Wycieczka do Warszawy

13-Warszawa-012

W dniach 8-10.05.2018 r. uczniowie klas VII i II gimnazjum wzięli udział w wycieczce szkolnej do Warszawy. Harmonogram obejmował 3 dni zwiedzania naszej stolicy. Pierwszy wypełniła przede wszystkim wizyta w budynku polskiego parlamentu, gdzie uczestnicy wycieczki mogli przysłuchiwać się trwającym obradom sejmowym. W ich pamięci na pewno pozostanie spotkanie z Panią Poseł Urszulą Augustyn - dzięki której wizyta ta doszła do skutku. Dzięki Jej wsparciu kancelaria sejmu sfinansowała koszty przejazdu naszej wycieczki do i z Warszawy. W tym miejscu składamy Pani poseł serdeczne podziękowania. Był też czas na pytania i pamiątkowe fotografie. Następnie spacerkiem w promieniach słońca udaliśmy się do Łazienek, gdzie zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na wodzie, Belweder i ogród chiński. Największe jednak wrażenie wywarł Teatr na Wyspie. Późnym popołudniem dotarliśmy do miejsca noclegowego i w końcu mogliśmy odpocząć po pełnym wrażeń dniu. Kolejny dostarczył równie wielu doznań. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik "smoleński", spacerowaliśmy ulicami Starego Miasta, oddaliśmy hołd pochowanym na Powązkach, a w czasie zwiedzania Muzeum Polin poznaliśmy historię Żydów polskich. Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Stadionu Narodowego. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta ta była spełnieniem ich marzeń. Po wejściu na szczyt trybun mogliśmy podziwiać ogrom obiektu. Naprawdę robi wrażenie! Potem z najwyższego budynku w Polsce, którym jest Pałac Kultury i Nauki, mogliśmy podziwiać całą panoramę Warszawy. Ostatnią atrakcją naszego pobytu w stolicy było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń pomimo zmęczenia i oszołomienia ilością wiadomości i mnogością obrazów. Opiekę nad 50 uczestnikami sprawowali opiekunowie: Pan Dyrektor Leszek Sutkowski, Pani Anna Sieruga, Pani Lucyna Jajkiewicz i Pani Alicja Klimek.

Galeria zdjęć