Laureat konkursu plastycznego

 DSC06894Kacper Podraza z oddziału przedszkolnego 01 został laureatem konkursu plastycznego organizowanego przez Spółkę Komunalną "Dorzecze Białej" Spółka z o.o w Tuchowie.

W konkursie wzięły udział wszystkie dzieci z grupy 01. Do organizatorów zostało wysłanych 6 prac, które wyróżniały się pomysłowością, estetyką i zrozumieniem tematu, który brzmiał: "Człowiek przyjacielem przyrody". Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat działań związanych z ochroną przyrody i jej wpływu na czystość wody w potokach, rzekach, jeziorach. W dniu 13.12.2017 r przedstawiciel firmy zaszczycił nas obecnością i wręczył laureatowi wspaniałe nagrody, a pozostałym dzieciom , które wzięły udział wręczył dyplomy oraz słodycze. Jesteśmy dumni z Kacpra ponieważ jest jednym z piętnastu laureatów konkursu spośród 150 nadesłanych prac plastycznych. Prace zostały wykonane pod opieką p. Marty Galas. W konkursie wzięły również udział dzieci z oddziału przedszkolnego 02 pod op. p. Zofii Kosowskiej z grupy "Biedronki" op. p. Anny Prus oraz "Brykających Tygrysków" op. p. Małgorzaty Siwek - Słomska, które otrzymały dyplomy i słodycze.

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
Z książkami za pan brat!

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Zalasowej 8 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie pani Urszuli Szuster z trzecimi klasami naszej szkoły. Pani Urszula przypomniała dzieciom historię narodzin pluszowego misia oraz późniejsze dzieje tego sympatycznego bohatera literatury dla dzieci. Mówiła o historycznych pluszakach takich jak: Kolargol, Miś Uszatek, Puchatek, Miś Paddington, Jogi. Natomiast dzieci pochwaliły się znajomością współczesnej twórczości literackiej o mniej znanych przytulankach.

Lucyna Jajkiewicz

 
W naszej placówce dbamy o profilaktykę uzależnień

777776

 
Sukcesy naszych uczniów w konkursie "Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

123 321

151-DSC 0271

Uczniowie klasy VI Antoni Wolski i Paweł Malig zdobyli wyróżnienie w konkursie "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryglicach, Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie, Szkołę Podstawową w Ryglicach oraz Ośrodek Kultury w Ryglicach. Gratulujemy!!!

Po jego zakończeniu odbyło się również podsumowanie konkursów "Po plenerze" edycja 2016r. i 2017r.  oraz Gminnego konkursu "Odblaskowa szkoła" "Jestem widoczny na drodze - noszę odblaski". 

Lista Laureatów:

"Po plenerze" edycja 2016r.: Burza Ewelina, Ludwin Monika, Zegar Katarzyna

"Po plenerze" edycja 2017r.: Gutkowska Maria, Czuba Natalia, Pawłowicz Nikola, Skowrońska Barbara, Pochroń Gabriela, Kos Wiktoria

"Jestem widoczny na drodze - noszę odblaski": Burza Natalia kl. II, Burza Ewelina kl. III, Lebryk Dawid kl. VI, Kawa Justyna kl. V, Kos Jakub kl. V

Wszytkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Galeria zdjęć

 
Grupa "Biedronek" i fizyka

DSCN7656

Dnia 29.11.2017 gościliśmy w naszej grupie panią Anię Sierugę.  Pani Ania jest fizykiem i pracuje w naszej szkole. Nasz gość zaproponował nam zabawy i doświadczenia z fizyką, a że lubimy poznawać różne rzeczy, to bardzo ucieszyliśmy się z tego spotkania.

Na początku naszej przygody z fizyką Pani Ania  pokazała nam pewne tajemnicze doświadczenie. Dzieci mogły rozmieszać wodę z octem, sodą i czerwonym barwnikiem , wlać do wnętrza przygotowanego wulkanu, dodać odrobinę płynu do naczyń i zobaczyć jak wybucha wulkan.  To było naprawdę interesujące!!! Następnie mali badacze mogli przy pomocy prostych akcesoriów "kolorowych cukierków" wykonać proste doświadczenia. Obserwowały jak powstaje tęcza i jakie ma kolory. To była prawdziwa magia!!!  Doświadczenia prezentowane przez Panią Anię były bardzo interesujące i zostały tak dobrane, aby dzieci mogły je samodzielnie wykonać.

Dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i zaciekawienie nas fizyką!!!

A. Prus

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>