"Czytania nadszedł czas, Niech czyta każdy z Was"

DSC05361

18 października 2017 roku odbył się I Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, który miał za zadanie spopularyzować beletrystykę znajdującą się w naszej bibliotece i zachęcić do jej czytania. Wszyscy uczestnicy świetnie się zaprezentowali. Przyjemnie było ich posłuchać - wybrali naprawdę ciekawe książki i odpowiednie do swojego wieku.
W kategorii klas IV - V wygrała Gabrysia Wolska z IV b, druga była Natalka Janiga z IV a, oraz Bartek Sułek z V b (poza konkursem) za trafne i umiejętne wyjście z trudnej sytuacji.
W kategorii klas VI - VII zwyciężyły Patrycja Zegar z VII a i Nikola Pawłowicz z VII b uzyskując taką samą liczbę punktów, a Darek Czarnik z VI a "deptał im po piętach".
W kategorii klas gimnazjalnych triumfowała Izabela Golec z III b, zaraz za nią uplasowała się Ewelina Laska z III a, a Aleksandra Burza z II a i Paulina Galas II b uzyskały taką samą ilość punktów.
Wszyscy wymienieni zostali nagrodzeni książkami i odblaskowymi zakładkami.
Gratulujemy uczestnikom! W następnym roku znów się zobaczymy! 
Pamiętajcie: najważniejsze, że wzięliście udział w konkursie, że odważyliście się czytać przed swoimi kolegami, a nie zawsze liczy się wygrana. 

Galeria zdjęć

 

 

 
Porządkowanie cmentarza wojennego w Zalasowej

bb6570aa7dde8338339bb704f4051965.0

 

Tradycją naszej szkoły na powrót staje się dbanie o Cmentarz Wojenny z czasu I wojny światowej. Uczniowie klas trzecich gimnazjum odpowiedzieli na zaproszenie członków Koła Seniora i wspólnie udali się na zalasowskie Podlesie, aby uporządkować teren Cmentarza. Współpraca wielopokoleniowa zawsze przynosi niezwykłe rezultaty. Kolejne nasze wspólne spotkanie w tym szczególnym miejscu odbędzie się 10 listopada 2017 r. Już dziś wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy na Apel Pamięci!

  Galeria zdjęć

 
I Wieczorny Bieg Odblaskowy

20171014 191408W sobotę 14 października 2017 w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" na stadionie sportowym w Zalasowej odbył się I Wieczorny Bieg Odblaskowy. Patronat nad imprezą objęła Fundacja Pomocy Pokrzywdzonym w Wyniku Zdarzeń Losowych im. Leszka Gawrona w Zalasowej. Impreza promowała konieczność noszenia odblasków. Wszyscy obecni - mali i duzi, amatorzy i zawodowcy, a także kibice - stworzyli fantastyczną atmosferę. Rozpoczęliśmy od konkurencji dla dzieci. Przedszkolaki biegały 100m, uczniowie klas 1-3 300m, a klas 4-7 600m.
Gimnazjaliści biegli z dorosłymi 6 km. Nad ich bezpieczeństwem podczas biegu czuwał pan Marek Surmacz i członkowie Sekcji Biegowej Klubu Sportowego KS Ryglice. Ich pomoc była nieoceniona. Trasę biegu zabezpieczali strażacy OSP Zalasowa i radiowóz policyjny. Wszyscy zawodnicy bieg ukończyli. Radość na ich twarzach bezcenna! Zawodnicy za zajęcie I miejsc w swoich kategoriach wiekowych otrzymali latarki czołowe ufundowane przez Fundację im. L. Gawrona. Nagrodami za pozostałe miejsca i za udział były różnorodne lampki ledowe oraz wiele elementów świecących i odblaskowych produkowanych specjalnie dla biegaczy. Nagrody ufundowali panowie Jarosław Dębicki i Grzegorz Ludwin. Elementy odblaskowe dla wszystkich zainteresowanych zapewniła Hurtownia Mega-el Tarnów i pan Adam Bardo. Dzieci oczekujące na powrót z trasy biegaczy miały możliwość udziału w wielu zabawach ruchowych i eksperymentach z odbijanym światłem. Atrakcją był też samochód strażacki oraz owczarek niemiecki, który prezentował psią modę odblaskową. Na zakończenie zmagań sportowych każdy mógł upiec sobie kiełbasę i zjeść pieczonego ziemniaka i coś słodkiego. Pomysłodawcą takiej formy wspólnego spędzenia wolnego czasu i jednocześnie wzmacniania świadomości rodzin dotyczącej widoczności pieszych w ruchu drogowym był pan Mariusz Baszczewski.

