Bieżące wydarzenia
POTKANIE "WESOŁYCH SMERFIKÓW" Z POLICJANTEM

P20182POLICJANT
Witold Szwajkowski

Kiedy dzieje się coś złego
To zwracamy się do niego.
Jeśli czego się boimy,
to o pomoc go prosimy

a on nam o każdej porze
i doradzi, i pomoże,
ale złapie też przestępcę,
by nie łamał prawa więcej.
Niebezpieczny zawód ma?
jego nazwę każdy zna.
Kto to taki? Wiemy już?
To policjant ? prawa stróż!

21 września 2018 "Wesołe Smerfiki" odwiedził pan Piotr Solarz, który jest stróżem prawa. Pan policjant przywitał wszystkich słodkim poczęstunkiem i przekonał dzieci, że policjanci są bardzo przyjaźni. Dzieci dowiedziały się, czym stróże prawa zajmują się na co dzień, z zaciekawieniem obejrzały wyposażenie każdego funkcjonariusza: kajdanki, lizak, odznakę, latarkę, pałkę. Nie obyło się również bez przypomnienia Smerfikom podstawowych zasady poruszania się po jezdni oraz informacji do kogo mogą się zwrócić w razie problemów czy niebezpieczeństwa. Dziękujemy panu policjantowi za spotkanie i czas poświęcony naszym maluszkom.

NIE TYLKO OD ŚWIĘTA, POLAK O CZYTANIU PAMIĘTA!

P20184P20185

Po raz pierwszy Dzień Głośnego Czytania obchodzony 29 września został ogłoszony w 2001 roku przez Polską Izbę Książki. Czytać może każdy i wszędzie. Czytajmy przede wszystkim dzieciom, bo dzięki temu uczymy ich czerpania radości i przyjemności z obcowania z literaturą. Co więcej, głośne czytanie rozwija wyobraźnię i buduje więzi pomiędzy rodzicami, a dzieckiem. Z okazji tego święta maluszki z naszego przedszkola odwiedziła jedna ze smerfowych mam - pani Ilona Kluzek. Dzieci chętnie wysłuchały baśni "Brzydkie kaczątko", oglądały ilustracje i odpowiadały na pytania. Serdecznie dziękujemy pani Ilonie za spotkanie oraz poświęcony czas.