"5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE"

5POiW23Dbając o edukację żywieniową zgłosiliśmy się do udziału w OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM: "5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE" przygotowanym przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS).
Celem programu jest wzrost świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów klas II i III szkół podstawowych. Nasi pierwszoklasiści mają już dużą wiedzę na ten temat postanowiliśmy ich również zaprosić do udziału w programie. Systematyczny wzrost wiedzy o warzywach i owocach, a także sokach, jako podstawie zbilansowanej diety ma wpływ na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych uczniów. 16.11.2018 każda klasa wraz z wychowawcą przepracowała solidnie wskazany temat.

KOCHANI RODZICE!
Podstawą zbilansowanej diety jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w te produkty wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Im wcześniej dziecko pozna zdrowe nawyki żywieniowe, tym szybciej uzna je za naturalne w swojej codziennej diecie. Zapobiegajmy nadwadze i otyłości naszych dzieci!

Galeria zdjęć