Pracownia ORANGE
III Zjazd Pracowni Orange

W dniach od 12-13.09.2013 dwoje przedstawicieli z naszej szkoły (Pracownia Orange w Zalasowej) udało się do Warszawy na ,,III zjazd Pracowni Orange". Program zjazdu obejmował bardzo wiele ciekawych zagadnień, warsztatów, prezentacji i wykładów. Pierwszego dnia odbył się briefing prasowy na temat publikacji "Grywalizacja. Zrób to sam!" ,następnie zorganizowano warsztat dotyczący grywalizacji. Póżniej nastąpiła prezentacja oferty dla Pracowni Orange, spotkanie z pasjami oraz zaproszenie do badań młodzieży. Po prezentacji Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" podsumowało loty Latających Animatorów Kultury - jednego z nich mieliśmy okazję gościć w naszej Pracowni Orange, Latających Socjologów i Latających Cyfrowych Animatorów. Następnego dnia Pani Katarzyna Sawko prowadziła warsztat "Creative Commons i prawo autorskie" po czym nastąpiła prezentacja wyników ewaluacji programu Pracownie Orange. Na koniec spotkania Pan Marcin Kwieciński przeprowadził bardzo ciekawy warsztat pod hasłem "Ogarnij chaos", który dotyczył zarządzania przedsięwzięciami w Pracowniach Orange.

Śpiewająco z Orange

Trwają zajęcia z emisji głosu w ramach projektu "Śpiewająco z Pracownią Orange". Zajęcia prowadzi instruktor śpiewu p. Justyna Pieniądz.

Pracownia Orange śpiewająco

Pod takim tytułem rozpoczął się projekt dla młodzieży szkolnej. Produktem finalnym będzie nagranie płyty scholi dziecięco-młodzieżowej i chóru parafialnego, która uwieńczy godziny ciężkich prób i przygotowań. Natomiast podczas festynu szkolnego, który odbędzie się 8 czerwca wystąpi finalista Must be the music- Piotr Kita. Partnerem projektu jest Parafia Zalasowa.

"alBOOM w sieci" - podsumowanie

Dnia 23. stycznia w Naszej Pracowni Orange odbyło się podsumowanie projektu "alBOOM w sieci". Spotkanie było połączone z muzycznymi występami dzieci w ramach programu "Puzonik". W spotkaniu wzięło udział około 70 osób - uczestnicy projektów, ich rodzice i dziadkowie. W ramach projektu "alBOOM w sieci" uczniowie przygotowali prezentacje nt. historii fotografii oraz prezentacje dotyczące przebiegu całego projektu, które przedstawili zebranym gościom. Stworzone zostały trzy wystawy: zdjęć nadesłanych do konkursu "Na pomarańczowo", zdjęć uczniów wykonanych podczas sesji w studiu fotograficznym oraz wystawa "starych" zdjęć przyniesionych przez uczniów. Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny "Na pomarańczowo". Wszyscy uczestnicy dostali atrakcyjne nagrody. Czas umilali młodzi muzycy, którzy prezentowali swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem.

Projekt "alBOOM w sieci" trwa.

Kolejnym etapem naszego projektu fotograficznego była wycieczka. Dnia 16. stycznia uczniowie pod opieką Pani Dyrektor Krystyny Olszówki-Łepy oraz Pana Sebastiana Pikusa udali się do Tarnowa. Po krótkiej podróży przyjechali do Pałacyku Strzelckiego, w którym siedzibę ma Biuro Wystaw Artystycznych. Celem tej wizyty było obejrzenie nienormatywnej wystawy dizajnu pt. "Błądzić jest rzeczą". Wystawa wzbudziła wiele emocji wśród uczniów. Pani przewodnik uświadomiła wszystkim, że błąd może być elementem przełomu, może stymulować innowacje i przynieść nieoczekiwany sukces. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad. Następnym punktem naszej wyprawy była wizyta w profesjonalnym studio fotograficznym "Margot". Przywitał nas Pan Jacek Płaneta, który prowadził nasze warsztaty fotograficzne. Celem wizyty było poznanie warunków pracy zawodowego fotografa. W studio znajduje się bardzo dużo sprzętu fotograficznego oraz rekwizytów wykorzystywanych w codziennej pracy fotografa. Każdemu uczestnikowi Pan Jacek zaserwował mini sesję zdjęciową. Każdy mógł poczuć się jak model pozując do zdjęć. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o jego pracy. W bardzo dobrych humorach wróciliśmy do Zalasowej.

"alBOOM w sieci" to projekt realizowany w ramach programu grantowego dla Pracowni Orange.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>