Wyjazd klas 4ab do teatru

IMG 20171011 105102

11 pażdziernika 2017 r. uczniowie klas 4ab szkoły podstawowej wraz z opiekunami udali się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, aby obejrzeć sceniczną adaptację klasyki literatury dziecięcej "Tajemniczy ogród" autorstwa Frances Hodgson Burnett w reżserii Tomasza Obary. Młodzi widzowie mieli okazję wyruszyć z główną bohaterką, 10-letnią Mary Lennox w magiczną podróż opowiadającą o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z naturą. Występ tarnowskich aktorów nagrodzony został burzą oklasków.

Po spektaklu uczniowie udali się do Muzeum Regionalnego w Tarnowie, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kaligraficznych oraz zajęciach edukacyjno-plastycznych "Poznać pana po cholewach". W ich trakcie poznawali znane staropolskie przysłowia oraz mieli okazję na własne oczy podziwiać bogatą kolekcję eksponatów tarnowskiego muzeum. 

Galeria zdjęć

 

 

 

 
Promujemy noszenie odblasków

spotkanie 15

11 października 2017 w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" uczniów klasy 2 i 3ab odwiedził policjant koordynujący zadania w ramach BRD pan Marek Bachara. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie bezpiecznego udziału w ruchu pieszych. Bardzo aktywnie przekonywali swojego Gościa, że znają doskonale obowiązujące przepisy i potrafią je zastosować w praktyce. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat elementów odblaskowych zarówno w umundurowaniu policjanta jak i tych, które posiadają i używają. Każdy uczestnik spotkania otrzymał nowy element odblaskowy i zobowiązał się do rozpowszechniania idei noszenia odblasków w swoim otoczeniu.

Galeria zdjęć

 
Wyjazd klas I na festyn w ramach BRD

DSC 9919

Dnia 5-go października uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami Jolantą Sarad, Renatą Nowak i Sylwią Wiśniowską uczestniczyli w festynie profilaktycznym poświęconym zasadom bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie. XI Festyn "Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu" zorganizował Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie i Gmina Skrzyszów. Uczniowie mogli zobaczyć policyjne motocykle, strażackie quady jak również sportowego gokarta. W trakcie festynu dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe z którymi będą mogli bezpiecznie poruszać się drogami po zmroku. Dzieci miały okazję uczestniczyć także w zorganizowanych dla nich konkursach ze znajomości przepisów ruchu drogowego i konkursie sprawnościowej jazdy rowerem. Wiele uśmiechu i sportowej rywalizacji przyniosły konkursy takie jak bieg z lizakiem policyjnym, w czapce policyjnej, układanie puzzli oraz przeciąganie liny. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. We wszystkich konkurencjach odnieśli sukces i zajęli pierwsze miejsce, za co serdecznie im gratulujemy. Największą jednak radość dzieciom sprawiła maskotka Policji - Inspektor Wawelek, który rozdawał im słodycze i umilał czas poprzez wspólną zabawę.

Galeria zdjęć

 
"Szkoła demokracji"

20171002 093903Wrzesień w naszej szkole to czas działań w ramach kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego. Wybory odbyły się 2 października. Wcześniej kandydaci przygotowali plakaty, na których zaprezentowali swoje zamierzenia oraz zaprezentowali siebie i swoje pomysły w czasie Debaty Wyborczej. Osobiście zachęcali wyborców, aby oddali oni na nich swój głos.
Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum. Komisja wyborcza w składzie: Aleksandra Galas, Patrycja Papuga oraz Karolina Chaim czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Nauczycielem czuwającym nad pracą komisji była opiekunka SU Alicja Klimek.

Po podliczeniu głosów ustalono skład Samorządu Uczniowskiego

PRZEWODNICZĄCA IZABELA GOLEC
Z-CA PRZEW. AGATA ZABAWA
Z-CA PRZEW. DOMINIK MAZUR
KURENDARZ KRYSTIAN KNAPIK

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej kadencji!

Alicja Klimek

Galeria zdjęć

 
Zapraszamy wszystkich na Bieg Odblaskowy!

Bieg

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>