Sukcesy młodych adeptek Judo

Uczennica naszej szkoły Justyna Burza kl. Va wraz ze swoją drużyną z MOSiR-u Tuchów uczestniczyła w Drużynowym Turnieju Judo Dzieci w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie w dniu 17 grudnia 2017r.
Poziom sportowy turnieju był bardzo wysoki, zawodnicy stoczyli wiele niełatwych pojedynków i po zaciętych "bojach" zajęli IV miejsce. W turnieju z Okazji Święta Niepodległości udział wzięło 6 drużyn: z Tuchowa, Tarnowa, Wierzchosławic, Bochni, Krakowa oraz Jasła.

W dniu 17 grudnia 2017r. Ewelina Burza uczennica kl. IIIb brała udział w XIX Mikołajkowym Turnieju Judo w Kielcach. Ewelina po zaciętych walkach stanęła na III stopniu podium przywożąc do domu brązowy medal.

 
Sukces w konkursie POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

001

 
Podziękowania

20171205 143609

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim klasom, wychowawcom i rodzicom , którzy włączyli się w organizację tegorocznej edycji Międzyszkolnej Akcji "Wszystkie Dzieci są Kochane". Dzięki ofiarności uczniów naszej szkoły udało się skompletować 17 paczek, które trafią do dzieci z rodzin ubogich. Organizatorami akcji są Towarzystwo Powszechnej Pomocy "Serce", Samorząd Uczniowski III LO w Tarnowie oraz MCDN - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Dzieci, które zostaną obdarowane przygotowanymi paczkami zostały wybrane przez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

 
Klasy V-VI na spektaklu "Hobbit"

 

Hobbitzszp15 grudnia 2017r. 54 uczniów z klas V-VI wybrało się do Tarnowa, by obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie "Hobbit" to nie tylko fantastyczna opowieść o smokach i krasnoludach, ale także piękna lekcja na temat przyjaźni, poświęcenia, odwagi i honoru. Niedoświadczony bohater wyrusza w podróż, która zmienia całe jego dotychczasowe życie. Pokonuje liczne niebezpieczeństwa, własne słabości, poznaje smak klęski i zwycięstwa; w końcu dociera do kresu drogi, gdzie czeka na niego nagroda.
Ciekawe dekoracje, barwne kostiumy i wspaniała muzyka sprawiły, że przedstawienie na długo pozostanie w pamięci widza. W doborowych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.

 
PRZEDSZKOLAKI NA OPOWIEŚCIACH Z LODOWEJ KRAINY

20171215 080240

W dniu 15 grudnia przedszkolaki z grup "Brykające Tygryski" i "Biedronki" oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 01/02 udały się do Tarnowa na musical Teatru Współczesnego w Krakowie pt. "Opowieści z Lodowej Krainy". Inscenizacja oparta na motywach "Krainy Lodu" oraz oryginalnej adaptacji baśni Hansa Chrystiana Andersena "Królowa Śniegu" bardzo się dzieciom podobała. Ich uwagę przyciągnęły barwne kostiumy, ciekawa scenografia, efekty świetlne i dźwiękowe. Piękne piosenki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, baśniowy świat księżniczek, rozbójników i mówiących ludzkim głosem zwierząt przedstawionych na tle zimowej scenerii, były długo nagradzane gromkimi brawami. Spektakl ukazał dzieciom świat nieprzemijających wartości takich, jak przyjaźń i miłość. Również w tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Po zwiedzeniu wystaw muzealnych uczestniczyły w warsztatach plastycznych "Wio, koniku!" . Samodzielnie wykonały konika w uprzęży, którego zabrały sobie na pamiątkę. Myślę, że wyjazd ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Zofia Kosowska

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>