WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

oś2018Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym, dlatego uczniowie naszej szkoły co roku odbywają podróż przesyconą historią oraz emocjami, które na zawsze pozostają w ich pamięci oraz sercach. 27 września uczniowie klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie zostali zapoznani z historią okresu II wojny światowej, a przede wszystkim mogli obejrzeć w jaki sposób była realizowana bezwzględna polityka eksterminacji i ludobójstwa przez III Rzeszę.
Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem, formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci.