Spotkanie przedszkolaków z panią pielęgniarką

DSC06163

 

O zdrowej, ekologicznej żywności, higienie ciała i zasadach dbania o zdrowie, mówiła zaproszona do przedszkolaków pani pielęgniarka.
Dnia 09.11.2017r. dzieci z grupy "Biedronki" gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę Beatę Łątka. Przedszkolaki przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej, ekologicznej żywności o tym jak należy o siebie dbać, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się oraz spożywanie owoców i warzyw. Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Beata wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Pod koniec spotkania pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym przedszkolakom. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowej żywności, zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka również chętnie odpowiadała na wszystkie pytania małych przedszkolaków i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem ZDROWA ŻYWNOŚĆ. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Dzieci utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce mały upominek. Serdecznie dziękujemy pani Beacie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Anna Prus

Galeria zdjęć

 
NASZ PRZEDSZKOLAK DOBRZE WIE, CO JEST ZDROWE , A CO - NIE!!!

DSCN7597

 

Czy śniadanie musi być nudne?
Oczywiście, że nie! Udowodniły to dzieci z Publicznego Przedszkola w Zalasowej z grupy starszaków "Biedronki". W dniu 08.11.2017r. przedszkolaki wraz z paniami przygotowali propozycje kolorowego II śniadania dla każdego, by mieć energię na cały poranek i z uśmiechem rozpocząć dzień pełny przygód. Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Biedronki przekonały się o tym, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców. Później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był w przedszkolu , bez cukru i konserwantów. Dodam, że ciekawe było smakowe zestawienie owoców w postaci owocowych palm, jeżyków, łódeczek.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce w dodatku zrobione własnoręcznie...
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

Galeria zdjęć

 
"Śniadanie daje moc"

40-sniadanie 00034 

8 listopada 2017 dzieci i uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do realizacji ogólnopolskiego program edukacyjnego: Śniadanie Daje Moc. Poprzez ten program zachęcamy dzieci przedszkolne i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do wspólnego przygotowania śniadania. W realizację przedsięwzięcia angażujemy także rodziców. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 

 Galeria zdjęć

 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

097-bajki 00090 

6 listopada w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Celem dnia była dobra zabawa! Chętne dzieci i nauczyciele przebrali się za ulubione postacie z bajek. Strój musiał być rozpoznawalny. Uczniowie, którzy spełnili ten warunek w danym dniu nie byli pytani. Każdy z nas mógł popuśćcie wodze fantazji i zostać swoim ulubionym bohaterem! Kolejnym punktem zabawy było Bajkowe oczko. W szkole zostały rozwieszone grafiki Zygfryda przebranego za bajkowe postacie. Zadanie polegało na podaniu imion postaci bajkowych, za które się przebrał. Odpowiedzi można było udzielać indywidualnie lub w parach. W środę nastąpiło podsumowanie konkursu. Z poprawnych odpowiedzi zostały wylosowane 3 osoby/pary z poszczególnych etapów, które otrzymały owocowe upominki a ponadto każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. W tym dniu naszych przedszkolaków odwiedzili bajkowi goście z niespodzianką. Był to dla nas wszystkich dzień pełen wrażeń.

Anna Błazień

Galeria zdjęć

 
Srebrny medal Justyny Burza

IMG 20171028 143406 1

 

W dniu 28 października 2017 odbyła się VI edycja World Judo Day Cup Rzeszów 2017. W turnieju Dzieci w Judo wystartowało ponad 150 młodych judoków i judoczek z Podkarpacia i Tarnowa. Justyna Burza uczennica klasy 5a zawodniczka MOSiR-u Tuchów zdobyła srebrny medal w wadze do 36 kg. Justyna trenuje pod opieką pana Krzysztofa Gut. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>