Dzień Edukacji Narodowej pod znakiem "Oskarów"

08-DSCN756714 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową, powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa. Z tej właśnie okazji dnia 13 października 2017 roku odbyła się uroczysta akademia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali wspaniały pokaz umiejętności aktorskich, wokalnych, tanecznych, który prezentowali podczas gali rozdania Oskarów. Nominowani nauczyciele, pracownicy, którzy otrzymali największą liczbę głosów, otrzymali statuetki w 12 kategoriach. Nie obyło się również bez gromkich braw, podziękowań dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Najwięcej emocji dostarczyły, oprócz Oskarów, tańce, a przede wszystkim zaprezentowany przez nasze ukochane nauczycielki. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji akademii. Nad całością czuwały p. D. Cius i p. B. Niziołek.

Występy artystyczne 

Galeria zdjęć

 
Ślubowania nadszedł czas

065-DSC04919

 

"Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas. Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy
pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę"

 

W tym roku szkolnym aż 55 pierwszaków złożyło ślubowanie i tym samym stało się uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Było to wydarzenie wyjątkowe, gdyż w zalasowskiej szkole po raz pierwszy są trzy oddziały klas pierwszych.
Klasa I a:
Krzysztof Duda, Gabriela Gutkowska, Malwina Kawa, Oliwia Kołodziejczyk, Alicja Kosowska, Gabriela Kosowska, Dominik Kotlarz, Zuzanna Kwiek, Julia Łępa, Karol Machota, Miłosz Mróz, Grzegorz Mytyś, Zuzanna Olszówka, Wojciech Sarad, Przemysław Skruch, Julia Szerląg, Tokarz, Adrian Wiejaczka.
Wychowawczyni klasy: Jolanta Sarad
Klasa I b:
Kacper Bieliński, Radosław Burza, Aleksandra Golonka, Julia Klimowska, Joanna Kluzek, Filip Kotlarz, Tomasz Laska, Milena Mądel, Maja Michalik, Krystian Pędrak, Szymon Pędrak, Wiktor Sokołowski, Dagmara Trojan, Amelia Urban, Roksana Wasiewicz, Marika Wojtaszowicz, Radosław Wolski.
Wychowawczyni klasy: Renata Nowak
Klasa I c:
Gabriela Bajorek, Dominik Bardo, Jan Bryk, Barbara Burza, Zuzanna Chrapusta, Weronika Cichoń, Wojciech Czarnik, Fabian Kozak, Wiktoria Piątek, Aleksandra Piórkowska, Karolina Pozdał, Karol Ptak, Damian Sarad, Karol Sarad, Wiktor Sarnecki, Konrad Śmigacz, Kornelia Śmigacz.
Wychowawczyni klasy: Sylwia Wiśniowska

Część artystyczna była utrzymana w konwencji baśniowej. Król i królowa Krainy Nauki i Wiedzy wraz z rycerzami i dwórką powitali gości przybyłych na zamek. Aby uzyskać prawo do Ślubowania i wcielenia w poczet uczniów, dzieci musiały zdać egzamin przygotowany przez królewską parę. Pytania dotyczyły właściwego zachowania się w szkole i poza nią, punktualności, obowiązkowości, przestrzegania zasad zgodnego współdziałania oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowania się do zajęć. Pytali też o znajomość niektórych zagadnień z zakresu środowiska społeczno - przyrodniczego.
Kandydaci na uczniów zdali egzamin śpiewająco. Z ogromnym odpowiadali na pytania, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli nawet krakowiaka przyśpiewkę ludową Krakowianka.
Król i królowa poprosili Pana Dyrektora Leszka Sutkowskiego o Pasowanie dzieciaków na uczniów. Wniesienie sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego oraz pieśni szkoły rozpoczęło oficjalną część uroczystości. Później pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a Pan Dyrektor każdego z osobna pasował na ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Zostali tez obdarowani kuferkami ufundowanymi częściowo przez Radę Rodziców i własnych Rodziców. Wychowawczynie pogratulowały uczniom i złożyły życzenia wszelkiej pomyślności w szkole. Dzieci podziękowały Dyrekcji i Rodzicom za obecność i zaangażowanie się w organizowanie uroczystości.

