Christmas cards throughout Europe

eTwinning Label

Na przełomie listopada i grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej klas 4-6 oraz I-III Gimnazjum pracowali nad projektem "Christmas cards throughout Europe", do którego zostaliśmy zaproszeni przez szkołę w Austrii. W ramach projektu uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne wraz z życzeniami oraz informacje w języku angielskim, jak w naszym kraju obchodzone są Święta Bożego Narodzenia. Kartki wysłane zostały do 24 szkół europejskich. Życzenia i informacje z innych krajów pozwoliły nam stworzyć Kalendarz Adwentowy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kulturą i tradycjami innych krajów oraz sprawdzić swoje umiejętności na poziomie czytania i pisania w języku angielskim oraz niemieckim. Wspaniałą przygodą była też możliwość wzajemnego wspierania się przy wykonywaniu kartek świątecznych.

Joanna Nytko -Czwórnóg

zobacz zdjęcia

prozentacja - pobierz