"Niemarnowanie jedzenia" w Tesco klasy 3a

06-tesco 008

W ramach programu "Od uprawy do potrawy" czyli nauka :Niemarnowania jedzenia" to dla uczniów klasy 3a sp lekcja w sklepie Tesco w Tarnowie. Spędziliśmy 3 godziny na zajęciach przygotowanych przez p. Jadwigę- kierownika działu Tesco, która po przywitaniu przez sklepowy megafon przez Sylwię Czarnik oprowadzała nas po dziale warzywno-owocowym, gdzie zgadywaliśmy nazwy owoców i warzyw oraz poznawaliśmy nazwy i smaki całkiem nam nieznanych. W "podróży" po innych działach odnajdywaliśmy naklejki do piramidy żywieniowej. Największą atrakcją było pieczenie bułeczek i chlebków z p. Łukaszem-piekarzem, który tak zawładnął naszymi dziećmi, że niczym Makłowicz musiał dawać autografy na torebkach, w których zapakowaliśmy upieczone pieczywo. Jeszcze sałatka warzywna skomponowana przez dzieci z jogurtem naturalnym, woda mineralna i czas powrotu do szkoły. To była naprawdę fajna lekcja "niemarnowania jedzenia".

Wychowawca K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć