Grupa "Biedronek" i fizyka

DSCN7656

Dnia 29.11.2017 gościliśmy w naszej grupie panią Anię Sierugę.  Pani Ania jest fizykiem i pracuje w naszej szkole. Nasz gość zaproponował nam zabawy i doświadczenia z fizyką, a że lubimy poznawać różne rzeczy, to bardzo ucieszyliśmy się z tego spotkania.

Na początku naszej przygody z fizyką Pani Ania  pokazała nam pewne tajemnicze doświadczenie. Dzieci mogły rozmieszać wodę z octem, sodą i czerwonym barwnikiem , wlać do wnętrza przygotowanego wulkanu, dodać odrobinę płynu do naczyń i zobaczyć jak wybucha wulkan.  To było naprawdę interesujące!!! Następnie mali badacze mogli przy pomocy prostych akcesoriów "kolorowych cukierków" wykonać proste doświadczenia. Obserwowały jak powstaje tęcza i jakie ma kolory. To była prawdziwa magia!!!  Doświadczenia prezentowane przez Panią Anię były bardzo interesujące i zostały tak dobrane, aby dzieci mogły je samodzielnie wykonać.

Dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i zaciekawienie nas fizyką!!!

A. Prus

Galeria zdjęć