Odblaskowa Dyskoteka

OD03W dniu 11.10.2018 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Zalasowej odbyła się "Odblaskowa dyskoteka" dla uczniów klas IV-VIII SP i III Gim. Głównym założeniem imprezy było promocja akcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszyscy uczniowie bawili się ubrani w odblaskowe elementy wykonane samodzielnie lub zakupione takie jak np. kamizelki odblaskowe. Podczas przerwy został przeprowadzony konkurs "Odblaskowej Mody". Najlepsze odblaskowe stylizacje zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy uczniów do noszenia elementów odblaskowych na co dzień.

Galeria zdjęć

 
Wycieczka klas IV do Trzcinicy i Ciężkowic

Trz1W dniu 10.10.2018r. uczniowie klas czwartych pod opieką Pani Agnieszki Solarz, Heleny Kawy i Marty Śliwińskiej- Lech udali się do Trzcinicy koło Jasła. Mieli okazję zwiedzić osadę oraz grodzisko starsze niż osada w Biskupinie. Ponadto oglądali wystawę i film na temat odkryć archeologicznych tego obszaru. Po obiedzie udali się do Ciężkowic. Przy pięknej pogodzie wędrowali pomiędzy skałami najbliższego nam rezerwatu przyrody jakim jest Skamieniałe Miasto. Pani przewodnik przybliżyła powstanie unikatowych form skalnych, jak też legendy związane z tym terenem. Następnie był czas na zakup pamiątek i odpoczynek. Pełni wrażeń powróciliśmy do Zalasowej.

Galeria zdjęć

 
VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"

Dyktando N1Dnia 9 października 2018 r. 34 uczniów naszej szkoły pisało VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii". Nasza placówka znalazła się w gronie prawie 300 małopolskich szkół, które zgłosiły swój udział w tym wydarzeniu.

Jak poradzili sobie nasi uczestnicy? Czy któryś z nich zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego? Odpowiedzi na te pytania pojawią się w piątek, 2 listopada br. na szkolnej stronie internetowej.
Kochani Uczniowie! Dziękujemy za wyraz Waszego patriotyzmu oraz wzorową postawę zaangażowania w pielęgnowanie naszej narodowej tradycji i historii.

 
Niepodległościowy Bieg Odblaskowy

BiegOd109W sobotę 6 października 2018 r. w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" na stadionie sportowym w Zalasowej odbył się Niepodległościowy Bieg Odblaskowy. Patronat nad zawodami objęła Fundacja Pomocy Pokrzywdzonym w Wyniku Zdarzeń Losowych im. Leszka Gawrona w Zalasowej oraz Stowarzyszenie Zalasowian. Impreza promowała konieczność noszenia odblasków. Wszyscy obecni - mali i duzi, amatorzy i zawodowcy, a także kibice - stworzyli fantastyczną atmosferę. Na przygotowanych trasach rywalizowały dzieci jak i dorośli. Nad ich bezpieczeństwem czuwali członkowie Sekcji Biegowej Klubu Sportowego KS Ryglice. Trasę biegu zabezpieczali dorośli strażacy OSP Zalasowa wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą oraz radiowóz policyjny. Pomysłodawcą takiej formy wspólnego spędzenia wolnego czasu i jednocześnie wzmacniania świadomości rodzin dotyczącej widoczności pieszych w ruchu drogowym był pan Mariusz Baszczewski.

Galeria zdjęć

 
Zalasowskie Święto Latawca

Lat016.10.2018 odbyło się Zalasowskie Święto Latawca. Do konkursu stanęło 19 rodzin, z których każda wykonała tradycyjny latawiec ozdabiając go symbolami świadczącymi o znajomości przepisów i znaków drogowych oraz elementami odblaskowymi. W trakcie ozdabiania latawców całe rodziny miały możliwość przedyskutowania nie tylko kwestii technicznych, ale i kwestii bezpieczeństwa. Pod eskortą strażaków wyruszyliśmy w bezpiecznym pochodzie na wzgórze, z którego puszczaliśmy nasze latawce. Jury oceniało każdy latawiec zgodnie z regulaminem i wyłoniło zwycięzców. Na stadionie sportowym, na którym odbyło się podsumowanie konkursu, dzieciaki miały zorganizowane dodatkowe atrakcje. Oprócz nagród indywidualnych ufundowanych przez sponsorów każdy uczestnik imprezy - uczeń i dorosły - otrzymał opaskę odblaskową, a przedszkolaki odblaskowe misie.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>