16 marca w Woli Lubeckiej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wzięło udział 71 uczestników, w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nich było 11 uczniów i 5 absolwentów naszej szkoły. Uczestnicy zmierzyli się z testem z zakresu przepisów pożarowych, znajomości sprzętu strażackiego, wiedzy na temat techniki pożarniczej, ratownictwa a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Po napisaniu testu najlepsi zawodnicy odpowiadali na wylosowane zestawy pytań. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana.

W kategorii klas I-IV zaszczytne II miejsce zajął Bartłomiej Zalas z kl 4b

W kategorii klas V-VIII zwyciężyła Aleksandra Piórkowska z kl. 7c

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Zalas, a trzecie Jakub Pomykacz.

Gorąco gratulujemy Wszystkim uczestnikom wyników oraz zaangażowania w przygotowania do turnieju. Oli i Mateuszowi gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy sukcesów na etapie powiatowym turnieju.