Sukces uczniów klasy 2a

Marlena Kępowicz z kl. 2a zdobyła I miejsce a Adrian Sarad II miejsce również z kl. 2a w Gminnym Konkursie Plastycznym "CHCEMY ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM", którego organizatorem był Urząd Miejski w Ryglicach. Konkurs organizowany był w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej przez Ekodoradcę UM w Ryglicach w ramach projektu zintegrowanego LIFE "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego "Małopolska w zdrowej atmosferze".
wychowawca kl. 2a Krystyna Olszówka-Łępa

 
Zakończenie roku szkolnego i przedszkolnego

Klasy szkoły podstawowej i grupy oddziałów przedszkolnych pożegnały rok szkolny wierszem, piosenką i tańcem. Klasy III gimnazjum przygotowały "sąd ostateczny" nad swoimi  ulubionymi nauczycielami. Uczniowie klas drugich gimnazjum przedstawili krótkie podsumowanie kariery szkolnej swoich starszych kolegów i koleżanek i podarowali Absolwentom pamiątkowe koszulki z życzeniami sukcesów na nowej drodze. Uczniowie otrzymali liczne nagrody i dyplomy za swoją pracę oraz świadectwa potwierdzające osiągnięcia.

Muchomorki, Biedronki i Brykające Tygryski świętowały zakończenie roku szkolnego wspólnie z rodzicami. Każda grupa przygotowała swój występ.

Były podziękowania dla nauczycieli oraz upominki dla dzieci.

Wszystkim życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji oraz radosnego powrotu do szkoły dopiero 4 września 2017.

Do zobaczenia!

Fotorelacja

 
Przedstawienia profilaktyczne

warsztaty profilaktyczne1-001

 

Uczniowie naszej placówki wzięli udział w spotkaniu  profilaktycznym, w trakcie którego poruszono kwestie profilaktyki uzależnień oraz bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego spędzania czasu wakacyjnego wypoczynku.  

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 
Wycieczka do Warszawy

img 3260 20170620 1882728440W dniach 6-8 czerwca 2017 r. uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Bogaty program zwiedzania pozwalał poczuć jak  "bije serce stolicy". Gimnazjaliści odwiedzili gmach Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego, podziwiali piękno miasta z wysokości Pałacu Kultury i Nauki oraz obserwowali  "Niebo Kopernika" w Centrum Nauki. Mogli zachwycać się urokiem Łazienek oraz w zadumie i niejednokrotnie wielkim wzruszeniu przemierzać alejki na Cmentarzu Powązkowskim. W zdumienie wprawiał nie tylko ruch wielkomiejski, ale też ogromne wieżowce  "Warszawskiego Manhatanu". Uczniowie mieli okazję pojechać metrem jak również szybką koleją miejską, mogli podziwiać lotnisko Okęcie. Wiele emocji dostarczył pobyt na Stadionie Narodowym, a liczne zdjęcia pozostaną pamiątką na wiele lat. Opiekę w trakcie wycieczki sprawowały panie:Helena Kawa, Agnieszka Solarz i Anna Sieruga pod kierownictwem Dyrektora Leszka Sutkowskiego.

Galeria zdjęć

 
Prelekcja Pani Urszuli Szuster

 IMG 4139Tematyczne prelekcje w Zalasowej to już tradycja. Pani Urszula Szuster od lat odpowiada na zaproszenie Biblioteki Publicznej i opowiada dzieciom i młodzieży z ZS-P w Zalasowej o znanych literatach, pisarzach coraz to poszerzając literackie horyzonty uczniów. W poniedziałek 19 czerwca na propozycję dyrekcji ZS-P uczniowie klas gimnazjum zapoznali się z patronem roku 2017 Św. Bratem Albertem - Adamem Chmielowskim. oddanie, posługa chorym i biedny, najbardziej opuszczonym - takie idee przyświecały bratu Albertowi, który zrezygnował ze sławy i kariery. Spotkanie odbyło się w kontekście działającego przy ZS-P koła wolontariuszy oraz wielu akcji i zbiórek charytatywnych jakie odbywają się z zalasowskiej szkole.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>