FESTIWAL ZAWODÓW

Wybór ścieżki zawodowej to jedna z najważniejszych w życiu decyzji. Można ją w dorosłym wieku zmieniać lub modyfikować, jednak ten pierwszy, kluczowy wybór kierunku następuje w gimnazjum lub szkole podstawowej. W celu przybliżenia uczniom różnorodnych obszarów, samorząd Województwa Małopolskiego po raz szósty zorganizował Festiwal Zawodów. 23 marca z naszej Szkoły brało w tym wydarzeniu udział 46 uczniów klas III gimnazjum wraz z opiekunami.
Podczas tegorocznego festiwalu prezentowana była oferta edukacyjna szkół na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administarcyjno ? usługowej, budowlanej, elektryczno ? elektronicznej, medyczno ? społecznej, mechanicznej
i górniczo ? hutniczej, rolniczo ? leśnej, turystyczno ? gastronomicznej, służb mundurowych oraz szkól zagranicznych.
Dodatkowo można było skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali najodpowiedniejszą ścieżkę kształcenia.

Anna Sieruga

zobacz więcej zdjęć