swietlica

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych i rozwijanie ich zainteresowań.

Zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć uczniom przebywającym w świetlicy proponujemy udział w różnorodnych formach zajęć świetlicowych:

• zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, ćwiczenia w poprawnym czytaniu, liczeniu i pisaniu, recytacje, rebusy, krzyżówki, zgadywanki, gry edukacyjne itp.
  • zajęcia plastyczno ?manualne: rysowanie, malowanie farbami, kredkami, wycinanki, wydzieranki, origami, prace plastyczne przestrzenne itp.
  • zajęcia rekreacyjno ? ruchowe : spacery, zabawy na placu zabaw, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną, zabawy z klockami rekreacyjnymi
  • zajęcia wyrównawcze, pomoc w odrabianiu zadań domowych, przygotowanie się do lekcji
  • zajęcia umuzykalniające: zabawy ze śpiewem, zabawy taneczne, nauka piosenek,
  • zajęcia teatralne ? teatrzyk kukiełkowy .

Prace wykonane przez naszych wychowanków eksponowane są na wystawkach dekorując świetlicę.

W naszej świetlicy wdrażamy uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb, staramy się wyrobić w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współdziałania w grupie.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki , środy i piątki od 7.30 - 17.00,
wtorki i czwartki od 7.30 - 16.30.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W ZALASOWEJ