Wycieczka do liceum plastycznego

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pojechali do liceum plastycznego w Tarnowie. Razem z nami wybrali się uczniowie ze szkoły podstawowej w Ryglicach. Po dojechaniu na miejsce podzieliliśmy się na dwie grupy - pierwsza brała udział w zajęciach z grafiki, a druga - z tkaniny artystycznej (później grupa graficzna bierze udział w zajęciach z tkaniny i na odwrót). Na zajęciach z grafiki robiliśmy prace techniką, która polegała na zamalowaniu tuszem blatu stołu, położeniu na nim kartki i naszkicowaniu rysunku ołówkiem. Przynosiło to bardzo ładne efekty, zwłaszcza, że tusze miały trzy różne kolory: czarny, różowy i niebieski. Później oprowadziła nas uczennica liceum, Magda. Pokazała nam wszystkie klasy i opowiedziała trochę o szkole. Następnie nasza grupa skierowała się na zajęcia z tkaniny artystycznej. Pani, która je prowadziła wytłumaczyła nam wszystko co i jak mamy robić: jak rozdzielać włókna wełny czesankowej, jak umiejętnie wbijać igłę, żeby się nie skaleczyć itd. Było to bardzo odstresowujące i przyjemne. Technika nie była wbrew pozorom trudna, a nawet zbyt łatwa. Na koniec wszystkich zajęć można było wziąć swoje prace i zabrać do domu. Pobyt w plastyku to bardzo miłe doświadczenie, które mogło nawet uświadomić komuś do jakiej szkoły chce pójść.

Helena Kulesa