Przedszkole w Ruchu
ZDROWY PRZEDSZKOLAK

W dniu 21 marca 2014 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem ?ZDROWY PRZEDSZKOLAK". Konkurs skierowany był do dzieci przedszkolnych z naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej oraz ich rodziców. Celem konkursu było propagowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci w wieku przedszkolnym - zachęcanie do aktywnego trybu życia, prawidłowego odżywiania, dbania o zdrowie. Konkurs organizowany był w ramach akcji Ćwiczyć każdy może programu Rok Szkoły w Ruchu ? Przedszkole w Ruchu . Otrzymaliśmy 37 wspaniałych prac. Oceny prac w poszczególnych kategoriach wiekowych dokonało jury w składzie: p. Maria Bardo, p. Marta Galas, p. Anna Malinowska.

Dzieci trzyletnie Dzieci czteroletnie Dzieci pięcioletnie Dzieci Sześcioletnie
JULIA SZERLĄG miejsce I

ZUZANNA KWIEK miejsce II

TOBIASZ PLEBANEK miejsce II

MIŁOSZ MRÓZ miejsce II

ALEKSANDRA GOLONKA miejsce III

WOJCIECH CZARNIK
miejsce III

GABRIELA BAJOREK
miejsce III

MILENA STAŃCZYK miejsce I

TOBIASZ KAWA
miejsce II

ANNA BURZA
miejsce II

OKTAWIAN ŁĘPA miejsce II

EMILIA FIRMUGA miejsce II

JULIA KOSOWSKA miejsce II

BARTOSZ BARDO miejsce II

MIŁOSZ SARAD miejsce III

JULIA BARDO miejsce III

FILIP DZIEDZIC miejsce III

ZUZANNA PATYK miejsce III

KAMIL SKOWRON
miejsce III

WIKTORIA SŁOWIK miejsce I

JUSTYNA KAPCIA miejsce II

DOMINIK LUDWIN miejsce II

OTYLIA MATRAJ
miejsce II

JAKUB TRYBA
miejsce II

KORNELIA PAPUGA
miejsce III

HENRYK GALAS
miejsce III

ALEKSANDRA USARZ
miejsce III

BŁAŻEJ SKOWRON miejsce III

ZUZANNA MATUG miejsce I

KONRAD PĘDRAK miejsce II

BEATA MYTYŚ miejsce II

MICHAŁ KLUZEK miejsce II

MAKSYMILIAN BARDO
miejsce II

SYLIWA ZAWORSKA
miejsce III

MAGDALENA BURZA
miejsce III

ERYK MRÓZ
miejsce III

NATALIA KIERMASZ

miejsce III

Z okazji zorganizowanego w szkole dnia POWITANIA WIOSNY, zostali zaproszeni rodzice którzy wspólnie z dziećmi wzięli udział w konkursie plastycznym ? Zdrowy Przedszkolak" zorganizowany w ramach akcji Ćwiczyć każdy może programu Rok Szkoły w Ruchu ? Przedszkole w Ruchu . W pierwszej części uroczystości rodzice obejrzeli wspaniałe występy przygotowane przez dzieci przedszkolne oraz klasy I- III szkoły podstawowej o tematyce wiosennej. Następnie udali się do Pracowni Orange na uroczyste wręczenie nagród oraz obejrzenie galerii wszystkich prac plastycznych. Każdy przedszkolak z rąk pani dyrektor K. Olszówki ? Łępy otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe: piękne książki, kolorowe piłki oraz owoc w postaci jabłka. Rodzice otrzymali podziękowania. Na tę okazję przygotowano również dla dzieci oraz rodziców degustację różnych owoców oraz przepyszną zdrową sałatkę owocową. Główną nagrodą dla dzieci, które zajęły I oraz II miejsce będzie umieszczenie ich prac w Ośrodku Zdrowia w Zalasowej. Organizatorem i fundatorem nagród konkursu była Pracownia Orange w Zalasowej - lider A Malinowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej, NZOZ ?Berger i Sajdak" w Zalasowej oraz ?Malinowska i Stańczyk" SP. Part. Piel. w Zalasowej. Koordynatorki konkursu były: p. Marta Galas oraz p. Anna Malinowska.

Anna Malinowska

 

 
W PASTUSIOWEJ KRAINIE

pastusiowepodziekowanieW dniu 27 listopada 2013r, w Publicznym Przedszkolu w Zalasowej w ramach akcji Ćwiczyć każdy może program MEN Rok Szkoły w Ruchu - Przedszkole w Ruchu zorganizowane zostało zajęcie pt. "W Pastusiowej Krainie." Było to pierwsze z siedmiu zajęć, zaplanowanych w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "AKADEMIA AQUAFRESCH". Tego dnia dzieci zapoznały się postaciami z Pastusiowej Krainy: Billym, Lilly, Milky, Szczotkusiem, Robaczkiem Próchniaczkiem oraz Barneyem. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z bohaterami "Akademii Aquafresch", poznanie cech charakterystycznych każdej z tych postaci oraz nabywanie świadomości dbania o zdrowe zęby. W tym celu dzieci najpierw wysłuchały opowiadania o mieszkańcach Pastusiowej Krainy o tym, że kiedy zapomną o umyciu ząbków po jedzeniu zaraz czai się Robaczek Próchniaczek. W zabawie ruchowej dzieci szukały Pastusiowych par, co sprawiało im wiele radości. Kolorowały postać Barneya, który będzie sprawdzał zdobyte przez dzieci wiadomości. Rozwiązywały zagadki opisowe o postaciach oraz quiz podsumowujący i utrwalający zdobyte wiadomości. Postacie z Pastusiowej Krainy bardzo się dzieciom spodobały dlatego z zaciekawieniem czekały na kolejne spotkania. Zajęcia prowadziła mgr Lesława Dominiewska.

