Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo universal colour28 września 2018 w piątek obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), jest to międzynarodowa akcja, w którą angażuje się co roku wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W piątek zostały przeprowadzone w naszej szkole przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas 3-7 SP oraz 3 gimnazjum. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł ?Eksperta Tabliczki Mnożenia", który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki. Do egzaminów przystąpiło 245 uczniów. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły na gazetkach SU oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami, zabawami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Gratulujemy wszystkim, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Zobacz nasze działania

 
Sukces naszej uczennicy

PBR1

 
Rada Rodziców

Zmianie uległ numer konta Rady Rodziców. Nowy numer dostępny jest w zakładce Rada Rodziców na naszej stronie internetowej. Składka w tym roku wynosi 35zł i można dokonać wpłaty przelewem na podany nowy numer konta.

 
Noc Naukowców

NN 3W piątkowe popołudnie, 28.09.2018 r. młodzież najstarszych klas naszej szkoły wyjechała na "Noc naukowców" do PWSZ w Tarnowie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych, nazywanych "chemicznym oceanem". Różnorodne doświadczenia nawiązywały nazwami do zjawisk zachodzących na morzach oceanach. Tak więc pojawiła się czerwona fala, morski dym czy morski stalaktyt. Największe brawa zebrał jednak gniew Posejdona. Można też było wypróbować, w symulatorze, jazdę pociągiem, oglądać prace robotów, zapoznać się z nowinkami technicznymi z różnorodnych dziedzin nauki. Pełni wrażeń, z przekonaniem, że nauka potrafi być ciekawa i kolorowa wróciliśmy do Zalasowej.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Pani Agnieszka Solarz, Pani Helena Kawa i Pan Krzysztof Galas.

Galeria zdjęć

 
WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

oś2018Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym, dlatego uczniowie naszej szkoły co roku odbywają podróż przesyconą historią oraz emocjami, które na zawsze pozostają w ich pamięci oraz sercach. 27 września uczniowie klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej pod opieką nauczycieli odwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie zostali zapoznani z historią okresu II wojny światowej, a przede wszystkim mogli obejrzeć w jaki sposób była realizowana bezwzględna polityka eksterminacji i ludobójstwa przez III Rzeszę.
Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem, formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>