Dzień Czystego Powietrza

DCZP08Już 14 lat temu Fundacja Ekologiczna ARKA ustanowiła Dzień Czystego Powietrza, który przypada właśnie na dzień 14 listopada. Akcja każdego roku zyskuje nowych zwolenników. W tym roku dołączyła do niej także gmina Ryglice, przygotowując z tej okazji w ramach programu LIFE spotkanie z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w ZAlasowej. Ekodoradca gminy Ryglice - Beata Makarska pogratulowała wyróżnionym dzieciom z klasy 1b: Milenie Galas, Nadii Zoń i Amelii Pędrak konkursu "Ekologiczny pojazd przyszłości" oraz wręczyła nagrody i upominki dla wszystkich dzieci, które przygotowały prace konkursowe. Podczas pogadanki na temat zanieczyszczeń powietrza, Ekodoradca przybliżyła dzieciom pojecie smogu, opowiadając o przyczynach jego powstawania, skutkach oraz metodach zapobiegania.
Akcja promocyjna realizowana jest w ramach zintegrowanego Projektu LIFE - Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego  "Małopolska w zdrowej atmosferze".

/tekst z UM Ryglice/

Galeria zdjęć