Lapbook "Niezwykłe kobiety"

Lapbook13

 Uczniowie klasy IIIa wykonali lapbooki czyli tzw . książki na kolanie zatytułowane "Niezwykłe kobiety", które wymagały od nich ogromnego wkładu pracy. Wewnątrz samodzielnie wykonanego lapbookaznalazły się kobiety, o których powinniśmy pamiętać min: Maria Skłodowska - Curie, Elżbieta Zawacka, Olga Tokarczuk, Wiesława Szymborska, Irena Sendlerowa, Hanna Ordonówna, Anna Tomaszewicz - Dobrska. Prace są bardzo pomysłowe. Na stronach można oglądać zdjęcia, znaleźć ciekawe informacje, które ukryte są w dużej ilości karteczek i obrazków.

Galeria zdjęć

 
Nie zapominamy o ekologii i Dniu Ziemi!

DzienZiemi1

 

 

 

Z okazji obchodzonego Dnia Ziemi uczniowie klasy 2b wykonali plakaty przypominające o tym święcie i zachęcające do dbania o czyste środowisko!

 
Nauczanie zdalne

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie.
Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej poinformował, że zajęcia zdalnego nauczania są przedłużone do dnia 24.05.2020 r.

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca br. Termin zakończenia roku szkolnego nie uległ zmianie.
Dziękuję Rodzicom i Nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie w trudny etap nauki dzieci w postaci nauczania zdalnego. Życzę dalszej wytrwałości.
Uczniom przypominam o konieczności udziału w lekcjach online, systematycznym odrabianiu zadań i powtarzaniu nabytej wiedzy i umiejętności. Jakże aktualne w tych czasach jest przesłanie św. Jana Pawła II, które brzmi :"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali".

Z wyrazami szacunku 

dyrektor szkoły

Leszek Sutkowski

 
Lekcja online dla dzieci ROBOTYKA i PROGRAMOWANIE na wesoło!

lekcja onlineOrganizujemy kolejną darmową lekcję online z robotyki, programowania, eksperymentalnej chemii i fizyki - piątek 24 kwietnia o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz nauczycieli, czy nawet rodziców!

Link do naszej strony: https://robodohome.com/ na której można zapisać się na wydarzenie :)

Zapraszamy na wydarzenie na fb https://www.facebook.com/events/219019349525065/

Jak to będzie wyglądało- https://www.youtube.com/watch?v=xEE9dQ-ecyM

A tutaj nasze wystąpienie w DD TVN- https://dziendobry.tvn.pl/a/robotyka-dla-najmlodszych-sprawdz-jak-zmienic-klocki-w-samochod-wyscigowy

Jesteśmy firmą, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki w całej Polsce, organizujemy eventy oraz coroczne zawody SUMO Robotów na Politechnice Warszawskiej.

Obecna sytuacja sprawiła, że przenieśliśmy nasze działania edukacyjne do Internetu. Nadal chcemy udowadniać, że efektywna nauka przez zabawę jest możliwa!
Serdecznie zapraszamy!

Pozdrawiamy,

Zespół Twój Robot

 
Biblioteczny konkurs fotograficzny

SzK1

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z epidemią, w tym roku Światowego Dnia Książki i Prawa Autorskich nie możemy obchodzić w sposób tradycyjny. Dlatego też został dla wszystkich uczniów naszej szkoły przygotowany konkurs fotograficzny pod hasłem "Z książką mi do twarzy, Selfie z książką".
Jeżeli książka jest Ci bliska i nie rozstajesz się z nią ani na chwilę, pokaż to!
Weź udział w konkursie fotograficznym. Zrób zdjęcie z Twoją ulubioną książką, którą aktualnie czytasz, bądź inną którą czytałeś lub posiadasz w domu.
Sposobów na wykonanie konkursowego zdjęcia jest mnóstwo i to w pełni pozostaje waszej wyobraźni: w przebraniu, z przyjaciółmi, z rodziną, na łonie natury... lub tylko w towarzystwie Książki.
Weź udział w konkursie i pokaż, że czytasz!

Regulamin Konkursu

SzK12

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>