Święta Bożego Narodzenia 2019

SpotWig190122Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najbardziej uroczyście obchodzone, a przy tym wyjątkowo rodzinne święta. To czas szczególny, który przywraca radość i nadzieję, a jednocześnie skłania do zadumy i refleksji. Każdy człowiek nosi w sercu pragnienie, aby były niepowtarzalne, pełne ciepła, spokoju, życzliwości i dobroci. Aby gasły wszelkie spory, urazy zostały zapomniane, a miłość i wsparcie ze strony bliskich były rozwiązaniem wszystkich problemów.
W naszej szkole tradycyjnie przygotowywaliśmy się do świętowania już wcześniej. Na kilka dni przed Wigilią, uczniowie przystroili choinki, wykonali szopki, udekorowali sale i korytarze. Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był już całkowicie poświęcony tematyce świątecznej. Od rana przygotowywali w swoich klasach uroczyste Wigilie, aby później móc połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem. Na stołach pojawiły się słodkości, a w całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie.

Więcej…
 
Czekając na święta uczymy się kodować

Kodo13

Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym gronie. Czas radości, czas bycia razem, pachnącej choinki i prezentów.
Klasa III c przygotowując się na ten radosny czas, starając się połączyć tradycję z nowoczesnością, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Czekając na święta uczymy się kodować", która została opracowana przez EduSense oraz panią Annę Świć.
Podstawowym elementem programu był kalendarz adwentowy, w którym ukryte były poszczególne zadania do wykonania na dany dzień. Łącznie uczniowie wykonali 15 zadań doskonaląc swoje umiejętności kodowania, programowania oraz posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną. Wszystkie zadania były naturalnie wplatane w zajęcia dydaktyczne i stanowiły element planu dnia aktywności klasowej.
Do wykonywania poszczególnych zadań uczniowie wykorzystywali matę do kodowania, kolorowe kubeczki, liczne obrazki, kolorowanki, tablety, komputery, klocki Lego Wedo 2.0 oraz aplikacje na telefonie komórkowym. Wśród zadań były m.in. zakodowane życzenia, szukanie prezentów św. Mikołaja, klejenie łańcucha według podanego rytmu, wigilijny stół z algorytmem, czy tańce z bohaterami kolorowanek 3D.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Wręcz nie mogli się doczekać, by odkryć jakie zadanie kryje kolejna bombka z kalendarza adwentowego. Był to radosny czas, pełen wyzwań i sukcesów.

Opracowała: Sylwia Wiśniowska

Galeria zdjęć

 
Imponujący sukces Pierwszaków

sftgnZ radością i dumą informujemy, że uczniowie klas pierwszych znaleźli się w gronie Laureatów II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Głosami jury przyznana została Nagroda Główna w wysokości 3000 zł na wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej. Niesamowitym jest fakt, że nasi podopieczni wyróżnieni zostali spośród 3480 klas szkół podstawowych z całej Polski. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Rodziców, którzy chętnie i z wielkim zaangażowaniem służyli pomocą w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych dostępna pod linkiem: Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Agnieszka Dudowicz - Kawa
Magdalena Drożdż
Maria Bardo

Galeria zdjęć

 
Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi"

MaMI11W dniu 9 grudnia br. o godz. 10:00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Tarnowie odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III b Maja Michalik, która zajęła II miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do dalszego etapu. Przesłuchania finałowe odbędą się w dniu 16 i 17 grudnia 2019 r. w Kopalni Soli Bochnia. Gratulujemy i życzymy Mai dalszych sukcesów.
Uczennicę do konkursy przygotowała P. Renata Nowak.

 

MaMI112

 
Siostry Judo

ewla11W niedzielę 8 grudnia w Bochni odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci, który zgromadził 375 zawodników z Polski i Ukrainy. Justyna i Ewelina Burza podopieczne tuchowskiego MOSIR-u wywalczyły w swoich kategoriach wagowych odpowiednie miejsca: Justyna zajęła II miejsce natomiast Ewelina V miejsce.
Już dwa dni później 10 grudnia (wtorek) dziewczyny wzięły udział w Tarnowskiej Lidze Judo. Walki odbywały się systemem mieszanym (chłopcy walczyli z dziewczętami). Justyna po wyczerpujących walkach pokonała swoich rywali. Po zakończonych walkach zajęła I miejsce, a jej młodsza siostra Ewelina uplasowała się na III stopniu podium. Gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>