"Razam na święta"

            razem1

 
Zdrowe śniadanie

BG106W ramach akcji "Szkoła promująca zdrowie" uczniowie klas szóstych na lekcji języka angielskiego przygotowali zdrowe śniadanie. Od kilku lat w naszej szkole organizowane są akcje, które mają za zadanie naukę zdrowych nawyków żywieniowych, wspólne przygotowywanie posiłku i pogłębianie wiedzy na temat żywności. Uczniowie przygotowali ZDROWE ŚNIADANIE - w klasach powstawały zdrowe kanapki pełne witamin, owocowa sałatka, sałatka grecka, pyszne ciasteczka oraz wspaniały tort. Uczniowie przygotowując przekąski, mieli świetną okazję, by doszlifować swoje umiejętności językowe. Wspólna praca i prezentacja potraw w grupie podkreśliła świadomość nauki języka angielskiego. Przy okazji zapoznali się z piramidą żywienia oraz ustalili dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Mamy nadzieję, że dzięki takiej akcji, uczniowie zwrócą uwagę na to, co jedzą i z większą świadomością będą dobierali swoje przekąski.

Galeria zdjęć

 
"The seasons"-pory roku

BG121

 

W styczniu bieżącego roku uczniowie klas trzecich na lekcji języka angielskiego przygotowali projekt edukacyjny "The seasons"-pory roku. Celem projektu było budzenie zainteresowania otaczającą przyrodą oraz kształtowanie pozytywnego stosunku do świata roślin i zwierząt. Ponadto uczniowie promowali wypoczynek na świeżym powietrzu jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego niezależnie od pory roku i pogody. Uczniowie przygotowując projekty , mieli świetną okazję, aby doskonalić język angielski. Poszerzyli słownictwo związane ze zjawiskami pogody, ubraniami, porami roku oraz miesiącami.
Gratulujemy uczniom wspaniałych prezentacji i ciekawych pomysłów!

Galeria zdjęć

 
Bezpiecznie na wsi!

KRS12

W dniu dzisiejszym naszą szkołe odwiedzili przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Celem ich wizyty było upowszechnienie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsizachęcali do wzięcia udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci, który przebiegnie pod hasłem: "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz". Zachęcamy chętnych do udziału!

 
Laureatka Konkursu Mitologicznego

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Gabriela Wolska została laureatką Konkursu Mitologicznego Olimpus. Naszą szkołę reprezentowały jeszcze uczennice: Zuzanna Matug, Justyna Kapcia. Do konkursu uczennice przygotowała Barbara Niziołek. Gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>