Dnia 26 marca 2024 r. klasy 1a i 2b uczestniczyły w prelekcji poprowadzonej przez przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Z uczniami przeprowadzona została pogadanka nt. bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich oraz maszyn rolniczych. Prowadzący omówili wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia. Spotkanie uatrakcyjnił film edukacyjny, który w niezwykle obrazowy i pouczający sposób ukazał ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci, które nie przestrzegają zasad wpajanych im przez rodziców, a dotyczących pomocy w pracach rolniczych. Na koniec prowadzący zachęcili uczniów do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” i wręczyli pamiątkowe kalendarze.