Dnia 06.06.2024 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu KRAKOWSKA MATEMATYKA 2023/2024. Śpieszymy poinformować, że wśród zaproszonych i obecnych tam gości znaleźli się nasi uczniowie Igor Kosowski z klasy VIb oraz Bartłomiej Kozak z klasy Va. Chłopcy odebrali nagrodę specjalną Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani dr Gabrieli Olszowskiej dla Szkoły Podstawowej im. M.M. Kolbego w Zalasowej za zajęcie III miejsca w konkursie „Krakowska Matematyka 2023/2024”. Warto tutaj nadmienić, iż do konkursu zgłosiło się aż 507 szkół z całego województwa małopolskiego, a o tytuł najlepszej rywalizowało 31. To ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla naszej placówki, ale to nie koniec dobrych wieści. W tym samym konkursie Igor Kosowski został laureatem w kategorii klas szóstych. Chłopcom gratulujemy otrzymanych wyników. Ich postawa i walka o rozwój i poszerzanie własnych horyzontów napawa nas dumą. Opiekunem naukowym uczniów jest p. Danuta Cius.