Lesława Dominiewska

zobacz film

 
KONKURS WIEDZOWY - RUCH TO ZDROWIE

konkurs-ruchtozdrowiePodsumowaniem akcji Ćwiczyć każdy może program Rok Szkoły w Ruchu - Przedszkole w Ruchu dla dzieci z oddziałów przedszkolnych był konkurs wiedzy pod hasłem: "Ruch to zdrowie". Konkurs został przygotowany p. K. Radziszewską wychowawca gr 02 (dzieci 5-6 letnie) przy współpracy pracownika Biblioteki Publicznej p. mgr M. Zegar i przeprowadzony w dniu 21.03.2014r. Zgodnie z opracowanym regulaminem w rywalizacji przeplatanej zabawami ruchowymi wzięło udział 3 trzyosobowe drużyny. Pozostałe dzieci kibicowały swoim rówieśnikom. Drużyny otrzymywały punkty za prawidłowe rozwiązywanie zadań zarówno grupowych jak i indywidualnych. Musiały się między innymi wykazać wiedzą dotyczącą zdrowego trybu życia oraz znajomością literatury dziecięcej, z którą wcześniej się zapoznały. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli prosty układ do piosenki "Fikający zuch". Dzieci były bardzo zaangażowane, poprawnie odpowiadały na wszystkie pytania i długo utrzymywał się remis. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła drużyna grupy 03. Serdecznie im gratulujemy! Wszyscy reprezentanci drużyn otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody książkowe.

zobacz zdjęcia

regulamin konkursu

 
ZAJĘCIA BIBLIOTERAPEUTYCZNE

W Bibliotece Publicznej w Ryglicach filia w Zalasowej 20.03.2014r. odbyły się kolejne z cyklu zajęć biblioterapeutycznych dla dzieci z oddziału przedszkolnego gr 02. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła p. mgr M. Zegar we współpracy z p. mgr K. Radziszewską W związku z aktywnym udziałem naszych przedszkolaków w akcji ?Ćwiczyć każdy może " w ramach programu "Przedszkole w ruchu" zajęcia tematycznie zostały powiązane z założeniami programu, stąd dotyczyły aktywnego trybu życia, zapobiegania otyłości u dzieci i kształtowania nawyków prozdrowotnych. Po powitaniu, zabawie integrującej grupę oraz wprowadzeniu w tematykę zajęć dzieci obejrzały fragment filmu z cyklu "Było sobie życie". Po projekcji filmu dzieci żywo komentowały omawianą w nim tematykę, odnosząc się do swoich i obserwowanych codziennych zachowań. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały serię książek na podstawie których film powstał. Uważnie słuchały czytanych fragmentów dotyczących pracy mięśni i całego układu ruchowego. Dzieliły się własnymi doświadczeniami, wyciągały wnioski na podstawie czytanych fragmentów i ilustrujących je obrazków. Następnie przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy w praktyce. Dzieci uczestniczyły w rywalizacji drużynowej, w czasie której musiały wykazać się zwinnością i szybkością oraz stosować zasadę fair play i doceniać wysiłek każdego uczestnika. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Były aktywne, radosne, pełne werwy. Od wieków wiadomo, że nic tak nie aktywizuje dzieci jak możliwość ruchu.

Katarzyna Radziszewska

zobacz zdjęcia

 
STUDNIA SPORTOWYCH TALENTÓW

Dnia 17.03.2014r. spośród uczniów poszczególnych oddziałów przedszkolnych w ramach akcji Ćwiczyć każdy może programu Rok szkoły w ruchu - Przedszkole w Ruchu przeprowadzono turniej. Miał on na celu odkrycie i sprawdzenie poziomu rozwoju zdolności motorycznych zalasowskich przedszkolaków. Turniej składał się z testów oceniających takie zdolności jak: szybkość lokomocyjna, wytrzymałość, siła dłoni, siła nóg, równowaga i koordynacja. Testy te zostały opracowane specjalnie dla dzieci młodszych. Uczniowie w tym wieku bardzo chętnie rywalizują z rówieśnikami i dążą do zwycięstwa przez co ochoczo uczestniczyły w zmaganiach. Uczniowie byli bardzo radośni, uśmiechnięci, zadowoleni, a opiekunowie uzyskali istotne informacje. Zgromadzone dane będą cenną wskazówką podczas kwalifikowania uczniów do drużyny reprezentującej szkołę w Gminnej Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaka. Wyniki uzyskane przez poszczególnych uczniów zostały zebrane co umożliwiło wyłonienie uczniów posiadających najwyższy poziom rozwoju danej cechy motorycznej na tle całej grupy. Badania za zgodą rodziców prowadziła p. Elżbieta Lebryk.

Elżbieta Lebryk

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4