Konkurs "Z książką mi do twarzy. Selfie z książką" rozstrzygnięty!

KonCzyt13W naszej szkole podejmujemy wiele działań promujących modę na czytanie. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich został zorganizowany konkurs fotograficzny pod hasłem "Z książką mi do twarzy. Selfie z książką".
Prace konkursowe miały przedstawiać autora w towarzystwie książki lub książek i pokazać, że takie otoczenie jest trendy. Wpłynęło 18 zdjęć, za które bardzo serdecznie dziękuję. Najważniejszym kryterium w przyznaniu miejsc było zrobienie zdjęcia selfie (spełniły je tylko cztery prace).
Selfie to popularny rodzaj fotografii autoportretowej, zazwyczaj wykonywanej z trzymanego w ręku lub na kijku teleskopowym aparatu cyfrowego, kamery lub telefonu komórkowego. Zdjęcie przedstawia zazwyczaj siebie (fotografa) lub jego odbicie w lustrze.
Każda z przysłanych prac jest wyjątkowa, wyraźnie na nich widać, że naszym czytelnikom nie brakuje wyobraźni. Wybór naprawdę był trudny. Wszystkie zdjęcia zasługują na pochwałę, dlatego każdy z uczestników konkursu po powrocie do szkoły otrzyma upominek, a z nadesłanych prac zostanie utworzony kolaż i umieszczony na gazetce w bibliotece.
Przesłane prace ukazują, że czytać można w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
I miejsce Maja Michalik
II miejsce Patrycja Klag
III miejsce Milena Michalik, Oliwier Kawa

Wyróżnienia:
Nadia Janiga
Kacper Wasiewicz
Piotr Micek
Gabriela Wolska

Galeria zdjęć