Niech błyśnie pierwsza gwiazda

069-DSC07017

Boże Narodzenie to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie skłania do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa. Każdy człowiek nosi w sercu pragnienie, aby święta Bożego Narodzenia były niepowtarzalne, pełne ciepła, spokoju, życzliwości i dobroci. Kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów.
Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną cała społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zalasowej spotkała się, by wspólnie jako szkolna rodzina poczuć przedsmak wyjątkowych dni.
Już od rana bożonarodzeniowy klimat dało się odczuć nie tylko dzięki wystrojowi szkoły. Zarówno pracownicy, jak i uczniowie, zgodnie z polską tradycją, zaznaczyli odświętnym ubiorem niezwykłość wigilijnego spotkania, symbolicznego oczekiwania na osobę najważniejszą w życiu każdego wierzącego -Jezusa.
Spotkanie ogólne całej szkolnej społeczności poprzedziły klasowe wigilie z wychowawcami. Przy nakrytych białymi obrusami stołach, jak w dobrej rodzinie, wszyscy przełamali się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wszystkiego, co najlepsze, co piękne i wartościowe. Oczywiście nie zabrakło kolędowania, które my Polacy kochamy szczególnie, bo mamy przecież wielowiekowy, bogaty repertuar.
Po części kameralnej, klasowej o godz. 10:00 wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Pan dyrektor Leszek Sutkowski, jak przystało na "ojca" szkolnej rodziny, poprowadził część oficjalną, uroczystą. Podziękował uczniom za ostatnie sukcesy, wręczył nagrody wyróżnionym w gminnym konkursie -"Szopki bożonarodzeniowe", a następnie złożył Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom obsługi oraz wszystkim Uczniom bożonarodzeniowe życzenia wszelkich łask od nowonarodzonego Jezusa.
Zwieńczeniem tego wyjątkowego dla nas wszystkich dnia były jasełka w wykonaniu uczniów kl. III b gimnazjum, których mottem stały się słowa "Niech błyśnie pierwsza gwiazda". Nad całością przedstawienia czuwały p. I. Ilcewicz, p. L. Jajkiewicz oraz p. S. Bardo. Spektakl był nie tylko przypomnieniem znanych w tradycji bożonarodzeniowej postaci, ale też poprzez symbolikę skłonił do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka oraz pokus i problemów, z którymi musi się zmagać. Aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Zabrali nas do betlejemskiej stajenki, przypomnieli tułaczkę Józefa i Maryi, zachowanie pasterzy oraz pokłon monarchów. Całość dopełniały przepiękne kolędy oraz pastorałki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego pod batutą p. I. Ilcewicz. Dzięki inscenizacji mogliśmy wejść w misterium przyjścia na świat w postaci bezbronnego dziecka samego Boga.
Dzięki sugestywnej scenografii, strojom, grze aktorskiej, kolędom oraz układom choreograficznym zaprezentowanym przez naszych szkolnych tancerzy poczuliśmy radość i wyjątkowość nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. A przecież o to chodziło, by człowiek zbliżył się do człowieka i Boga, pochylił się nad misterium nad misteriami...

M. Drożdż

Zobacz film

Galeria zdjęć

 
Sukcesy młodych adeptek Judo

Uczennica naszej szkoły Justyna Burza kl. Va wraz ze swoją drużyną z MOSiR-u Tuchów uczestniczyła w Drużynowym Turnieju Judo Dzieci w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie w dniu 17 grudnia 2017r.
Poziom sportowy turnieju był bardzo wysoki, zawodnicy stoczyli wiele niełatwych pojedynków i po zaciętych "bojach" zajęli IV miejsce. W turnieju z Okazji Święta Niepodległości udział wzięło 6 drużyn: z Tuchowa, Tarnowa, Wierzchosławic, Bochni, Krakowa oraz Jasła.

W dniu 17 grudnia 2017r. Ewelina Burza uczennica kl. IIIb brała udział w XIX Mikołajkowym Turnieju Judo w Kielcach. Ewelina po zaciętych walkach stanęła na III stopniu podium przywożąc do domu brązowy medal.

 
Sukces w konkursie POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

001

 
Podziękowania

20171205 143609

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim klasom, wychowawcom i rodzicom , którzy włączyli się w organizację tegorocznej edycji Międzyszkolnej Akcji "Wszystkie Dzieci są Kochane". Dzięki ofiarności uczniów naszej szkoły udało się skompletować 17 paczek, które trafią do dzieci z rodzin ubogich. Organizatorami akcji są Towarzystwo Powszechnej Pomocy "Serce", Samorząd Uczniowski III LO w Tarnowie oraz MCDN - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Dzieci, które zostaną obdarowane przygotowanymi paczkami zostały wybrane przez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej.

 
Klasy V-VI na spektaklu "Hobbit"

 

Hobbitzszp15 grudnia 2017r. 54 uczniów z klas V-VI wybrało się do Tarnowa, by obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie. Przedstawienie "Hobbit" to nie tylko fantastyczna opowieść o smokach i krasnoludach, ale także piękna lekcja na temat przyjaźni, poświęcenia, odwagi i honoru. Niedoświadczony bohater wyrusza w podróż, która zmienia całe jego dotychczasowe życie. Pokonuje liczne niebezpieczeństwa, własne słabości, poznaje smak klęski i zwycięstwa; w końcu dociera do kresu drogi, gdzie czeka na niego nagroda.
Ciekawe dekoracje, barwne kostiumy i wspaniała muzyka sprawiły, że przedstawienie na długo pozostanie w pamięci widza. W doborowych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>