VI skład zespołu 2012- 2016
VI skład zespołu 2012- 2016

Zespół folklorystyczny "Mali Zalasowianie" 2012 - 2016

Lista tancerzy składu VI

Zasadniczy trzon zespołu przez 4 lata wspólnej pracy stanowili tancerze w następującym składzie :

Nikola Pawłowicz i Jakub Sarad
Emilia Bardo i Radziszewski Wiktor
Monika Radziszewska i Patryk Knapik
Kamila Kosowska i Gutkowski Mikołaj
Aleksandra Magdziarczyk i Emanuel Januś
Milena Kusek i Janiga Wojciech
Aleksandra Pawłowicz i Jakub Pomykacz
Czarnik Monika i Krystian Czarnik
Gabriela Pędrak Patryk Pędrak

Okresowo tańczyli w zespole:
Aleksandra Galas, Paulina Galas, Aleksandra Madeja, Wiktoria Lebryk, Mateusz Stańczyk, Roman Kulesa, Agata Zabawa, Anita Wójtowicz, Dariusz Czarnik, Wiktoria Zalas , Mateusz Wrona, Maria Kawa , Martyna Sarad Patryk Golonka, Patrycja Madeja, Śliwiński Sebastian, Justyna Burza, Miłosz Markiewicz, Helena Kulesa, Magdalena Nowak, Daria Bardo, , Sebastian Groch, Agata Stańczyk, Zuzanna Grabowska, Tomasz Lebryk, Zuzanna Kluzek, Jakub Kos, Dawid Lebryk.

W ostatnim roku pojawił się ?nowy narybek", Zauważyłam, że podoba im się zalasowski folklor i z zapałem chodzą na próby i z ogromnym zaangażowaniem występują. Mam nadzieję, że będą kolejną grupą - już VII składem dziecięcego zespołu folklorystycznego Mali Zalasowianie, który z radością poprowadzę.
A są to:
Maksymilian Bardo, Marcin Bryk, Emilia Dębowska, Milena Giemza, Paweł Golonka, Justyna Kapcia, Wiktor Kawa, Daria Kosowska, Łukasz Kowalski, Zuzanna Matug, Eryk Mróz, Milena Nalepa, Amelia Ostrowska, Kasper Piątek, Viktoria Piątek, Karol Radziszewski, Szymon Sarad, Aleksandra Stańczyk, Paulina Świnionoga, Klaudia Tokarz, Aleksandra Usarz, Gabriela Wolska, Mateusz Gutkowski, Sylwia Czarnik, Julia Matug, Burza Justyna, Patrycja Usarz , Golonka Patryk, Sarad Martyna, Wiktoria Świnionoga.
To zupełnie nowy 30 osobowy skład zespołu, który od września obecnego roku szkolnego dopiero zapoznaje się z elementami tańców i przyśpiewek ludowych, poznaje kroki i charakter polskich tańców narodowych. Mimo tak krótkiego stażu w Małych Zalasowianach dzieci wykazują duże zaangażowanie i cierpliwie ćwiczą kroki i trudne układy taneczne.
W tym roku szkolnym zaprezentowali się na uroczystości szkolnej z okazji Dnia Seniora, w Pałacu pod Dębami na finale WOŚP. Nie zabrakło ich na Festynie Rodzinnym, gdzie zatańczyli poloneza ludowego i krakowiaka. Zaśpiewali też przyśpiewkę Nasza Zalasowa i Krakowianka. Byli przejęci tym występem i pokazali się z jak najlepszej strony.
Zajęcia z folkloru odbywały się jedną godzinę tygodniowo w ramach zajęć pozalekcyjnych, a także dodatkowo w wolne dni od zajęć - często w soboty i niedziele. Nauczyliśmy się tańczyć polskie tańce narodowe oraz tańce i przyśpiewki z naszego regionu zebrane w suitę zalasowską nazwaną "Tam za lasem tańczą, grają i śpiewają" i przedstawienie muzyczno - taneczne z elementami zabaw dziecięcych  "Zalasowska majówka" opracowane przez opiekuna zespołu Jolantę Sarad
Prezentowaliśmy dorobek artystyczny na uroczystościach szkolnych i lokalnych. Występowaliśmy na nieomal każdej akademii szkolnej. Nie zabrakło nas na obchodach świąt listopadowych i majowych, Dniu Seniora, Festynach Rodzinnych, dożynkach gminnych i wiejskich, w Pałacu pod Dębami na wigilii środowiskowej dla osób samotnych.
Braliśmy udział w Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, w procesji ulicami Zalasowej na Święcie Bożego, a także Odpuście Parafialnym.

