Współpraca międzynarodowa
Expression-ISM

Od stycznia 2015 roku 24 uczniów Gimnazjum uczestniczy we współpracy w projekcie ze szkołą z Francji. Tematem tego projektu jest "EXPRESSION-ISM". Uczniowie wymienili się informacjami dotyczącymi wiedzy o partnerskim kraju. Obecnie wyszukują ciekawe idiomy, których odpowiedniki w języku polskim, francuski i angielskim musza zamieścić w pracach PP. Kolejnym etapem projektu będzie wykonanie ilustracji do idiomów tak, aby stworzona została książeczka. Na pewno dzięki obrazkom łatwiej będzie nam się nauczyć sensu różnych wyrażeń i zwrotów, których dosłowne znaczenie odbiega od rzeczywistości...

Joanna Nytko- Czwórnóg

Christmas cards throughout Europe

eTwinning Label

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej klas 4-6 oraz I-III Gimnazjum pracowali nad projektem "Christmas cards throughout Europe", do którego zostaliśmy zaproszeni przez szkołę w Austrii. W ramach projektu uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne wraz z życzeniami oraz informacje w języku angielskim, jak w naszym kraju obchodzone są Święta Bożego Narodzenia. Kartki wysłane zostały do 24 szkół europejskich. Życzenia i informacje z innych krajów pozwoliły nam stworzyć Kalendarz Adwentowy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kulturą i tradycjami innych krajów oraz sprawdzić swoje umiejętności na poziomie czytania i pisania w języku angielskim oraz niemieckim. Wspaniałą przygodą była też możliwość wzajemnego wspierania się przy wykonywaniu kartek świątecznych.

Joanna Nytko -Czwórnóg

prozentacja - pobierz

e-Twinning

logoE twinningOd października 2014 roku realizowany jest w Naszej Szkole program edukacyjny Unii Europejskiej na platformie e-Twinning. Program jest skonstruowany w taki sposób, że uczniowie biorący w nim udział rozwijają nie tylko swoja wiedzę i umiejętności językowe, ale również te z zakresu technologii informacyjni-komunikacyjnych. Młodzież ma możliwość współdziałania, wymiany informacji i zainteresowań oraz materiałów do nauki z uczniami innych krajów europejskich.

Joanna Nytko-Czwórnóg