Św. Mikołaj w grupie "Biedronki"!

08-DSCN7660

Zorganizowanie "Mikołajkowego spotkania" w roku 2017 nasunął mi się pod wpływem cyklu zajęć, które prowadzimy co roku przed 6 grudnia. Najpierw z dziećmi piszemy list do Mikołaja, uczymy się wierszy, piosenek o nim, a potem oczekujemy z niecierpliwością na przyjście Mikołaja. Widząc ile radości sprawia ten dzień dzieciom, rodzice z naszej grupy zaangażowali się w przygotowaniu tego wspaniałego spotkania , a także licznie zgromadzili się u nas w sali. "Biedronki" powitały swoich rodziców oraz pana Dyrektora Leszka Sutkowskiego pięknym walczykiem zatańczonym w parach oraz zaprosiły do wspólnych zabaw. Po powitaniu wszystkich gości zabawami integracyjnymi w kole , zabawami w parach, muzyczno-ruchowymi ,pojechaliśmy zaprzęgami do krainy Mikołaja , w której czekały na nas zadania do wykonania. Pani Agnieszka Ziętek mama Franciszka odczytała list dla dzieci od Św. Mikołaja, w którym to Mikołaj prosił dzieci, aby wykonały jego portret. Rodzice wraz ze swoimi pociechami przystąpili do pracy plastycznej, wykonując cudne portrety z talerzyka papierowego, waty oraz pasków papieru. Na spotkaniu nie zabrakło również konkursów dla dzieci i rodziców. Drużyny miały za zadanie wypisać jak najwięcej potraw świątecznych- radości nie było końca.
Po krótkiej przerwie na obiad przedszkolaków, a kawce i placka dla rodziców nastąpił szczególny moment- nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci piosenką i wierszami. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia, prezenty zakupione przez Radę Rodziców, a także słodki poczęstunek dla dzieci ?mufinki Mikołaje" . "Biedronki" z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
Jak bardzo zapadło w sercach dzieci nasze spotkanie świadczyły głosy pochwały ze strony rodziców, gdzie bardzo pozytywnie, wręcz z zachwytem wypowiadali się o tym spotkaniu. Zadowoleni byli, że w przedszkolu, do których chodzą ich pociechy tyle się dzieje. Także Pan Dyrektor wyraził uznanie dla działania na rzecz dzieci. Rodzice mieli okazję uczestniczyć z dziećmi w spotkaniu, w zabawach, robili zdjęcia, filmowali swoje pociechy. Po raz kolejny zacisnęły się więzy między domem ,a przedszkolem.

A. Prus

Galeria zdjęć