Pasowanie na czytelnika

050-DSC06643

We wtorek 5 grudnia 2017 roku najmłodsi uczniowie klas Ia, Ib oraz Ic naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania był pan dyrektor Leszek Sutkowski, który w swoim wystąpieniu zachęcał pierwszoklasistów do czytania.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację o książce, której nikt nie szanował. Na ratunek smutnej książce przybyli czytelnicy, którzy wiedzieli jak postępować z książkami i zapewniali o tym iż, będą dbać o wszystkie książki. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawczyni pani Marii Bardo.
Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców i zakładki wykonane przez przyjaciół biblioteki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Lucyna Jajkiewicz

Galeria zdjęć