WIOSENNY POKAZ MODY

PokazMody

 

W kwietniu pierwszoklasiści w ramach zajęć z języka angielskiego bawili się w wiosenny pokaz mody. Kolorowe kreacje niczym kwitnące kwiaty, obwieszczały o tej tak długo wyczekiwanej porze roku. Pomysłów na stroje było wiele, a ich prezentowanie odbyło się w radosnej atmosferze. Uczniowie poprzez zabawę poznawali słownictwo związanie z ubraniami i dodatkami do strojów.

Barbara Gutkowska

Galeria zdjęć

 
Maksymilian Bardo Finalistą Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego

logokonkurs2018

 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Maksymilian Bardo - klasa 4b - zdobył tytuł Finalisty Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego organizowanego przez Zespół Szkół w Rajbrocie, a 27.04.2018 r. powalczy o tytuł laureata.

Opiekun naukowy: pani Magdalena Drożdż.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale.

 

kaligrafia2018

 
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Matematyka bez granic"

Matematyka2018W województwie małopolskim w konkursie wzięło udział 39 klas a w skali kraju 236 klas.

Klasa 3A uzyskała 18 miejsce w województwie i 32 miejsce w kraju.

Klasa 3B uzyskała 13 miejsce w województwie i 27 miejsce w kraju

Opiekun: Iwona Olearczyk-Mikulska

 
Egzamin Gimnazjalny 2018

EgzaminGimnazjalny2018

 

Za nami egzaminy gimnazjalne. Wyniki zostaną ogłoszone przez CKE 15 czerwca 2018r. Wierzymy, że nasi uczniowie uzyskają bardzo wysokie wyniki i trzymamy za nich kciuki!

Galeria zdjęć

 
Ratujemy i uczymy ratować

PomocPrzedmyczna3

W dniu 17.04.2018 podsumowaliśmy realizowany w klasach 1-3 SP projekt "Ratujemy i uczymy ratować". Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz druhami OSP Zalasowa. Celem wdrażania projektu jest przełamywanie barier i zwiększanie świadomości oraz doskonalenie umiejętności w zakresie podstaw pierwszej pomocy. Dążymy do tego, aby ukształtować tak postawy osób uczących się, aby były zdecydowane zastosować zdobyte umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie w sytuacji zetknięcia się z osobą poszkodowaną. Wychowawcy klas przygotowali uczniów w zakresie bezpieczeństwa podczas udzielania pierwszej pomocy, omówili łańcuch przeżycia oraz nauczyli procedur powiadamiania służb specjalnych. Z panem M. Baszczewskim uczyli się sprawdzania przytomności i układania poszkodowanego w pozycji bocznej. Druhowie OSP i MDP przećwiczyli z każdym uczestnikiem programu procedury zachowania podczas wypadku i ćwiczyli wykonywanie czynności związanych z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Nasi uczniowie znają cały schemat podstawowych czynności ratujących życie - oswoili się z tymi czynnościami i wyrobili sobie właściwe nawyki. Dzieci zaprosiły druhów na kolejne szkolenia.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>