Spotkanie z pszczelarzem

9 maja 2018 roku, Biblioteka Publiczna w Zalasowej zaprosiła uczniów klas pierwszych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Zalasowej na spotkanie z panem pszczelarzem Januszem Fudymą.
Celem spotkania było poszerzenie wiedzy dzieci na temat pszczelarstwa. Na początku dzieci wysłuchały bajkę pt. "Mam przyjaciela pszczelarza", w której szczegółowo została opisana praca pszczelarza. W dalszej części usłyszeliśmy wiele ciekawostek o życiu pszczół, wykonywanej przez nich pracy, zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci były bardzo zaciekawione, zadawały bardzo trudne pytania, ale żadne nie zostało bez odpowiedzi. Mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza, wśród których znalazł się m.in. kapelusz pszczelarski, ramki z węzą czy świece z wosku pszczelego. Na koniec zrobiliśmy zdjęcia wraz z rekwizytami.
Dziękujemy panu Januszowi za przyjęcie zaproszenia i życzymy sukcesów w dalszej produkcji miodu.

Edyta Pawłowicz