się na polanie obok szkoły i wzięły w niej udział uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami. Korzystając z pięknej pogody, dzieci rozłożyły koce i wysłuchały opowiadania czytanego przez zaproszonych gości: pana policjanta Pawła Klimka i pana strażaka Witolda Romanowskiego. Podczas spotkania uczniowie malowali na foli, na kamieniach oraz wykonywali portrety z użyciem liści i kwiatów. Wykonując prace, wykazali się kreatywnością oraz starannością. Spotkanie było nie tylko okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również do nauki i zabawy w otoczeniu przyrody.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas, czytanie pouczającej historii oraz każdy uśmiech wywołany na dziecięcej twarzy.

#czytanienapolanie