Pracownia ORANGE


Plastycznie w Pracowni Orange

W miesiącu listopadzie Fundacja Orange zorganizowała konkurs, w którym uczestnicy mieli w dowolnej formie opisać, namalować, stworzyć, nakręcić opowieść o swoim marzeniu. Uczennice naszej szkoły w przepiękny sposób przedstawiły swoje marzenia, wykonując prace plastyczne. Oceny prac dokonał Kapitan Tomasz ?Cichy" Cichocki, który w zeszłym roku opłynął samotnie świat dookoła bez zawijania do portów!!! Najciekawsze historie marzeń wyróżnione oraz nagrodzone zostały książkami Kapitana z jego autografem i trafiły do rąk uczennic klasy 4a- Adrianny Sarad oraz Katarzyny Mierzyńskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji najskrytszych marzeń. Z propozycją fajnej zabawy zgłosiła się także do nas ?Ekipa Sieciaków" (mająca na celu edukację dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się w Internecie) z Fundacji Orange oraz Fundacji Dzieci Niczyje, która zorganizowała konkurs plastyczny pt. ?Sieciuchowy pojazd-pułapka". Uczennica naszej szkoły Aleksandra Galas narysowała pojazd dla Sieciuchów, który był pułapką i pomógł Sieciakom w złapaniu Czystego Zła i jego bandy. Konkurencja była na prawdę spora, mimo tego Aleksandra wywalczyła III miejsce, zdobywając nagrodę ufundowane przez firmę Techland, czyli symulatory "Pojazdy miejskie". Gratulujemy!

Lider Pracowni Orange w Zalasowej

zobacz prace

 
"alBOOM w sieci" w Naszej Pracowni Orange

44Dnia 18 listopada w naszej Pracowni Orange rusza projekt pt. "alBOOM w sieci". Będą to zajęcia fotograficzne przeznaczone dla 20 osób z naszego Gimnazjum. Warsztaty poświęcone sztuce robienia dobrych zdjęć, warsztaty z obróbki zdjęć, konkurs fotograficzny, wycieczka do profesjonalnego studia fotograficznego to tylko niektóre działania przygotowane przez organizatorów. Na niektóre spotkania zostaną również zaproszeni seniorzy z naszej miejscowości. Projekt finansowany jest przez Fundację Orange w ramach grantów dla Pracowni Orange. Relacje ze wszystkich zajęć oraz zdjęcia będzie można znaleźć na stronie naszej Pracowni Orange.

 
Plastycznie z sieciakami

W miesiącu październiku, listopadzie w Pracowni Orange uczeń naszej szkoły z pomocą "Drużyny Sieciaków" wykonał prace plastyczne, które zostały wysłane na konkurs pt. "Okładka sieopowiada" oraz "Jesienne spotkanie z sieciakami". Konkursy organizowane zostały przez serwis edukacyjny sieciaki.pl ,który uczy jak bezpiecznie poruszać się po internecie i Fundację Orange. Dopisało szczęście, spodobały się prace, dlatego uczeń Hubert Plebanek otrzymał wyróżnienie oraz 1 miejsce. W ręce artysty powędrowały dyplomy i nagrody. Gratulujemy! Do konkursu ucznia przygotowywała p. A. Malinowska.

zobacz prace

 
Spotkanie z ludźmi Zalasowej

W ramach projektu Równać szanse w Pracowni Orange zorganizowano spotkanie młodzieży z ludźmi, którzy rozsławili Zalasową. Przypomniano życiorysy, zasługi dla społeczności zalasowskiej, wspominano dawne dzieje. Uczestnicy spotkania mogli delektować się wypiekami i kulinariami przygotowanymi przez młodzież biorącą udział w projekcie. Spotkanie odbyło się w rodzinnej i miłej atmosferze. Młodzież mogła poznać ludzi "na żywo", o których słyszała z opowiadań, książek.Zaprezentowano również książeczkę "Nasze dziedzictwo kulturowe" oraz wystawę podsumowującą projekt.

zobacz zdjęcia

 
TEATRZYK SZKOLNY "PINOKIO"

Dnia 26.06.2013 r. uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną na ostatnie dni zajęć sprawili nam niespodziankę . W PRACOWNI ORANGE przedstawili teatrzyki kukiełkowe dla klas 0-III. Baśń pt."Dwanaście miesięcy" przygotowali uczniowie z kl. 0 - IV pod kierunkiem p. Beaty Romanowskiej. Natomiast uczniów z kl. III w przedstawieniu "Kot w butach" i uczniów z kl. IV w przedstawieniu "Jurata - królowa Bałtyku" wspierała p. Stanisława Bardo. Aktorzy według własnego pomysłu z pomocą opiekunów, koleżanek i kolegów wykonali kukiełki wykorzystując do tego różnorodne materiały. Pomimo tremy uczniowie dali z siebie wszystko, aby ich występ podobał się publiczności. Widzowiez wielką uwagą oglądali i nagradzali ich gromkimi brawami.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6