Festyn BRD - podsumowanie akcji "Odblaskowa szkoła"

041-DSC05731

Festyn podsumowujący akcję "Odblaskowa szkoła" 2017 odbył się w dniu 31 X 2017 r. na hali sportowej w Zalasowej. Rozpoczął go dyrektor szkoły Leszek Sutkowski przedstawiając program festynu. W podsumowaniu akcji brały udział klasy IV - VII szkoły podstawowej.
Spotkanie rozpoczęło się od międzyklasowego konkursu na Piosenkę odblaskową. Uczniowie uczestniczyli w rowerowym torze przeszkód. Kolejnym z zadań współzawodnictwa między klasami był konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Następnie rozstrzygnięto również konkurs odblaskowych zakładek, odblask dla czworonoga, wierszy i opowiadań dotyczących w/w tematyki, konkurs fotograficzny odblaskowa rodzina, dekalog bezpieczeństwa, jak również konkurs plastyczny.
Dyrektor szkoły wręczył najlepszym klasom i uczniom nagrody, następnie dokonał podsumowania akcji Odblaskowa szkoła 2017.
Miała ona na celu promowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży podczas drogi do szkoły, jak również zapoznanie z przepisami ruchu drogowego, szczególnie obowiązujących pieszych i rowerzystów. Kolejnym celem było doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze. Na zakończenie, każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową.

Jarosław Kawa

Konkurs na "Piosenkę Odblaskową" w materiale video

Podsumowanie akcji "Odblaskowa szkoła" w materiale video

Galeria zdjęć

 
60-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryglicach Filia w Zalasowej

Biblio

 
Nasza praca na rzecz lokalnej społeczności

Pomoc

 
Młodzież naszej szkoły w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie na spektaklu "Zemsta"

Zemsta - zdjęcie"Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało"

/A. Fredro/

Dnia 27 października 2017 r. uczniowie klas VII ab oraz II ab gimnazjum wraz z opiekunami udali się do jednego z najpiękniejszych krakowskich teatrów, by o godz. 1900 wspólnie obejrzeć spektakl pt. "Zemsta" wyreżyserowany przez Annę Augustynowicz na podstawie dzieła mistrza Aleksandra Fredry.
Historia znana od lat. Dwaj sąsiedzi Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek są odmienni jak ogień i woda. To zapiekli wrogowie skłóceni na śmierć i życie, uwikłani w absurdalny spór o mur graniczny. Zawadiaka i obłudnik, a pomiędzy nimi nieudacznik Papkin - tchórz i hipochondryk. Chcąc wyjść na swoje, pakuje się nieustannie w nowe kłopoty i ciągle obrywa po uszach. A obok, bez wiedzy i wbrew woli opiekunów, rozwija się płomienne uczucie Klary, młodej wychowanicy Cześnika i Wacława - syna Rejenta. Gdy okazuje się jednak, że rzekomy majątek Podstoliny jest własnością Klary, między rywalami dochodzi do zgody.
Podczas 90 - minutowego przedstawienia doskonała gra aktorska, bogata scenografia oraz znakomite efekty dźwiękowe pozwoliły odkryć współczesny przekaz tekstu. Sceniczna adaptacja utworu mówiącego o ludzkich przywarach i słabostkach uświadomiła oglądającym, że jest on aktualny i dziś, a na świeżości nie traci ani po dziesięciu, ani po ponad stu latach.
Sztuka wywarła na widzach pozytywne wrażenia, a na końcu nagrodzona została gromkimi brawami. Około godz. 2300 wszyscy w dobrych nastrojach powrócili do swoich domów.

 
Odblaskowa dyskoteka

64-DSC05658

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>