Galeria zdjęć

 
Dzień Edukacji Narodowej pod znakiem "Oskarów"

08-DSCN756714 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową, powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa. Z tej właśnie okazji dnia 13 października 2017 roku odbyła się uroczysta akademia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalasowej.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali wspaniały pokaz umiejętności aktorskich, wokalnych, tanecznych, który prezentowali podczas gali rozdania Oskarów. Nominowani nauczyciele, pracownicy, którzy otrzymali największą liczbę głosów, otrzymali statuetki w 12 kategoriach. Nie obyło się również bez gromkich braw, podziękowań dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Najwięcej emocji dostarczyły, oprócz Oskarów, tańce, a przede wszystkim zaprezentowany przez nasze ukochane nauczycielki. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji akademii. Nad całością czuwały p. D. Cius i p. B. Niziołek.

Występy artystyczne 

Galeria zdjęć

 
Ślubowania nadszedł czas

065-DSC04919

 

"Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas. Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy
pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę"

 

W tym roku szkolnym aż 55 pierwszaków złożyło ślubowanie i tym samym stało się uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Było to wydarzenie wyjątkowe, gdyż w zalasowskiej szkole po raz pierwszy są trzy oddziały klas pierwszych.
Klasa I a:
Krzysztof Duda, Gabriela Gutkowska, Malwina Kawa, Oliwia Kołodziejczyk, Alicja Kosowska, Gabriela Kosowska, Dominik Kotlarz, Zuzanna Kwiek, Julia Łępa, Karol Machota, Miłosz Mróz, Grzegorz Mytyś, Zuzanna Olszówka, Wojciech Sarad, Przemysław Skruch, Julia Szerląg, Tokarz, Adrian Wiejaczka.
Wychowawczyni klasy: Jolanta Sarad
Klasa I b:
Kacper Bieliński, Radosław Burza, Aleksandra Golonka, Julia Klimowska, Joanna Kluzek, Filip Kotlarz, Tomasz Laska, Milena Mądel, Maja Michalik, Krystian Pędrak, Szymon Pędrak, Wiktor Sokołowski, Dagmara Trojan, Amelia Urban, Roksana Wasiewicz, Marika Wojtaszowicz, Radosław Wolski.
Wychowawczyni klasy: Renata Nowak
Klasa I c:
Gabriela Bajorek, Dominik Bardo, Jan Bryk, Barbara Burza, Zuzanna Chrapusta, Weronika Cichoń, Wojciech Czarnik, Fabian Kozak, Wiktoria Piątek, Aleksandra Piórkowska, Karolina Pozdał, Karol Ptak, Damian Sarad, Karol Sarad, Wiktoria Sarad,  Wiktor Sarnecki, Konrad Śmigacz, Kornelia Śmigacz.
Wychowawczyni klasy: Sylwia Wiśniowska

Część artystyczna była utrzymana w konwencji baśniowej. Król i królowa Krainy Nauki i Wiedzy wraz z rycerzami i dwórką powitali gości przybyłych na zamek. Aby uzyskać prawo do Ślubowania i wcielenia w poczet uczniów, dzieci musiały zdać egzamin przygotowany przez królewską parę. Pytania dotyczyły właściwego zachowania się w szkole i poza nią, punktualności, obowiązkowości, przestrzegania zasad zgodnego współdziałania oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przygotowania się do zajęć. Pytali też o znajomość niektórych zagadnień z zakresu środowiska społeczno - przyrodniczego.
Kandydaci na uczniów zdali egzamin śpiewająco. Z ogromnym odpowiadali na pytania, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli nawet krakowiaka przyśpiewkę ludową Krakowianka.
Król i królowa poprosili Pana Dyrektora Leszka Sutkowskiego o Pasowanie dzieciaków na uczniów. Wniesienie sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego oraz pieśni szkoły rozpoczęło oficjalną część uroczystości. Później pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a Pan Dyrektor każdego z osobna pasował na ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Zostali tez obdarowani kuferkami ufundowanymi częściowo przez Radę Rodziców i własnych Rodziców. Wychowawczynie pogratulowały uczniom i złożyły życzenia wszelkiej pomyślności w szkole. Dzieci podziękowały Dyrekcji i Rodzicom za obecność i zaangażowanie się w organizowanie uroczystości.

Cała uroczystość była wspaniale przygotowana i przeprowadzona, było to możliwe dzięki świetnej współpracy i pomysłowości wychowawczyń klas pierwszych. Ważnym czynnikiem była oprawa muzyczna, a także piękna dekoracja, której niektóre elementy pomogli wykonać Państwo Klimowscy.
Podziękowania należą się Rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek i P. Dyr. Katarzynie Radziszewskiej za sprawy związane z logistyką, Pani Agacie Sarad za pomoc w uporządkowaniu strojów krakowskich, a także uczniom klasy 4 b - Szymkowi Saradowi, Oli Zuzi Matug, Erykowi Mrozowi, Wiktorowi Kawie - gospodarzom Krainy Wiedzy i Nauki oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby tegoroczne PASOWANIE NA UCZNIA KL.I było właśnie takim.

 Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>