Sukcesy i ważniejsze prezentacje zespołu w latach 2012 - 2016

- III miejsce w VIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej
- Legiony to żołnierska nuta". w Pleśnej,

- Laureat Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "Szczęśliwą Gwiazdą" Tarnów 2013,

- Udział w I Małopolskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Regionalnych  "To, co u nas najpiękniejsze"2015

- Wyróżnienie w 27 Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK 2016,

- Gościnny występ na Pikniku Rodzinnym w Dołach, ? w ramach obchodów 80 - lecia OSP

- udział w I Małopolskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Regionalnych  "To, co u nas najpiękniejsze", inicjatywa wynikająca z Programu edukacji regionalnej w Małopolsce  "Nieprzemijające wartości".

- Rodzinne spotkanie z Małymi Zalasowianami, nagrywanie płyty z występami.

- Występy na podsumowaniu Międzynarodowego Projektu  "Erasmus" oraz dla gości Światowego dnia Młodzieży z Francji.

- Nawiązanie współpracy z zespołem Małe Podhale, grupa spiska z Jurgowa, goszczenie zespołu na Festynie Rodzinnym, rewizyta, na tradycyjnym Święcie Polowaca w Jurgowie,

- Prezentacja na Jubileuszu 80 -lecia KGW w Zalasowej,

- Wyjazd na Węgry do partnerskiego miasteczka Ryglic- Törökszentmiklós. uczestnictwo w patriotycznych uroczystościach upamiętniających 60 rocznicę węgierskiej rewolucji 1956.

- Współpraca z Ośrodkiem Kultury w Zalasowej i kapelami Zalasowiocki i Zalasowianie pod kierownictwem pani Anny Wenc -Zabawy.

Propagowanie folkloru, a zwłaszcza prowadzenie dziecięcego zespołu mimo, iż jest moją wielką pasją, wymaga ode mnie dużego zaangażowania i wysiłku. Nie mogłabym temu podołać, gdyby nie wsparcie życzliwych osób, którym pragnę wyrazić moją wdzięczność za bezinteresowną pomoc i konkretne działania.
- Zacznę od rodziców tancerzy, którzy przywożą dzieci na próby i występy, dbają o ubiór, są wdzięczną widownią, z radością obserwują efekty pracy swoich dzieci.
- Kłaniam się Dyrekcji szkoły, w osobach P. Krystyny Olszówki Łępy, P. Leszka Sutkowskiego i P. Katarzyny Radziszewskiej za pomoc w logistyce, dostrzeganie i nagradzanie ich wysiłku.

- Paniom -Krystynie Sarad i Renacie Pawłowicz za przyjęcie roli garderobianej Małych Zalasowian, za 4 - letnią troskę o stroje ludowe, towarzyszenie nam w każdym występie, za ogrom prac związanych z tą funkcją.
- Dziękuję P. Annie Wenc Zabawie, P. Kazimierzowi Dębickiemu za cenne wskazówki i przygrywanie nam do tańca wraz z kapelą Zalasowiocki
- Stowarzyszeniu Zalasowian i Kołu Gospodyn Wiejskich -zwłaszcza P. Prezes K. Mróz, P.B. Golec i G. Lesiak za dostrzeganie wartości w naszych poczynaniach i zapraszanie nas na występy promujące kulturę ludową szerokiej publiczności.
- Podziękowania kieruję do Burmistrza Gminy Ryglice P. Bernarda Karasiewicza i Sekretarza Gminy P. Seweryna Gutkowskiego za zaufanie, wykorzystanie naszego potencjału i umożliwienie nam wyjazdu w Törökszentmiklós.
- Wdzięczna jestem tegorocznym sponsorom - P. Renacie i Sylwestrowi Pawłowiczom,
- P. Annie Kusek za bezinteresowny zakup materiału i uszycie 3 koszul chłopięcych,
- Ks. Proboszczowi Kazimierzowi Kozyrze za słodkie przekąski po kilku występach,
- Radzie Rodziców przy ZS- P za dofinansowanie wyjazdów i nagród,
Chcę też podziękować samym tancerzom. Przychodzili oni rzetelnie na zajęcia objęte rozkładem lekcji i wiele dodatkowych prób. Zawsze byli obecni na licznych występach, także poświęcając przy tym swój wolny czas.
Wyrażam wdzięczność wielu osobom, które wyrażają aprobujące opinie pod adresem naszego zespołu, ich recenzje są dla nas ogromną motywacją i dają nam siły do przezwyciężanie trudności.
Założycielka i opiekun artystyczny zespołu Jolanta Sarad

