Akcja sprzątania Zalasowej

Sprzątanie Zalasowej-010

Trzeci raz z rzędu w kwietniową sobotę ruszyliśmy do sprzątania naszej miejscowości.
Inicjatywa Zarządu Stowarzyszenia Zalasowian cieszy się z roku na rok coraz większym poparciem społeczności naszej wsi. Wielkie zaangażowanie szkoły i co rok większe grono uczniów uczestniczących w akcji budzi optymizm, że nasza miejscowość będzie świecić przykładem dla innych. Wprawdzie dzień po akcji pojawiły się nowe śmieci na poboczach dróg, pozostaje mieć nadzieję, że powoli śmiecących będzie ubywać skoro przybywa sprzątających.
Duża liczba dorosłych mieszkańców, którzy zgłosili się do społecznej pracy i uczniów szkoły, zaangażowanie panów Franciszka Wójtowicz, radnego Wiesława Czarnik , Adama Bardo, sołtysa wsi i zakładu komunalnego gminy Ryglice pozwoliły na szybkie uporządkowanie wszystkich ulic i wywiezienie sterty śmieci jeszcze tego samego dnia, tak, że w niedzielę Zalasowa lśniła czystością.
Ze swojej strony dziękuję całej ekipie, która przyszła sprzątać Stawiska, było nas aż 22 osoby! Wiem, że w każdej części wsi było równie wielkie zaangażowanie. Pani Katarzyna Mróz Radna Gminy Ryglice i prezes Stowarzyszenia Zalasowian oraz dyrektor szkoły pan Leszek Sutkowski osobiście odwiedzili w sobotę każdy zakątek wsi i dziękowali wszystkim za pracę, przyłączam się do tych podziękowań i składam je w imieniu wszystkich, którym wygląd i czystość Zalasowej są równie ważne. smileysmile

Klaudyna Stępień

Galeria zdjęć

 
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

IMG233320802IMG233320805Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Agata Zabawa, Aleksandra Kawa, Tobiasz Dębowski i Izabela Golec zajęła II miejsce  w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Konkurs odbył się w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie 6 kwietnia 2018 roku. Uczniów do konkursu przygotowały: P. Helena Kawa oraz P. Agnieszka Solarz. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w tym konkursie.

Scan dyplom PK

 
XIX DYKTANDO ORTOGRAFICZNE "O złote pióro"

dyktando1

Kolejny już raz wzięliśmy udział w dyktandzie "O złote pióro" w Zespole Szkół Ogrodniczo-Ekonomicznych w Tarnowie. Autorem tekstu dyktanda jest prof. dr hab. Bogusław Dunaj - językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mało tego zazwyczaj Pan Profesor osobiście dyktuje tekst i przewodniczy jury konkursowemu złożonemu z nauczycieli-polonistów różnych tarnowskich szkół średnich. Zwycięzca otrzymuje "złote pióro". Nagradzane są również kolejne miejsca zajęte w konkursie. Dyktando cieszy się dużą popularnością. Każdego roku biorą w nim udział reprezentanci ponad pięćdziesięciu szkół.
Uczniowie Patrycja Zegar (opiekun mgr Barbara Niziołek) oraz Adrian Nowak (opiekun mgr Magdalena Drożdż) reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach ortograficznych adresowanych do uczniów szkół regionu tarnowskiego.
Miło nam poinformować, że Patrycja Zegar zajęła III miejsce w kategorii Uczeń-gimnazjalista a Adrian Nowak V miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu w tym konkursie.

Szczegółowe wyniki konkursu

Galeria zdjęć

 
"Mój pierwszy telefon - ochrona prywatności w sieci" - konkurs dla uczniów

Mój-pierwszy-telefon

regulamin

 

PS. Bardzo proszę o dostarczenie prac do 4 maja do p. Krzysztofa Galas lub do serkretariatu szkoły gdyż prace muszą być jeszcze zapakowane i wysłane w terminie jak na plakacie. 

 
Wyniki rekrutacji do Przedszkola

LISTY DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W ZALASOWEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Zebranie rodziców dzieci, które pierwszy raz przyjdą we wrześniu do przedszkola odbędzie się w dniu 15 maja 2018r. o godz. 17.00 na hali sportowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>