Cała uroczystość była wspaniale przygotowana i przeprowadzona, było to możliwe dzięki świetnej współpracy i pomysłowości wychowawczyń klas pierwszych. Ważnym czynnikiem była oprawa muzyczna, a także piękna dekoracja, której niektóre elementy pomogli wykonać Państwo Klimowscy.
Podziękowania należą się Rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek i P. Dyr. Katarzynie Radziszewskiej za sprawy związane z logistyką, Pani Agacie Sarad za pomoc w uporządkowaniu strojów krakowskich, a także uczniom klasy 4 b - Szymkowi Saradowi, Oli Zuzi Matug, Erykowi Mrozowi, Wiktorowi Kawie - gospodarzom Krainy Wiedzy i Nauki oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby tegoroczne PASOWANIE NA UCZNIA KL.I było właśnie takim.

 Galeria zdjęć

 
Wyjazd klas 4ab do teatru

IMG 20171011 105102

11 pażdziernika 2017 r. uczniowie klas 4ab szkoły podstawowej wraz z opiekunami udali się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, aby obejrzeć sceniczną adaptację klasyki literatury dziecięcej "Tajemniczy ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett w reżserii Tomasza Obary. Młodzi widzowie mieli okazję wyruszyć z główną bohaterką, 10-letnią Mary Lennox w magiczną podróż opowiadającą o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z naturą. Występ tarnowskich aktorów nagrodzony został burzą oklasków.

Po spektaklu uczniowie udali się do Muzeum Regionalnego w Tarnowie, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kaligraficznych oraz zajęciach edukacyjno-plastycznych "Poznać pana po cholewach". W ich trakcie poznawali znane staropolskie przysłowia oraz mieli okazję na własne oczy podziwiać bogatą kolekcję eksponatów tarnowskiego muzeum. 

Galeria zdjęć

 

 

 

 
Promujemy noszenie odblasków

spotkanie 15

11 października 2017 w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" uczniów klasy 2 i 3ab odwiedził policjant koordynujący zadania w ramach BRD pan Marek Bachara. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie bezpiecznego udziału w ruchu pieszych. Bardzo aktywnie przekonywali swojego Gościa, że znają doskonale obowiązujące przepisy i potrafią je zastosować w praktyce. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat elementów odblaskowych zarówno w umundurowaniu policjanta jak i tych, które posiadają i używają. Każdy uczestnik spotkania otrzymał nowy element odblaskowy i zobowiązał się do rozpowszechniania idei noszenia odblasków w swoim otoczeniu.

Galeria zdjęć

 
Wyjazd klas I na festyn w ramach BRD

DSC 9919

Dnia 5-go października uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami Jolantą Sarad, Renatą Nowak i Sylwią Wiśniowską uczestniczyli w festynie profilaktycznym poświęconym zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. XI Festyn "Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu" zorganizował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie i Gmina Skrzyszów. Uczniowie mogli zobaczyć policyjne motocykle, strażackie quady jak również sportowego gokarta. W trakcie festynu dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe z którymi będą mogli bezpiecznie poruszać się drogami po zmroku. Dzieci miały okazję uczestniczyć także w zorganizowanych dla nich konkursach ze znajomości przepisów ruchu drogowego i konkursie sprawnościowej jazdy rowerem. Wiele uśmiechu i sportowej rywalizacji przyniosły konkursy takie jak bieg z lizakiem policyjnym, w czapce policyjnej, układanie puzzli oraz przeciąganie liny. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. We wszystkich konkurencjach odnieśli sukces i zajęli pierwsze miejsce, za co serdecznie im gratulujemy. Największą jednak radość dzieciom sprawiła maskotka Policji - Inspektor Wawelek, który rozdawał im słodycze i umilał czas poprzez wspólną zabawę.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>