SZKOŁA

Pozostałe

Lista odwiedzin

Odsłon : 868693


Designed by:

Błąd
  • XML Parsing Error at 1:286. Error 9: Invalid character

20180516w1055401-20180516w11252910

16 maja 2018r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im.Św. Jadwigi w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Krakowska Matematyka 2017/18.
Organizatorem konkursu był: Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, zaś celem była popularyzacja matematyki na tle historii i wydarzeń dotyczących Krakowa.
Tegoroczny temat konkursu:Wolność zaczęła się w Krakowie. W konkursie brali udział uczniowie klas IV, V, VI województwa małopolskiego.
Konkurs składał się z dwóch części. W etapie szkolnym brało udział 5299 uczniów z 308 szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 497 uczniów. Tytuł laureata zdobyło: w kategorii klas IV- 25, klas V- 26, klas VI - 21 uczniów.
Wśród laureatów klas V znalazł się uczeń naszej szkoły Dawid Lebryk z kl 5b zajmując 2 miejsce(opiekun mgr Janina Usarz). Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w konkursach matematycznych.

Janina Usarz

 

14-Klasy 3 Stary Nowy Sącz -01316 maja 2018r komunijne dzieci klas 3 wraz z rodzicami, babciami, wychowawcami i proboszczem parafii ks. Stanisławem Kurczabem udali się na pokomunijną pielgrzymkę. Najpierw pojechaliśmy do Starego Sącza, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Jana Pawła II /http://www.centrumopoka.pl/ s/26,Muzeum_Jana_Pawla_II/ oraz uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawionej na Ołtarzu Papieskim przez naszego proboszcza a zarazem katechety dzieci. Po krótkim odpoczynku i obiadku w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania udaliśmy się do Nowego Sącza, aby w Parku Etnograficznym podziwiać Sądecki Skansen, który prezentuje kulturę ludową Sądecczyzny zamieszkiwaną przez cztery grupy etnograficzne: Lachy Sądeckie, Górale od Łącka, Pogórzanie i Łemkowie. Później prosiliśmy o łaski przed Cudownym Obrazem świętej Rity w Parafii Matki Bożej Niepokalanej. Pomimo kapiącego deszczu wycieczka była udana.

wychowawcy: 3a i 3b

Galeria zdjęć

 
Podium Justyny Burza

judo wolbromW dniu 12 maja 2018r., Justyna uczestniczyła w kolejnych zawodach Judo, które rozgrywane były w Wolbromiu. W I Majowym Turnieju Dzieci występowały ekipy z Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Nasza uczennica uplasowała się na III miejscu podium  zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej 40 kg.

 
Wycieczka do Warszawy

13-Warszawa-012

W dniach 8-10.05.2018 r. uczniowie klas VII i II gimnazjum wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy. Harmonogram obejmował 3 dni zwiedzania naszej stolicy. Pierwszy wypełniła przede wszystkim wizyta w budynku polskiego parlamentu, gdzie uczestnicy wycieczki mogli przysłuchiwać się trwającym obradom sejmowym. W ich pamięci na pewno pozostanie spotkanie z Panią Poseł Urszulą Augustyn - dzięki której wizyta ta doszła do skutku. Dzięki Jej wsparciu kancelaria sejmu sfinansowała koszty przejazdu naszej wycieczki do i z Warszawy. W tym miejscu składamy Pani poseł serdeczne podziękowania. Był też czas na pytania i pamiątkowe fotografie. Następnie spacerkiem w promieniach słońca udaliśmy się do Łazienek, gdzie zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na wodzie, Belweder i ogród chiński. Największe jednak wrażenie wywarł Teatr na Wyspie. Późnym popołudniem dotarliśmy do miejsca noclegowego i w końcu mogliśmy odpocząć po pełnym wrażeń dniu. Kolejny dostarczył równie wielu doznań. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik "smoleński", spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta, oddaliśmy hołd pochowanym na Powązkach, a w czasie zwiedzania Muzeum Polin poznaliśmy historię Żydów polskich. Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta ta była spełnieniem ich marzeń. Po wejściu na szczyt trybun mogliśmy podziwiać ogrom obiektu. Naprawdę robi wrażenie! Potem z najwyższego budynku w Polsce, którym jest Pałac Kultury i Nauki, mogliśmy podziwiać całą panoramę Warszawy. Ostatnią atrakcją naszego pobytu w stolicy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń pomimo zmęczenia i oszołomienia ilością wiadomości i mnogością obrazów. Opiekę nad 50 uczestnikami sprawowali opiekunowie: Pan Dyrektor Leszek Sutkowski, Pani Anna Sieruga, Pani Lucyna Jajkiewicz i Pani Alicja Klimek.

Galeria zdjęć

 

Spektakl Tajemnica starej szafy w wykonaniu aktorów z Teatru EDU-ARTIS został wystawiony 7 maja 2018 r. na hali sportowej w naszej szkole. Widownię wypełniły dzieci z przedszkola, oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III.
Historia Rozbójnika Rumcajsa i jego żony Hanki tocząca się w Żaholeckiem Lesie wywołała na dziecięcych twarzach wiele uśmiechu i radości. W tymże lesie bohaterowie bajki znajdują starą szafę, ale nie taką zwyczajną, tylko zaczarowaną, bo skrywającą uwięzione postacie z lubianych dziecięcych bajek takich jak: Dziewczynkę z zapałkami, Kaczkę Dziwaczkę, Śpiącą Królewnę. Stara Sowa Klara wyjawia tajemnicę dlaczego zła czarownica uwięziła w szafie bajkowe postacie. Dzieci wspólnie z Rumcajsem i Hanką pragną uwolnić bajkowych bohaterów, ale w jaki sposób?
W bajce nie zabrakło znanych piosenek, czarów, barwnych strojów i kolorowej dekoracji oraz świetnej zabawy. Przedstawienie zachęcało dzieci do czytania książek, rozwijania wyobraźni i kreatywności.
Organizatorem i sponsorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach.

Lucyna Jajkiewicz

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Losowe zdjęcie

Inne portale

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Imieniny:

Dzisiaj : Bogusława Tekli