OTWARTY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

DSCcvb07326

 

19 STYCZNIA 2018 odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: "Młodzież zapobiega pożarom".
Wzięło w nim udział 34 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczniowie pisali testy z zagadnień opracowanych podczas zajęć szkoleniowych Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Najwyższe wyniki osiągnęli:

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA - GRUPA MŁODSZA
1.Mikołaj Kukla, Justyna Burza
2.Mateusz Zalas
3.Eryk Mróz, Justyna Kawa

SZKOŁA PODSTAWOWA - GRUPA STARSZA
1.Krystian Czarnik
2.Dominik Mazur
3.Dariusz Czarnik

GIMNAZJUM
1.Monika Radziszewska, Krzysztof Miłek
2.Wiktor Firmuga
3.Ewelina Laska, Jakub Pomykacz, Gabriela Firmuga , Aleksandra Magdziarczyk
Wszystkim młodym strażakom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!

 
UCZMY SIĘ SŁÓWEK Z INSTA.LING!

instaling logo male

Już od lutego nasza szkoła weźmie udział już w X. edycji programu Insta.Ling. Uczniowie naszej szkoły wcześniej uczestniczyli w IV, V, VI, VII, VIII i IX edycji. Jest to program do nauki języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. W tej edycji uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum będą poszerzać słownictwo z języka angielskiego i języka niemieckiego. Zapraszamy do udziału w X edycji i życzymy powodzenia!!! Więcej informacji na stronie: https://instaling.pl/

instaling buzka male

 
PAMIĘTALIŚMY O DNIU BABCI I DZIADKA

dzień seniora

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie. 21/22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy.
19 stycznia 2018r. przedszkolaki czyli dzieci 3 ,4 i 5 letnie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych 6 latki zorganizowały w "Pałacu pod Dębami" uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gości miłymi słowami przywitał pan dyrektor. Następnie rozpoczęła się część oficjalna. Najmłodsi - Mądre Sówki zaprosiły nas do "Zimowej Krainy Bałwankowej" , Brykające Tygryski przedstawiły piękne "Jasełka". Grupy starsze - Biedronki zaprosiły gości na "Świąteczne spotkanie z Babcią i Dziadkiem" a dzieci z 01/02 w przedstawieniu "Przygoda w Bałwankowie" wyczarowały bałwankowi Stefankowi - babcię . Ponadto każda z grup recytowała wiersze, śpiewała piosenki nawet w języku angielskim i wykonywały piękne tańce i pląsy.
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc wzruszenia i podziwiając prezentacje swoich "skarbów". Na koniec uroczystości każda z grup wręczyła własnoręcznie wykonane prezenty. Podczas uroczystości niecodzienni goście zostali częstowani kawą, herbatą i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci organizujących imprezę.
W uroczystości wziął udział dziecięcy zespól folklorystyczny "Mali Zalasowianie" grupa młodsza i starsza przedstawiając gościom swój repertuar. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Dziękujemy !

Marta Galas

 
Z sukcesami w Żabnie

Po raz 22. w CK Żabno odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasze dzieci i uczniowie zaliczyli swą obecność w różnych kategoriach wiekowych i to z sukcesami.
kat. Az- zespół przedszkolny Świąteczne Trio- I miejsce
kat: B- Julia Matug- 3a - III miejsce
kat: Bz- zespół Nutki- kl. 3ab - II miejsce
Solistów i zespoły w tych kategoriach przygotowała p. Krystyna Olszówka-Łępa

kat. Cz- zespół Melodia - I miejsce
kat. D -Patrycja Zegar, Jakub Stepek - wyróżnienie

W kategorii Dz wystąpił zespół Presto
Solistów i zespoły w tych kategoriach przygotowała p. Izabela Ilcewicz

Fotorelacja z konkursu na stronie: http://www.ck.zabno.pl/

 
Kolejny sukces naszych koszykarzy!

001rfeess 2

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>