12 listopada - dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Na podstawie ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej
z dnia 7 listopada 2018 r. opublikowanej w Dz.U. z 2018 r. poz. 2117
informuję, że zgodnie z art. 2. w/w ustawy
dzień 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy w tym od zajęć szkolnych.

Nie pracuje w tym dniu szkoła, przedszkole i świetlica

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

bajki001bajki002 Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W obchodach tego święta wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, jednorożca, Czerwonego Kapturka, Pippi czy Kopciuszka, którzy razem stworzyli kolorowy korowód podczas przerw. Uczniowie klas I - III wzięli udział we wspólnym muzycznym spotkaniu bajkowym, pełnym zabaw i radości. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Dlatego naszych przedszkolaków odwiedzili bajkowi bohaterowie z ciekawą książką. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości.

Galeria zdjęć

 
Pamiętamy o zmarłych

Cm231 października uczniowie naszej szkoły oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas udali się na cmentarz parafialny aby uporządkować zapomniane już groby. Po uprzątnięciu niepotrzebnych starych wiązanek, uschniętych kwiatów i wypalonych zniczy, uczniowie na przygotowanych grobach złożyli nowe wiązanki wcześniej przygotowane przez uczniów naszej Szkoły, zapalili znicze jako wyraz pamięci o zmarłych oraz odmówili za nich modlitwy. Jak widać, pamięć o zmarłych nadal pozostaje w młodym pokoleniu Polaków ? uczniów naszej Szkoły.

Galeria zdjęć

 
Polska - moja Ojczyzna

PmO05Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, które przypada na dzień 11 listopada Bibliotekę Publiczną w Zalasowej odwiedzili uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczynią p. Marią Bardo. Tematem lekcji bibliotecznej była rozmowa dotycząca naszej Ojczyzny oraz symboli narodowych Polski pt: "Polska - moja Ojczyzna". Kolejnym etapem spotkania było obejrzenie filmu pt. "Polak Mały", który pokrótce przedstawił nam polskie symbole narodowe. Po prezentacji multimedialnej nadszedł czas na rozmowę, w której uczniowie dowiedzieli się, że symbole narodowe tj. godło, hymn oraz flagę należy w każdym miejscu i sytuacji uszanować.
Po rozmowie przyszedł czas na gimnastykę umysłu i ochoczo zabraliśmy się do wspólnego rozwiązywania krzyżówki. Na podstawie zawartych w niej pytań dzieci przypomniały sobie garść informacji o naszej pięknej polskiej ziemi. Następnie starały się wyjaśnić hasło krzyżówki, które brzmiało "PATRIOTYZM". Wszyscy zgodnie odrzekli, że patriotyzm to szacunek i umiłowanie ojczyzny, gotowość poświęcenia się dla niej oraz poczucie silnej więzi z narodem, jego kulturą i tradycją.
Na zakończenie lekcji bibliotecznej trzecioklasiści wykonali ?ekologicznego" Orła białego. Dumny ptak widniejący w godle Polski został zrobiony z rolek papierowych. Efekty młodych artystów prezentują się na załączonych zdjęciach. W zajęciach wzięło udział łącznie 15 dzieci.

Burza Małgorzata

Galeria zdjęć

 
Klasa VIIa na spektaklu "Dziady" w Teatrze Współczesnym

Dziady1Dnia 31 X 2018 r. uczniowie klasy VII a wraz z wychowawczynią, p. D. Cius oraz nauczycielką j. polskiego - p. M. Drożdż wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. W stolicy Małopolski głównym celem był Teatr Współczesny, w którym o godz. 1100 rozpoczął się spektakl pt. "Dziady" będący sceniczną adaptacją dzieła A. Mickiewicza.
Do cmentarnej kaplicy w środku nocy zakrada się grupa wieśniaków. Idą na Dziady, by spotkać bliskich zmarłych, raz jeszcze uronić łzę po ich stracie oraz umocnić swą wiarę w ich szczęśliwe życie po śmierci. Obrzędowi przewodniczy Guślarz, który wywołuje trzy kategorie duchów. Pojawiające się zjawy mówią o odbywanej pokucie, wyjaśniają warunki konieczne do uzyskania zbawienia, a znikają po wypowiedzeniu nauki moralnej dla żywych. Spektakl, dopracowany w każdym detalu, wywołał wiele pozytywnych uczuć i z pewnością na długo pozostanie w pamięci oglądających. Zarówno gra aktorska, scenografia, muzyka, efekty dźwiękowe, jak i cały nastrój panujący podczas przedstawienia doskonale ukazały przesłania moralne zawarte w utworze.
Dzięki temu wyjazdowi młodzież mogła przypomnieć sobie treść dramatu, który pomimo upływającego czasu wciąż wywołuje w odbiorcach wiele emocji, skłania do przemyśleń oraz refleksji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>