Darczyńcy :
- Rada Rodziców przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zalasowej,
- Gabinet Kosmetyczny "Renata" P. Renata Pawłowicz ul. Karpacka 18, Zalasowa
- Nieregularny Przewóz Towarów P. Sylwester Pawłowicz
- P. Anna Kusek

 
7 XI 2012 udział w VIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

1 7 XI Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych w Pleśnej7 XI 2012 Mali Zalasowianie wzieli udział w VIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej ? Legiony to żołnierska nuta" w Pleśnej.
Zaśpiewali z akompaniamentem pieśni patriotyczne ? Przybyli ułani" oraz ?Ostatni mazur", i zatańczyli układ widowiskowy mazura. Za swoją prezentację zdobyli III miejsce. Dzieci przygotowała p. Jolanta Sarad

Galeria zdjęć

 
11 XI 2012 Pałac p. Dębami i akademia szkolna

Palac 2012Mali Zalasowianie po długiej przerwie znów wzięli udział w obchodach 11 Listopada. Wystąpili w specjalnie przygotowanym programie artystycznym podczas akademii środowiskowej w Pałacu pod Dębami i w szkole. Na prezentację składał się Polonez Ogińskiego  "Pożegnanie Ojczyzny", krakowiak  "Na Wawel"," Ostatni mazur" i "Przybyli ułani pod okienko". Pokaz był udany i bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.

Galeria zdjęć

 
14 X 2012 Dzień Nauczyciela

14 X 2012 Dzień Nauczyciela

 
Jasełka w szkole, świetlicy integracyjnej i Pałacu pod Dębami 2012

wigilia 201221 grudnia uroczystej wigilii szkolnej zaroiło się od kolędników, aniołów i pasterzy. Mali Zalasowianie przedstawili w humorystyczny ?Szkolne Jasełka", śpiewali kolędy i pastorałki. Występ był powtórzony na spotkaniu opłatkowym w Świetlicy integracyjnej i wigilii dla osób samotnych w Pałacu pod Dębami. Dzieci przygotowała Jolanta Sarad opiekun Małych Zalasowian.

Galeria zdjęć

 
Dzień Seniora 2013

2013-01-12 Dzień Babci i Dziadka 208

Dnia 12 stycznia 2013 r. do szkoły licznie przybyli szacowni goście, - Babcie i Dziadkowie by podziwiać występy wnucząt. W pięknie udekorowanej sali najpierw wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych - przygotowane przez panie wychowawczynie p. Z Kosowską, p. M. Bardo, p. A. Patyk. Do życzeń dołączył dziecięcy zespół folklorystyczny "Mali Zalasowianie" przygotowany przez p. J. Sarad. Na koniec uroczystości wnuki zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, radości a także wzruszeń, czasami łez. Atmosfera była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

DZIE-SENIORA-2

 

 
21 III 2013 Powitanie wiosny

1Dnia 21 III jak co roku, dzieci przedszkolne , oddziałów przedszkolnych oraz z klas I - III SP powitały nadchodzącą wiosnę. Każdy oddział klasowy przygotował barwną prezentację, na którą złożyły się tańce, piosenki i ekspresja słowna. Imprezę rozpoczęła p. Dyrektor K. Olszówka- Łępa, która ciepło przywitała zebranych na hali sportowej wszystkich uczestników, życząc im miłej zabawy .Na scenę wkroczyli Mali Zalasowianie p. Jolanty Sarad w ludowych strojach i zaprezentowały zwyczaj pożegnania zimy - powitania wiosny GAIK - MAIK oraz obrzęd wielkanocny CHODZENIE Z KURKIEM.

