Grupa VIII 2017r.
Mali Zalasowianie na XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej "DZIECKO W FOLKLORZE"

1dwfW niedzielę 17 czerwca ponad pół tysiąca małych ludowych artystów odwiedziło w tym roku Baranów Sandomierski. Utalentowani mali muzykanci wzięli udział w jubileuszowej edycji festiwalu "Dziecko w Folklorze" pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przybyli tu mali śpiewacy, instrumentaliści i tancerze z całej Polski. Młodzi artyści przyjechali z 6 województw. Uczestnicy rywalizowali w 6 kategoriach:, soliści, grupy śpiewacze grupy obrzędowe, instrumentaliści, kapele, zespoły taneczne. Występowali przed komisją konkursową, w składzie: etnograf, etnochoreograf i etnomuzykolog.
Po prezentacjach konkursowych odbył się koncert w plenerze, na baranowskim rynku. Byliśmy jedynym szkolnym zespołem na tej prestiżowej imprezie. Mieliśmy reprezentację taneczną, solistę i grupę śpiewaczą. Każde dziecko starało się jak najlepiej wykonać swoje muzyczne zadanie. Sukces - III miejsce wywalczyło 5 dziewczynek z klas I, z grupy młodszej Małych Zalasowian - Gabrysia Gutkowska, Malwina Kawa, Kornelia Szerląg. Maja Michalik i Wiktoria Piątek. Wzruszyły i zachwyciły swoim występem jako "Pastereczki". Zaśpiewały pieśń pasterską i sierocą. Cała grupa przygotowana przez P. Jolantę Sarad
W tym jubileuszowym festiwalu wzięli udział nasi uczniowie z klas starszych -młodzi muzycy z Ośrodka Kultury w Ryglicach, filia w Zalasowej pod kierunkiem P. Anny Wenc - Zabawy. Są laureatami wielu konkursów i tutaj również uzyskali wysokie lokaty - instrumentalista Przemek Galas III miejsce, solistka Weronika Miłek III miejsce i kapela Zalasowiocki wyróżnienie.
Zalasowskim artystom ludowym - tym małym i dużym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Występy młodych artystów:

Występ 1

Występ 2

Występ 3

J.Sarad

II Rodzinne Spotkanie z Folklorem

01-II Rodzinne Spotkanie z FolkloremDziękujemy za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi,
że jesteście najważniejsi, tego nikt nie zmieni.

25 maja odbyło się drugie spotkanie tancerzy z dziecięcego zespołu folklorystycznego Mali Zalasowanie z Rodzicami.
Znów rozbrzmiewały krakowiaki, polonezy, poleczki, walczyki, przyśpiewki zalasowskie i te z repertuaru Krakowiaków Wschodnich.
Od pierwszego takiego spotkania upłynęły już trzy lata. Oprócz występów poszczególnych grup, życzeń dla Rodziców i gromkiego "Sto lat" z okazji Ich święta, nastąpiło podsumowanie pracy zespołu w latach 2014 - 2018, czyli VII wznowienia tego koła tanecznego.
Mali Zalasowianie działają w naszej szkole już blisko 19 lat. Co cztery lata następuje pożegnanie z tancerzami, głównym powodem jest wyrośnięcie ze strojów ludowych, są one przekazywane młodszej grupie.
Liczba tancerzy jest w tym roku imponująca - pięćdziesiąt dzieci w krakowskich strojach wystąpiło przed najbardziej życzliwą publicznością, jaka w ogóle może być. Rodzice nie żałowali braw, a dzieci dały z siebie wszystko; zarówno te z pierwszej klasy, jak i te z czwartej, tańczące cztery lata.
Za trud pracy pozalekcyjnej, poznawanie i prezentowanie folkloru, każde otrzymało nagrodę z rąk p. Dyrektora Leszka Sutkowskiego. Były podziękowania dla osób wspierających działalność zespołu w ostatnich czterech latach.
Ogromną niespodziankę tancerze i rodzice zrobili opiekunowi zespołu P. Jolancie Sarad - wzruszające słowa, pamiątki, kwiaty były zarówno wyrazem wdzięczności, jak i podkreśleniem znaczenia zespołu w zalasowskim środowisku.

Mali Zalasowianie na Dniu Seniora

IMGE3181000VIII

21-22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność Babciom i Dziadkom za ich trud i oddanie dla Rodziny, zwłaszcza miłość do Wnucząt. Co roku tych Szacownych Gości podejmują przedszkolacy. Wraz ze swoimi Paniami przygotowują różnorodny program artystyczny, a rodzice dbają o słodki poczęstunek. W tym roku spotkanie takie odbyło się w Pałacu pod Dębami.

W uroczystości wziął udział dziecięcy zespól folklorystyczny "Mali Zalasowianie" grupa młodsza przedstawiając gościom swój repertuar. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Mali Zalasowianie na 26 Finale WOŚP

IMG3333137

W tym roku odbył się już 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizowano go w Pałacu pod Dębami. Na tej imprezie charytatywnej o zasięgu ogólnopolskim oprócz licytacji, loterii fantowej były występy dzieci młodzieży z naszej szkoły. Nie mogło zabraknąć Małych Zalasowian, którzy nieomal co roku tańczą, a ich rodzice - licznie zgromadzeni hojnie wspierają WOŚP podbijając ceny licytacji. Dla tej grupy Małych Zalasowian było to pierwsze pokazanie się przed liczniejszą publicznością. Rodzice tancerzy nie zawiedli, oni także.

Mali Zalasowianie na Ślubowaniu klas I

DSCN6787543

Nowa grupa - VIII skład Małych Zalasowian wystąpił po raz pierwszy na Ślubowaniu klas I 14 października 2017r. Zatańczyli krakowiaka i krakowiankę, dali z siebie wszystko!

Mali Zalasowianie Grupa VIII

IMG0009993184

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęła naukę tańca ludowego liczna grupa uczniów z klas I a, b i c. Mają jedną godzinę zajęć tygodniowo, z ogromnym zaangażowaniem wpajają podstawowe kroki krakowiaka, poleczki czy chodzonego. Z radością śpiewają kolejną przyśpiewkę zalasowską. Tańczą w parach i w zespole samych dziewczynek.

Skład grupy przedstawia się następująco:
Pary
1. Gabriela Gutkowska