Coś dla ducha i ciała ...

01-IMG 20180209 085145Dnia 9 lutego 2018 r. uczniowie klas IV ab wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa. W stolicy Małopolski głównym celem był Teatr Współczesny, w którym o godz. 9.00 rozpoczął się spektakl pt. "Wyspa skarbów" będący sceniczną adaptacją powieści Roberta Louisa Stevensona.
Gdzieś daleko na morzu, zagubiona wśród fal, leży tajemnicza wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Na jego poszukiwanie wyrusza angielski statek. Nikt nie domyśla się, że wśród załogi znajdują się dawni kompani Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Czy młody doktor medycyny, Jim Hawkins, zapobiegnie buntowi na statku? Kim naprawdę jest tajemniczy Pierwszy Oficer Aleksander Smollet? Kto zdobędzie ukryty przez Flinta skarb? Odpowiedzi na wszystkie pytania przynosi jedyny w swoim rodzaju spektakl, który otwiera przed młodym widzem niezwykły świat pirackich przygód. Jak zawsze, tak i tym razem, Teatr Współczesny zaskoczył wymagającą publiczność oryginalnymi rozwiązaniami scenicznymi. Komiczne, zaskakujące zwroty akcji, znakomite dialogi oraz barwne postaci okazały się niezaprzeczalnymi atutami przedstawienia. Oprawa muzyczna i scenografia oraz oryginalne kostiumy zabrały młodego widza w świat niesamowitych przygód. Po spektaklu, który niewątpliwie zasługuje na najwyższą ocenę, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych, które poprowadziła jedna z aktorek grających w przedstawieniu. Agnieszka Zieleziecka opowiedziała najpierw o emocjach okazywanych na scenie przez aktorów i ich wpływ na widza, który ogląda spektakl, a następnie pokazała, w jaki sposób zwykłe przedmioty stają się rekwizytami teatralnymi.
20-IMG 20180209 111313Po 1,5 - godzinnym pobycie w teatrze, który okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą, czwartoklasiści wraz z opiekunami udali się do jednego z najsłodszych miejsc w grodzie Kraka - Krakowskiej Manufaktury Czekolady, gdzie na małych miłośników słodkości czekały warsztaty czekoladowe prowadzone przez wykwalifikowanych deserantów. Na czas trwania zajęć każdy z podopiecznych zaopatrzony został w fartuszek, czapkę oraz narzędzia niezbędne do samodzielnego wykonania słodyczy. Przy okazji formowania pralinek uczniowie mogli wysłuchać wielu ciekawostek na temat czekolady - jej historii, zaskakujących właściwości oraz zastosowań. Po zakończeniu zabawy, która sprawiła wszystkim wiele radości i frajdy, każdy uczestnik obdarowany został słodkim upominkiem w postaci ciepłego kakao, a za wykonaną pracę otrzymał Dyplom Młodszego Deseranta oraz przygotowane przez siebie słodycze. Z certyfikatami cukiernika oraz z oryginalnymi "czekoladowymi tatuażami" uczniowie klas czwartych opuścili Krakowską Manufakturę Czekolady i pod czujnym okiem opiekunów udali się do autokaru. Ok. godz. 15.00 nieco zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń powrócili do swoich domów, by rozpocząć zasłużone i długo wyczekiwane ferie zimowe.

Galeria zdjęć