Debata profilaktyczna

Dnia 22 listopada 2018 r. uczniowie kl. V uczestniczyli w debacie na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z alkoholu. Na początku zapoznaliśmy się z przybyłym Państwem. Następnie goście zadawali nam pytania, na które anonimowo odpowiadaliśmy na kartkach. Potem wskazywaliśmy zarówno "zalety", jak i wady spożywania alkoholu. Kolejno piątoklasiści odegrali parę scenek. Trudnym zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak możemy pomóc osobie, która nadużywa alkoholu? Z naszej strony pojawiła się ogromna ilość odpowiedzi, z których wybieraliśmy najsłuszniejsze. Na koniec mogliśmy zadawać pytania oraz przedstawić własną opinię nt. spotkania. Wszyscy się czegoś nauczyliśmy. Teraz wiemy, że można żyć bez alkoholu szczęśliwie i w dobrym zdrowiu. Przecież trzeba się cieszyć życiem takim, jakie jest, a nie sztucznie je ulepszać.

Gabriela Wolska, klasa V b