W dniu 26.04.2024 uczniowie klasy 5a wraz kolegami z klas 4, odbyli wycieczkę do Krakowa. W trakcie podroży nasi uczniowie aktywnie poznawali tajniki nauk przyrodniczych. Pierwszym punktem wyjazdu była interaktywna wystawa „W stronę światła” w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. W jej trakcie nasi uczniowie poznawali właściwości światła i dźwięku oraz pod czujnym okiem przewodnika mogli samodzielnie sprawdzić je przetestować, np. poprzez uwiecznienie własnego cienia na ścianie czy grze na kieliszkach. Kolejnym etapem naszej wędrówki była wizyta w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przewodnicy w ciekawy sposób przedstawiali różnorodność zgromadzonych tam okazów roślin wraz z licznymi odniesieniami do historii oraz życia codziennego. Na koniec udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie nasi uczniowie w sposób aktywny mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia związane z prawami fizyki jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.