WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SU24 października w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały kampanią, w czasie której kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których prezentowali swoje programy. Do głosowania uprawnienie byli wszyscy uczniowie począwszy od klasy IV. W głosowaniu wzięło udział 205 uczniów, którzy wybierali przedstawicieli spośród 7 kandydatów.

Komisja wyborcza w składzie: Gabriela Kawa, Aleskandra Stepek, Kamila Kosowska, Mikołaj Gutkowski czuwała na prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała podliczenia głosów. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i regulaminem Wyborów w skład SU weszły trzy osoby z największą liczbą głosów tj.
Przewodnicząca - Agata Zabawa
Z-ca przewodniczącej - Wiktoria Lebryk
Kurendarz - Aleksandra Usarz

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Teraz czas na realizację wyborczych obietnic. SU1

 
"Najważniejsze jest serce, jeśli ono jest dobre wszystko jest piękne"

BombikSP11W środę 3 października 2018 gościliśmy w szkole ks. Bogusława Zemana, autora pięknych bajek i opowiadań dla dzieci. Przygotowaliśmy się na to wyjątkowe spotkanie bardzo starannie. Uczniowie klasy 6b pod opieką pań Izabeli Ilcewicz i Lucyny Jajkiewicz przygotowali piękne przedstawienie na podstawie bajki ks. Zemana pt.: "Bajka o łaciatym słoniu Bombiku", które najpierw pokazali przedszkolakom, a następnego dnia uczniom szkoły podstawowej. Autorowi i publiczności bardzo się podobała zarówno gra aktorska jak i scenografia. Po spektaklu autor bajki rozmawiał z uczniami o wartościach przekazanych w tym niezwykłym opowiadaniu, o wartości poznawania świata poprzez czytanie książek. Wspólnie śpiewaliśmy Bombikowe piosenki i trochę potańczyliśmy. Dzieci zaprosiły też do wspólnej zabawy słonia Bombika, który zabawnie odpowiadał na pytania dzieciaków i rozdawał słodkości. Ponieważ nasz gość ma zalasowskie korzenie bardzo się cieszył, że może podzielić się swoją twórczością właśnie z nami, a nasze ciepłe przyjęcie wyraźnie Go wzruszyło.
Poprzez to wyjątkowe spotkanie pani Lucyna Jajkiewicz postanowiła wzmocnić motywację do czytania. Zachęcając do sięgania po książki przygotowała 2 wystawy książek dla dzieci ? pierwszą składającą się z książek stanowiących najnowszy nabytek biblioteki szkolnej, a drugą z książek dla dzieci wydanych przez Edycję św. Pawła. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obie wystawy. Mamy nadzieję, że w krótkim czasie wszystkie książki będą wielokrotnie przeczytane, a spotkanie z historią Bombika nasi uczniowie zapamiętają wraz z przesłaniem, że inny wcale nie znaczy gorszy.

Galeria zdjęć

 
"Bajka o łaciatym słoniu Bombiku"

BombikP05We wtorek 2 października 2018 starsze przedszkolaki obejrzały przedstawienie na podstawie bajki ks. Bogusława Zemana pt.: ?Bajka o łaciatym słoniu Bombiku" przygotowane przez uczniów klasy 6b. Dzieciom bardzo podobały się przygody jedynego na świecie łaciatego słonia i innych zwierząt.
Następnego dnia dzieci odwiedził autor bajki. Dzieci opowiedziały mu dokładnie historię Bombika surowo oceniając postawę złośliwych hien. Ks. Boguś nauczył dzieci śpiewać Bombikową piosenkę. Gdy do sali wszedł ogromny słoń Bombik buzie dzieci promieniały uśmiechem. Rozmowa z Bombikiem za pośrednictwem autora też przyniosła wiele radości. Na pożegnanie dzieciaki dostały pamiątkowe bileciki z autografem i słodkie cukierki. To nowe doświadczenie bardzo przypadło maluchom do gustu.

Galeria zdjęć

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo universal colour28 września 2018 w piątek obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), jest to międzynarodowa akcja, w którą angażuje się co roku wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W piątek zostały przeprowadzone w naszej szkole przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas 3-7 SP oraz 3 gimnazjum. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł ?Eksperta Tabliczki Mnożenia", który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki. Do egzaminów przystąpiło 245 uczniów. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły na gazetkach SU oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami, zabawami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Gratulujemy wszystkim, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Zobacz nasze działania

 
Sukces naszej uczennicy

PBR1

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>