Wycieczka klas I - III do Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie

IMG7773703

28 marca był dla klas I - III dniem szczególnym, gdyż zamiast zajęć szkolnych miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach formowania i wypieku pierników dekoracyjnych, organizowanych w ramach interaktywnej wystawy "Świat toruńskiego piernika" w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie.
Na miejscu uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza udała się do sali konferencyjnej, gdzie odbywały się warsztaty piekarnicze. Wszystko odbyło się w specjalnie zaprojektowanym statku handlowym, stylizowanym na kształt drewnianego żaglowca. Ekspozycję wypełniły też oryginalne obiekty muzealne m. in. późnośredniowieczne naczynia cynowe, kufle czy formy do babek. Dzieci poznały fascynującą historię toruńskiego piernikarstwa i własnoręczne przygotowały pierniki o tradycyjnych kształtach oraz odkryły smaki prawdziwego toruńskiego wypieku. Zapoznały się też z listą składników potrzebnych do zrobienia toruńskiego piernika. Każde dziecko mogło wziąć do ręki przyprawy korzenne, sprawdzały organoleptycznie ich zapach oraz smak. Każdy uczestnik zabrał ze sobą pamiątkowy wypiek do domu.
W tym samym czasie druga grupa zwiedzała budynek biblioteki. Ten niezwykły obiekt o powierzchni 692 m? zdobył trzecie miejsce w ogólnopolskim plebiscycie architektonicznym "Bryła roku 2014".
Stanowi jedną z najnowocześniejszych bibliotek w Polsce. Budynek składa się z dwóch elementów funkcjonalnych: części bibliotecznej oraz sali wielofunkcyjnej z zapleczem. Część biblioteczna to: wypożyczalnia książek, czytelnia czasopism, enklawa przeznaczona dla dzieci, czytelnia multimedialna oraz oddzielne pomieszczenia czytelni tradycyjnej i pracowni komputerowej. Szerokie wachlarzowe schody łączą piętro oraz część parteru, którą zajmuje cześć biblioteczna.
Po krótkim zwiedzaniu dzieci uczestniczyły w zajęciach biblioterapeutycznych. Młodsze poznając postać księżniczki Kaprysi przypominały sobie zasady savoir - vivre konieczne do zgodnego funkcjonowania w społeczeństwie, a starsze na bazie opowiadania o Bolku i Lolku zastanawiały się nad skutkami nadmiaru czasu spędzanego przed telewizorem. Jedni grali w gry planszowe, drudzy układali i rozwiązywali zagadki, a jeszcze inni tworzyli prace plastyczne. Po 60 minutach nastąpiła wymiana grup.
Wszyscy zadowoleni wrócili z wycieczki.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
Sukcesy w ogólnopolskim konkursie ortograficznym organizowanym przez Centrum Edukacji Ego Partum "Łamaniec ortograficzny"

kkkojoijoi

Nasi uczniowie kolejny raz nie zawiedli i odnieśli sukcesy w konkursie ortograficznym:
Patrycja Zegar (kl.VIIA)- laureatka
Gabriela Wolska (kl.IVB)- wyróżnienie
Zuzanna Matug (kl.IVB)- wyróżnienie
Dawid Lebryk (kl.VB)- wyróżnienie

Opiekunowie: mgr Barbara Niziołek i mgr Magdalena Drożdż

Serdecznie gratulujemy!!!

 
Wesołego "Alleluja"

kartka wielkanoc

 
Sukcesy naszych młodych artystów

W XXIV Gminnym Konkursie "Na pisankę Ludową i Obrzędową" reprezentacja naszej szkoły zajęła czołowe miejsca. Szczegółowe wyniki naszych uczniów:
Dawid Lebryk - 5b - I miejsce
Natalia Lebryk - 3A - I miejsce
Marcin Helizanowicz - 2A - I miejsce
Michł Pochroń - 5a - I miejsce
Justyna Kawa - 5a - I miejsce
Milena Kusek - 6 - II miejsce
Patrycja Papuga - 3B - II miejsce
Emilia Dębowska - 4b - III miejsce
Kornelia Papuga - 4a - III miejsce
Prace tych uczniów wzięły udział w 29 Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Również w tym konkursie nasi uczniowie zajeli wysokie lokaty:
Dawid Lebryk - 5b - I miejsce w kategorii: PISANKA TRADYCYJNA - DZIECI
Marcin Helizanowicz - 2A - I miejsce w kategorii: PISANKA TRADYCYJNA - MŁODZIEŻ
Natalia Lebryk - 3A - II miejsce w kategorii: PISANKA TRADYCYJNA - MŁODZIEŻ
Michł Pochroń - 5a - II miejsce w kategorii: PISANKA TRADYCYJNA - DZIECI
Justyna Kawa - 5a - II miejsce w kategorii: PISANKA TRADYCYJNA - DZIECI
Milena Kusek - 6 - III miejsce w kategorii: PISANKA WSPÓŁCZESNA - DZIECI
Patrycja Papuga - 3B - II miejsce w kategorii: PISANKA TRADYCYJNA - MŁODZIEŻ
Emilia Dębowska - 4b - III miejsce w kategorii: PISANKA WSPÓŁCZESNA - DZIECI

Gratulujemy!

 
Sukces w Konkursie Literackim

2000px-POL Tatrzański Park Narodowy LOGO since 2009.svg

Miło nam poinformować, że nasze dwie uczennice Helena Kulesa (kl.VB) i Justyna Kawa (kl.VA) zostały laureatkami XIII edycji Konkursu Literackiego "Na tatrzańskim szlaku". Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 5 IV 2018 r. o godz. 11 00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem. Do konkursu uczennice przygotowała mgr Barbara Niziołek.
Serdecznie gratulujemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>