Spotkanie z policjantem w klasach I

Podgląd obrazka

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku, 19 września uczniowie klas I uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Galeria zdjęć

 
Dzień Sybiraka

DSC04507

Z roku na rok topnieją szeregi Sybiraków.
ale pamięć o wydarzeniach sprzed lat wciąż jest żywa.
Kolejną rocznicę napaści na Polskę oraz Dzień Sybiraka obchodziliśmy 20 września.

Historię sowieckiej agresji na Polskę przybliżył Pan Dyrektor.
Następnie minutą ciszy uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć poległych i pomordowanych,
a delegacje klas złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed tablicą upamiętniającą żołnierzy,
którzy oddali swoje życie za wschodnią granicą.

Galeria zdjęć

 
Święto Latawca 2017

PLAKAT ŚWIĘTO LATAWCA-1

Regulamin konkursu na najlepszy latawiec

 
Sprzątanie świata 2017

20170914 10085120170914 100251

Uczniowie nasej szkoły kolejny raz włączyli się w akcję "Sprzątania świata". Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". Uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego  wyruszyli w teren. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa porządkowali teren naszej miejscowości.

W ramach akcji "Sprzątanie Świata" w dniu 29.09.2017 r. w godzinach od 7-10 mieszkańcy mogą zutylizować "elektrośmieci" w postaci sprzętu AGD i RTV oraz innych urządzeń elektrycznych. Miejsce składowania elektrośmieci- parking przy oszklonym wejściu do hali sportowej.

 
Spotkanie profilaktyczne

IMG 20170913 131605

 

Uczniowie naszej placówki wzięli udział w spotkaniu, w trakcie którego klasa V zaprezentowała przedstawienie profilaktyczne "3 x Kuba"  ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałaniu uzależnieniom. Uczniowie przygotowali swój występ pod kierunkiem P. Izabeli Ilcewicz.

 

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>