ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU

22.03.2018 godz. 13.00 - 15.00 przedszkole w Pałacu pod Dębami oraz sala nr 7 na parterze w szkole

23.03.2018 godz. 10.00 - 12.00 przedszkole w Pałacu pod Dębami oraz sale nr 4 i 7 na parterze w szkole

 
Powitanie wiosny pod hasłem "W warzywach moc"

IMG1120180322 114331

W czwartek 22.03.2018 dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych witały wiosnę. Spotkanie odbyło się pod hasłem "W warzywach moc". Każda z grup przygotowała piękny plakat swojego warzywa, prezentacje artystyczną na jego temat oraz zdrowy poczęstunek np. piękne kanapki z rzodkiewką, twarożkiem i szczypiorkiem, fantazyjne koreczki, ciasto marchewkowe. Mądre Sówki miały szczypiorek, Brykające Tygryski marchewkę, Biedronki rzodkiewkę, oddział przedszkolny 01 pomidora i oddział przedszkolny 02 ogórka. Wszystkie dzieci pięknie występowały i bawiliśmy się przy tym świetnie. Po występach był czas na degustację zdrowych smakołyków i w promieniach słońca wyruszyliśmy na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny.

Galeria zdjęć

 
Wernisaż prac plastycznych o Św. Ricie

IMG 8646

W środę 14 marca 2018r przeżywaliśmy ciekawe wydarzenie. Był nim wernisaż prac plastycznych o Świętej Ricie, a zarazem rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w naszej szkole. Pomysłodawcą konkursu był ksiądz proboszcz Stanisław Kurczab, a nad powstawaniem prac i przebiegiem konkursu czuwał nauczyciel plastyki pan Marek Surmacz. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas wernisażu zorganizowanego w Pałacu pod Dębami. Impreza przygotowana została przez społeczność nasze szkoły na czele z panem dyrektorem Leszkiem Sutkowskim. Oprócz uczestników konkursu i ich rodzin, na wernisaż przybyły również lokalne władze z panem burmistrzem Bernardem Karasiewiczem i panem sołtysem Wiesławem Matugiem na czele. W czasie trwania wernisażu nastąpiło również uroczyste przyjęcie uczniów naszej szkoły w poczet Szkolnego Koła "Caritas". Młodzież przygotowała multimedialną prezentację o Świętej Ricie, a zgromadzeni mogli podziwiać prace wszystkich uczestników konkursu. Prace zostały nagrodzone w dwóch kategoriach: szkoły podstawowej i gimnazjum.

Prezentacja multimedialna o Św. Ricie autorstwa Izabeli Golec i Jakuba Stepek

Lista laureatów:

Szkoła Podstawowa

I miejsce Antoni Wolski kl.6
II miejsce Justyna Kawa kl. 5a
III miejsce Patryk Pędrak kl. 7b

Gimnazjum
I miejsce Patryk Kawa kl. 3a
II miejsce Michał Zegar kl. 3a
III miejsce Patrycja Papuga kl. 3b

Wyróżnienia 

WIKTORIA ŚWINIONOGA 5a
JAKUB POMYKACZ 7b 
KRYSTIAN KALITA 2a 
ALEKSANDRA MADEJA 2b 
BARBARA SKOWROŃSKA 3b 
MARIA GUTKOWSKA 3b
KATARZYNA MIERZYŃSKA 2a 
WIKTORIA KOS 2a
NICOLA PAWŁOWICZ 7b 
MONIKA LUDWIN 7a
KATARZYNA ZEGAR 6 
PAWEŁ MALIG 6 
ADRIANNA SARAD 2a 
PATRYCJA WAKDA 2a 
NATALIA CZUBA 7b 
WERONIKA MIŁEK 6 
ALEKSANDRA KAWA 3a 
MONIKA CZARNIK 6 
MILENA KUSEK 6 
PAULINA GALAS 2a

Galeria zdjęć

 
"BARON SMOG" - TEATR DLA NAJMŁODSZYCH

2018031oil6 132608

W dniu 16.03.2018 dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 1-3 SP obejrzeli spektakl teatralny pt: "Baron Smog". Aktorzy zostali zaproszeni przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryglicach. Spektakl promował między innymi postawy ekologiczne wśród najmłodszych, wartość rodziny i wzajemnej pomocy oraz bezpieczne zachowanie wobec osób nieznajomych. Zaproszone do współpracy dzieci wykazały się znajomością zasad segregowania śmieci. Grupa teatralna została bardzo ciepło przyjęta przez widownię.

Galeria zdjęć

 
POMOC POLAKOM NA UKRAINIE

1xcvbn

 

Zakończyliśmy akcję zbiórki żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Ofiarność mieszkańców Zalasowej zawsze jest wielka, ale w tym roku przeszła najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 300 kg długoterminowej żywności. Wszystkie Państwa dary trafią na świąteczne stoły naszych Rodaków. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto zechciał włączyć się w tę ważną akcję.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>