Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy

BRD2018W dniu 25.04.2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej odbyły się eliminacje szczebla powiatowego do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn. Turniej składał się z kilku etapów: w pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, sprawdzali również swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.
Najlepszą drużyną okazali się goście ze Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach. Z naszej gminy najlepszymi wynikami mogą się poszczycić uczniowie z Jonin zajmując czwarte miejsce. Odpowiednio piąte miejsce zajęli reprezentanci Ryglic. Gospodarzy reprezentowali: Monika Czarnik, Weronika Miłek, Mateusz Zalas i Adrian Podraza. Uplasowali się oni na ósmej pozycji.
W trakcie zawodów o godzinie 12.00 OSP z Zalasowej przedstawiła pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie szkoły oraz goście oglądali w akcji Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która w symulacji zdarzenia drogowego mogła wykazać się swoimi umiejętnościami. Młodzi strażacy zachwycili zarówno dorosłych jak i rówieśników pełną profesjonalnością działań.
Równolegle do eliminacji turnieju BRD na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej odbyła się akcja pt. "Lekcje BRD z Fundacją PZU w regionie Tarnowa, Brzeska i Nowego Sącza - II edycja" zorganizowana we współpracy z Fundacją Prodriver, na których w atrakcyjny i realistyczny sposób ukazywano zagrożenia na drodze i uczono sposobów radzenia sobie z nimi, m.in. poprzez symulator jazdy, alkogogle, szkolenie z pierwszej pomocy, warsztaty z BRD i profilaktyki alkoholowej w kontekście ruchu drogowego "Dlaczego nie warto jeździć po alkoholu". Akcję sfinansowano ze środków Fundacji PZU, a uczestniczyli w niej uczniowie od klas czwartych SP do drugich gimnazjum.

Galeria zdjęć