Galeria zdjęć

 
Akademia z okazji III Maja

MazurW dniu 30 kwietnia 2013 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji majowych świąt. Szczególną uwagę poświęcono rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W trakcie występu publiczność nagrodziła gromkimi brawami występ uczniów klasy I szkoły podstawowej za wykonanie piosenki pt. "Moja Ojczyzna", występ Natalii Kawa oraz zespołu muzycznego. Jak zwykle z wielka gracją swój program taneczny zaprezentowali Mali Zalasowianie".pod kierunkiem p. Jolanty Sarad - zatańczyli i zaśpiewali utwór "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO", krakowiaka i poloneza. W montażu słownym uczniowie klasy III a gimnazjum wierszem i prozą przybliżyli burzliwe dzieje uchwalenia konstytucji. Na koniec uroczystego spotkania Pani Dyrektor życzyła wszystkim radosnego i bezpiecznego świętowania.

Galeria zdjęć

 
Dożynki zalasowskie 2013

Dozynki 2013Jak co roku wzięliśmy udział w Dożynkach Wiejskich 15 VIII. Utworzyliśmy korowód z wieńcem dożynkowym , uczestniczyliśmy we Mszy Św. w kościele parafialnym, po przemówieniu włodarza wsi P. W Olszówki i konkursie na wieniec dożynkowy, zaprezentowaliśmy przygotowany dwuczęściowy program artystyczny przed społecznością lokalną. Śpiewaliśmy przyśpiewki zalasowskie, zatańczyliśmy kilka tańców w rytmie polki, walczyka i na krakowską nutę. W drugiej odsłonie pokazaliśmy się w kowbojskim przebraniu i przedstawiliśmy wiązankę tańców integracyjnych country.

Opiekun zespołu J. Sarad

Galeria zdjęć

 
Pod Szczęśliwą Gwiazdą 2013 - sukces Małych Zalasowian

Festiwal 2013Dnia 16.05. 2013 dziecięcy zespół folklorystyczny Mali Zalasowianie działający w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zalasowej został laureatem Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "Pod Szczęśliwą Gwiazdą 2013", który został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Tarnowie.
Na tej prestiżowej konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych zespół przedstawił program muzyczno - taneczny , czyli Zalasowską majówkę." Składała się na nią przyśpiewka pasterska "Zachodźże słoneczko" i zabawy dzieci na łące oraz suita zalasowska z krakowiakiem regionalnym. Werdyktem jury Mali Zalasowianie zdobyli najwyższą ocena w kategorii zespołów folklorystycznych. Otrzymali statuetkę i dyplom. Jest to już czwarty tego rodzaju sukces tego zespołu. ( 2007, 2009, 2010 ) . W tym roku jest on tym bardziej znaczący, gdyż ma charakter międzynarodowy, a dzieci, które są jego członkami są uczniami młodszych klas i mają zaledwie od 6 - 10 lat. Uczęszczają one na zajęcia muzyczne w ramach unijnego projektu "Dobra szkoła lepszy start". Dzieci do konkursu przygotowała p. Jolanta Sarad.
Mali Zalasowianie zostali zaproszeni na koncert laureatów. Obejrzeli nagrodzone występy grup teatralnych, solistów oraz zespołów muzyki rozrywkowej i klasycznej. Zaprezentowali też własny wyróżniony program artystyczny.
Po występach były obiecane lody i wesoła zabawa w Ogrodzie Joranowskim.

Galeria zdjęć

 
13 I 2013 WOŚP

WOSP 201313 I 2013 Mali tancerze wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Śpiewali i tańczyli z ogromnym zaangażowaniem, a ich rodzice ochoczo brali udział w licytacjach i znacząco zasilali skarbonkę WOŚP.

Galeria zdjęć

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4