Wyniki Konkursu Kangur Matematyczny 2018

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysokie wyniki w Konkursie Matematycznym Kangur - Edycja 2018.  Oto nagrodzeni uczniowie:

w kategorii Maluch klasa 3 szkoły podstawowej -wyróżnienie- Ludwin Dominik -3a oraz Galas Miłosz- 3a /op. Krystyna Olszówka-Łępa

w kategorii Benjamin klasa 5 szkoły podstawowej - wynik bardzo dobry -Lebryk Dawid- 5b /op. Janina Usarz/

w kategorii Junior klasa III gimnazjum - wyróżnienie - Augustyn Adrian - III A /op/ Iwona Olearczyk-Mikulska/

Gratulujemy uczniom oraz opiekunom!

 
Złota Justyna

judoIm

W dniu 28 kwietnia 2018r w hali MOSiR w Tuchowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Młodzików Młodziczek i Dzieci w Judo. W zawodach uczestniczyło 204 zawodników z 28 klubów Małopolski, Świętokrzyskiego, Śląska i Podkarpacia oraz ?JUDO KLUB" Bardejov (Słowacja).

Judocy z Tuchowa (startowało 11 zawodników), wychowankowie trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta wypadli znakomicie zdobywając 9 medali (4 złote, 4 srebrne, 1 brązowy). W swojej kategorii wagowej (39 kg) i wiekowej Justyna zdobyła złoty medal zajmując 1 miejsce na podium.

 
Majowe Święta

Pamiętamy-014

Galeria zdjęć

 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy

BRD2018W dniu 25.04.2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej odbyły się eliminacje szczebla powiatowego do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn. Turniej składał się z kilku etapów: w pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, sprawdzali również swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.
Najlepszą drużyną okazali się goście ze Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach. Z naszej gminy najlepszymi wynikami mogą się poszczycić uczniowie z Jonin zajmując czwarte miejsce. Odpowiednio piąte miejsce zajęli reprezentanci Ryglic. Gospodarzy reprezentowali: Monika Czarnik, Weronika Miłek, Mateusz Zalas i Adrian Podraza. Uplasowali się oni na ósmej pozycji.
W trakcie zawodów o godzinie 12.00 OSP z Zalasowej przedstawiła pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie szkoły oraz goście oglądali w akcji Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, która w symulacji zdarzenia drogowego mogła wykazać się swoimi umiejętnościami. Młodzi strażacy zachwycili zarówno dorosłych jak i rówieśników pełną profesjonalnością działań.
Równolegle do eliminacji turnieju BRD na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej odbyła się akcja pt. "Lekcje BRD z Fundacją PZU w regionie Tarnowa, Brzeska i Nowego Sącza - II edycja" zorganizowana we współpracy z Fundacją Prodriver, na których w atrakcyjny i realistyczny sposób ukazywano zagrożenia na drodze i uczono sposobów radzenia sobie z nimi, m.in. poprzez symulator jazdy, alkogogle, szkolenie z pierwszej pomocy, warsztaty z BRD i profilaktyki alkoholowej w kontekście ruchu drogowego "Dlaczego nie warto jeździć po alkoholu". Akcję sfinansowano ze środków Fundacji PZU, a uczestniczyli w niej uczniowie od klas czwartych SP do drugich gimnazjum.

Galeria zdjęć

 
WYCIECZKA DO PACANOWA I CZARNEJ TARNOWSKIEJ

"W Pacanowie kozy kują,
wiec koziołek mądra głowa,
błąka się po całym świecie
aby dojść do Pacanowa.."
Kornel Makuszyński

20180427nm160631

W piątek 27 kwietnia 2018 r. oddziały przedszkolne 01/02 odbyły wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Pierwszy punkt pobytu to "Bajkowy Świat ", w którym czekała nas prawdziwa podróż przez bajkową krainę - pełną dźwięków i barw. Rozpoznawaliśmy przedmioty pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem (min. pod ziemię, w morskie głębiny, przestworza i kosmos). Gdy bajkowi podróżnicy poczuli się zmęczeni udali się do "Czarodziejskiego lasu" gdzie kwiaty do uszka opowiadały bajki. Była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu z przygodami Koziołka Matołka, a także zobaczenia co kryje się po drugiej stronie lustra. Po zwiedzaniu udaliśmy się do teatrzyku marionetek "Mały teatr" gdzie na kameralnej scenie w bliskim kontakcie z lalkami i animatorami grupa 01 oglądała bajkę "Mała Syrenka" , grupa 02 spektakl "Szewczyk Niteczka". Mieliśmy również okazję pobawić się kukiełkami, lalkami stolikowymi i jawajkami. Następnie udaliśmy się do bajkowego ogrodu, gdzie mogliśmy troszkę pobiegać i pobawić się na placu zabaw. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w pizzerii "Pietro" w Czarnej Tarnowskiej . Tam dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych gdzie każdy mógł zrobić dla siebie pizzę . Według własnego pomysłu układaliśmy na pizzy ulubione składniki, następnie od czujnym okiem szefa nakładaliśmy swoją pizzę na "łopatę" i umieszczaliśmy ciasto w piecu. Po posiłku szef restauracji zorganizował dzieciom dyskotekę. Dużo radości sprawiły dzieciom gry na świeżym powietrzu oraz karmienie rybek , alpaki i kucyka. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, stanowiła wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie naszych przedszkolnych dni .

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>