V Mistrzostwa sportowo-ratownicze

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Miłek Krzysztof, Burza Magdalena, Laska Ewelina i Chaim Karolina wraz z opiekunem P. Krzysztofem Krempa wzięła udział w V Mistrzostwach sportowo-ratowniczych "Majówka zdrowa i sportowa 2018". Organizatorem mistrzostw było XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnów we współpracy z Państwową Wyższą szkołą Zawodową w Tarnowie. Główne cele mistrzostw to podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, propagowanie aktywnego trybu życia, kształtowanie postaw współzawodnictwa oraz popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród młodzieży. Czteroosobowe zespoły miały do pokonania trasę składającą się z 5 stacji medycznych i 5 stacji sportowych. Nasi uczniowie po zaciętej rywalizacji zajęli II miejsce w kategorii I - dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!