Sukces w Ogólnopolskim Konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

IMG233320802IMG233320805Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Zabawa, Aleksandra Kawa, Tobiasz Dębowski i Izabela Golec zajęła II miejsce  w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Konkurs odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie 6 kwietnia 2018 roku. Uczniów do konkursu przygotowały: P. Helena Kawa oraz P. Agnieszka Solarz. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w tym konkursie.

Scan dyplom PK

 
XIX DYKTANDO ORTOGRAFICZNE "O złote pióro"

dyktando1

Kolejny już raz wzięliśmy udział w dyktandzie "O złote pióro" w Zespole Szkół Ogrodniczo-Ekonomicznych w Tarnowie. Autorem tekstu dyktanda jest prof. dr hab. Bogusław Dunaj - językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mało tego zazwyczaj Pan Profesor osobiście dyktuje tekst i przewodniczy jury konkursowemu złożonemu z nauczycieli-polonistów różnych tarnowskich szkół średnich. Zwycięzca otrzymuje "złote pióro". Nagradzane są również kolejne miejsca zajęte w konkursie. Dyktando cieszy się dużą popularnością. Każdego roku biorą w nim udział reprezentanci ponad pięćdziesięciu szkół.
Uczniowie Patrycja Zegar (opiekun mgr Barbara Niziołek) oraz Adrian Nowak (opiekun mgr Magdalena Drożdż) reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach ortograficznych adresowanych do uczniów szkół regionu tarnowskiego.
Miło nam poinformować, że Patrycja Zegar zajęła III miejsce w kategorii Uczeń-gimnazjalista a Adrian Nowak V miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w tym konkursie.

Szczegółowe wyniki konkursu

Galeria zdjęć

 
"Mój pierwszy telefon - ochrona prywatności w sieci" - konkurs dla uczniów

Mój-pierwszy-telefon

regulamin

 

PS. Bardzo proszę o dostarczenie prac do 4 maja do p. Krzysztofa Galas lub do serkretariatu szkoły gdyż prace muszą być jeszcze zapakowane i wysłane w terminie jak na plakacie. 

 
Wyniki rekrutacji do Przedszkola

LISTY DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W ZALASOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Zebranie rodziców dzieci, które pierwszy raz przyjdą we wrześniu do przedszkola odbędzie się w dniu 15 maja 2018r. o godz. 17.00 na hali sportowej.

 
"Jeśli my zapomnimy o Nich - niech Bóg zapomni o nas!"

CAMasdfg01782

W dniu dzisiejszym społeczność naszej szkoły uczciła pamięć pomordowanych na wschodzie polskich oficerów. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 r. i jest uroczyście obchodzony 13 kwietnia. Jego celem jest oddanie hołdu Polakom zgładzonym wiosną 1940 r. w ZSRR.  Przy naszej szkole rosną "Dęby Pamięci" poświęcone por. Franciszkowi Oskarbskiemu oraz asp. Policji Kazimierzowi Wróblowi. Przy tych właśnie dębach odbył się Apel Poległych. Asystę stanowili nasi uczniowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.  Ksiądz proboszcz Stanisław Kurczab oraz gość ksiądz dr Robert Dytko diecezjalny wizytator nauki religii Wydziału Katechetycznego Kurii Tarnowskiej odmówili modlitwę za poległych. Reprezentanci naszej szkoły złoży symboliczny wieniec a poszczególne klasy zapaliły znicze. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy przejmujących pieśni w wykonaniu zespółu muzycznego pod kierunkiem Pani Izabeli Ilcewicz.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>