Dożynki w Zalasowej 2017

IMG 2132Kolejne dożynki już za nami. Jest to święto na stałe wpisane w tradycje naszej wsi, mające zarówno charakter ludowy, jak i religijny,a nieodłącznie związane z dziękczynieniem za żniwa i tym samym plony zbóż.
Tradycyjnie, ceremonii dożynkowej przewodniczyli Starosta i Starościna dożynkowi w osobach p. Anastazji Osowskiej i p. Ryszarda Sadko, wnieśli oni do kościoła bochen chleba upieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów, za nimiwkroczyły piękne wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż,warzyw, owoców, polnych kwiatów. W barwnym korowodzie nie zabrakło rodzimych kapel ludowych, grup śpiewaczych i nas, czyli dziecięcego zespołu folklorystycznego Mali Zalasowianie.
Po Mszy Św. w kościele, zgromadzeni zalasowiacy i goście wysłuchali przemówień Burmistrza i Sołtysa, po czymodbył się konkurs wieńców dożynkowych, a po nim występy grup folklorystycznych.
Jak zwykle, przygotowano wiele atrakcji towarzyszących, wystawy, poczęstunek. Całość koordynowana przez zalasowskie sołectwo.
Mali Zalasowianie zaprezentowali nową suitę zalasowską, na którą składają się tańce i przyśpiewki wybrane oraz przystosowane do potrzeb zespołu przez założyciela i opiekuna grupy Panią Jolantę Sarad
Są to utwory -Hej, śpiwomy sobie, O rety chłopoki, Pognała wołki, chodzony, My chłopcy z Zalasowy, Krakowiak regionalny.
Do tańca zagrała im Młodzieżowa Kapela Zalasowiocki z Ośrodka Kultury w Ryglicach, filia w Zalasowej pod kierownictwem Pani Anny Wenc- Zabawy.

Galeria zdjęć

 
Zebranie z rodzicami w przedszkolu

Zapraszamy Rodziców dzieci przedszkolnych 3, 4 i 5 - letnich na zebranie organizacyjne we wtorek 29 sierpnia 2017 na godzinę 17:00 (nowa sala gimnastyczna).

Rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych 4.09.2017 po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Zapraszamy!

 
"Dobrze, że tu byliście"- Najpiękniejszy Dzień Lata 2017

IMG 1894

40 dzieci i młodzieży z parafii Zalasowa spędziło 19 lipca Najpiękniejszy Dzień Lata 2017 zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju w Krakowie. To był naprawdę piękny dzień! Najpierw zabawy w Parku Wodnym, następnie wzruszające i wspaniałe spotkanie z kardynałem Stanisławem Dziwiszem na tzw. Białych Morzach, który z właściwą sobie swadą i humorem rozmawiał w młodymi gośćmi oraz wysłuchał pieśni "Jezus siłą mą" zaśpiewanej przez parafialną scholę. Obdarowany został płytą scholi i chóru parafialnego oraz albumem promującym gminę Ryglice. Zobaczyliśmy również Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się". Następnie wspólny posiłek, film w kinie Kijów i warsztaty w filiach Muzeum Narodowego. Grupa starsza zwiedziła wystawę Józefa Czapskiego pisarza, krytyka, żołnierza, współzałożyciel paryskiej "Kultury", malarza, natomiast grupa młodsza uczestniczyła w warsztatach w Ośrodku Kultury Europejskiej "Europeum". Młodsza grupa wycieczki mogła popisać się znajomością języka angielskiego w konwersacji z japońskim małżeństwem Hizima. Nowe doświadczenie dla młodzieży to udzielanie wywiadów do Radia Plus czy też tygodnika Niedziela. Było naprawdę cudownie! To wszystko zorganizowano dla uczestników projektu, aby można było poznać dzieje stolicy Małopolski przez pryzmat legend, współczesności oraz dziurkę w chrupanym krakowskim obwarzanku. Wniosek przygotowała Krystyna Olszówka-Łępa- nauczyciel, opiekun scholi Jana zalasowskiej parafii, a w opiece nad uczestnikami wycieczki pomagał ks. Sławomir Mrózek-wikary parafii oraz p. Marta Galas-nauczyciel szkoły.

zdjęcia z fb Grupa Apostolska Zalasowa        Artykuł w Tygodniku Katolickim "niedziela"                                                                                                                                                                                       Galeria zdjęć

 
Turniej - Wakacje z piłką nożną 2017

Turniej " Wakacje z piłką nożną 2017 " organizowany przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe z siedzibą w Krakowie na szczeblu gminnym powiatu tarnowskiego dobiegł końca. W eliminacjach gminy Ryglice które odbyły się 14.07.2017 na boisku szkolnym Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej rywalizowało cztery drużyny o prawo udziału w Półfinale Powiatowym: SP Zalasowa, SP Lubcza, SPJoniny, SP Kowalowa. Zwycięzcą w naszej gminie została drużyna SP Zalasowa chłopcy z rocznika 2004 i młodsi która będzie reprezentować gminę na Półfinałach.

lato 2017 1

 

 

 
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA NAJLEPSZĄ PÓŁKOLONIĘ W TE WAKACJE!!!

UWAGA! UWAGA!

31 lipca - 11 sierpnia wszystkie organizacje działające na terenie wsi zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia wakacyjne w Pałacu pod Dębami. Większość zajęć jest bezpłatnych. Opłaty dotyczą wyłącznie materiałów do wykorzystania przez uczestników zajęć i są zbierane w momencie zapisu na zajęcia. Każdy uczestnik musi mieć podpisaną przez rodzica zgodę na udział w zajęciach. Zgody i zapisy w sekretariacie do 23 czerwca, a później w Bibliotece Publicznej i w Ośrodku Kultury.

Harmonogram półkolonii!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>