KONKURS NAJPIĘKNIEJSZY LIŚĆ DĘBU

PNPC1W ramach Międzynarodowego Projektu Piękna Nasza Polska Cała panie z grupy Wesołe Smerfiki zaprosiły dzieci wraz z rodzicami do przygotowania pracy konkursowej pt. "Najpiękniejszy liść dębu" zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wykonane patriotyczne liście były tak piękne, że przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Oczywiście wszystkie prace były docenione i każda para uczestników otrzymała dyplom oraz nagrodę, którą pan Dyrektor uroczyście wręczył podczas Pasowania na Przedszkolaka.
Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za udział w konkursie.

Galeria zdjęć

 
Debata profilaktyczna

Dnia 22 listopada 2018 r. uczniowie kl. V uczestniczyli w debacie na temat zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z alkoholu. Na początku zapoznaliśmy się z przybyłym Państwem. Następnie goście zadawali nam pytania, na które anonimowo odpowiadaliśmy na kartkach. Potem wskazywaliśmy zarówno "zalety", jak i wady spożywania alkoholu. Kolejno piątoklasiści odegrali parę scenek. Trudnym zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak możemy pomóc osobie, która nadużywa alkoholu? Z naszej strony pojawiła się ogromna ilość odpowiedzi, z których wybieraliśmy najsłuszniejsze. Na koniec mogliśmy zadawać pytania oraz przedstawić własną opinię nt. spotkania. Wszyscy się czegoś nauczyliśmy. Teraz wiemy, że można żyć bez alkoholu szczęśliwie i w dobrym zdrowiu. Przecież trzeba się cieszyć życiem takim, jakie jest, a nie sztucznie je ulepszać.

Gabriela Wolska, klasa V b

 
Smak życia

WP9Dnia 22 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pod tytułem "Smak życia". Wzięli w nich udział uczniowie klas VI oraz VII. Podczas zajęć poruszonych zostało wiele tematów ważnych w życiu każdego człowieka. Lekcję rozpoczęto od rozmowy nt. dopalaczy, narkotyków oraz innych substancji trujących - mówiono również o tym, co je łączy i jakie są skutki ich stosowania. Oprócz prelekcji dotyczącej szkodliwości środków psychoaktywnych prowadzący zwrócili także uwagę na inne istotne kwestie w życiu młodego człowieka, takie jak: przyjaźń, miłość oraz rodzina. Bardzo dobrym pomysłem na ciekawe przekazanie wiedzy było zadawanie pytań ze strony uczniów oraz możliwość wyrażania własnej opinii. Zajęcia wzbogacone zostały kilkoma filmami, których celem było uświadomienie młodzieży, czym jest życie, zdrowie i jak ważną rolę odgrywa poświęcony drugiemu człowiekowi czas. Warsztaty te były wartościową lekcją pokazującą, jak należy przejść przez życie, by nie zmarnować ani jednej chwili, nadając mu niezapomniany smak.

Katarzyna Zegar, klasa VII a

Galeria zdjęć

 
Kolejne podium Justyny Burza

Kolejny udany start na Podkarpaciu :) W sobotę 17 listopada uczennica kl. VI a Justyna Burza wzięła udział w XVII Międzynarodowym Turnieju Judo w Jedliczu. Zawody zostały zorganizowane przez Klub UKS Piętnastka Krosno z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym turnieju udział wzięło 284 zawodników z 25 klubów - aż z 6 państw! Justyna walczyła w dwóch kategoriach wagowych zajmując kolejno:
II miejsce w kat. wag. 42 kg
II miejsce w kat. wag 45 kg

Gratulujemy!

 
"5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE"

5POiW23Dbając o edukację żywieniową zgłosiliśmy się do udziału w OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE EDUKACYJNYM: "5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE" przygotowanym przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS).
Celem programu jest wzrost świadomości na temat znaczenia prawidłowego odżywiania w życiu człowieka wśród uczniów klas II i III szkół podstawowych. Nasi pierwszoklasiści mają już dużą wiedzę na ten temat postanowiliśmy ich również zaprosić do udziału w programie. Systematyczny wzrost wiedzy o warzywach i owocach, a także sokach, jako podstawie zbilansowanej diety ma wpływ na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych uczniów. 16.11.2018 każda klasa wraz z wychowawcą przepracowała solidnie wskazany temat.

KOCHANI RODZICE!
Podstawą zbilansowanej diety jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w te produkty wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Im wcześniej dziecko pozna zdrowe nawyki żywieniowe, tym szybciej uzna je za naturalne w swojej codziennej diecie. Zapobiegajmy nadwadze i otyłości naszych dzieci!

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>