PAMIĘTALIŚMY O DNIU BABCI I DZIADKA

dzień seniora

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21/22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy.
19 stycznia 2018r. przedszkolaki czyli dzieci 3 ,4 i 5 letnie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 6 latki zorganizowały w "Pałacu pod Dębami" uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gości miłymi słowami przywitał pan dyrektor. Następnie rozpoczęła się część oficjalna. Najmłodsi - Mądre Sówki zaprosiły nas do "Zimowej Krainy Bałwankowej" , Brykające Tygryski przedstawiły piękne "Jasełka". Grupy starsze - Biedronki zaprosiły gości na "Świąteczne spotkanie z Babcią i Dziadkiem" a dzieci z 01/02 w przedstawieniu "Przygoda w Bałwankowie" wyczarowały bałwankowi Stefankowi - babcię . Ponadto każda z grup recytowała wiersze, śpiewała piosenki nawet w języku angielskim i wykonywały piękne tańce i pląsy.
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc wzruszenia i podziwiając prezentacje swoich "skarbów". Na koniec uroczystości każda z grup wręczyła własnoręcznie wykonane prezenty. Podczas uroczystości niecodzienni goście zostali częstowani kawą, herbatą i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci organizujących imprezę.
W uroczystości wziął udział dziecięcy zespól folklorystyczny "Mali Zalasowianie" grupa młodsza i starsza przedstawiając gościom swój repertuar. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy !

Marta Galas