Dzień Śniadanie daje moc

ŚdM48 listopada 2018 r. ponad 290 tys. uczniów z całej Polski, po raz ósmy przygotowywało zdrowe posiłki w ramach Dnia Śniadanie Daje Moc, czyli ogólnopolskiej akcji, realizowanej przez Partnerstwo dla Zdrowia we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, która już od 12 lat pomaga przeciwdziałać niedożywieniu jakościowemu dzieci w Polsce, propagując wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreślając rolę śniadania w diecie dziecka.
W tym dniu, również uczniowie naszej szkoły zorganizowali w swoich klasach wspólny poczęstunek. Dzieci miały wielką frajdę z dzielenia się swoimi przysmakami z kolegami i koleżankami. Mogły też spróbować nowych smaków, dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Bowiem, to dzięki śniadaniu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Galeria zdjęć