W roku szkolnym 2023/2024 przygodę z Klubem Ortograffiti z wydawnictwa Operon prowadziła klasa 3 a. Był to projekt zatytułowany „Czytamy z Bratkiem” oraz „Ortografia nie musi być nudna”. Przez cały rok na zajęciach czytelniczych razem z Bratkiem czytaliśmy sobie wzajemnie wybrane pozycje książkowe, zachęcając swoich rówieśników do przeczytania ich. Uwieńczeniem zajęć z Bratkiem było czytanie baśni sześciolatkom z oddziału przedszkolnego 01. Co tydzień wytypowani i przygotowani uczniowie z ogromną chęcią czytali swoim młodszym kolegom. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek oraz opowiadań przygotowanych przez starszych uczniów. Ponadto w wyznaczonych dniach uczniowie klasy 3 a realizowali projekt zatytułowany „Ortografia nie musi być nudna”, aby poznawać ortograficzne zasady i utrwalać je w praktycznych ćwiczeniach. Przez cały rok szkolny pracowaliśmy nad ortografią: frytki ortograficzne, bransoletki z trudnymi wyrazami, ortograficzne kwiatki, łapki i lizaki, praca w zeszycie Ortogaffiti, Kaboom, to tylko niektóre przykłady. Na pewno tak urozmaicone i ciekawe zajęcia pomogły uczniom opanować trudne wyrazy. Był to naprawdę wspaniały czas spędzony z naszym ulubieńcem. Za udział w projekcie szkoła otrzymała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

wych. Marta Galas