Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej świeci przykładem!

DSC04347

 Już tradycją stało się, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej co roku bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła". Społeczność uczniowska w roku szkolnym 2017/2018 podejmuje szereg działań nie tylko tych przewidzianych regulaminem konkursu, ale też i wykraczających poza jego zakres.

Uczniowie wraz z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym zadbają nie tylko o to, by każde dziecko było wyposażone w odblaski w postaci kamizelek oraz elementów odblaskowych, ale pomyślano też o seniorach. Młodzież wykona odblaski, które następnie przekaże starszym osobom z rodziny lub sąsiedztwa. Szkoła przygotuje, jak co roku, festyn promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym, którego każdy z nas jest uczestnikiem w mniejszym lub większym stopniu. W ten sposób chcemy zadziałać na rzecz środowiska lokalnego i dotrzeć do jak najliczniejszej grupy członków z naszego otoczenia, by przez wspólną zabawę kształtować świadomość zarówno pieszych, jak też i kierowców.

Jako miłośnicy naszych czworonożnych przyjaciół zadbaliśmy także o nich, oczywiście
z troską o bezpieczeństwo kierujących. Uczniowie wykonają odblaski dla swoich pupili.

Fani filmów oraz filmików również znajdą coś dla siebie. Na stronie internetowej szkoły pojawi się film ukazujący przebieg akcji "Odblaskowa Szkoła 2017".

Każda klasa wykonała gazetkę promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ci, którzy mają talent plastyczny i ciekawe pomysły, a przede wszystkim chęci, mogą wziąć udział w konkursie plastycznym "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Uczniowie klas I-III zaprojektują "Odblaskowe zakładki do książek".

Śpiewać każdy może.... Oczywiście! W szkole odbędzie się międzyklasowa rywalizacja na "Piosenkę odblaskową". Dla tych z talentem pisarskim też coś przewidziano. Mogą stanąć w szranki w konkursie na "Odblaskowy wiersz lub opowiadanie". Zwolennicy fotografowania mogą zgłosić się do konkursu fotograficznego dla rodzin "Odblaskowa Rodzina".  Wielbiciele latawców, dodajmy odblaskowych, także będą mieli swój dzień - "Dzień Latawca".

Pomyśleliśmy również o miłośnikach imprez. W szkole odbędzie się "Odblaskowa Dyskoteka" oraz konkurs na najciekawszą "Fryzurę Odblaskową". Sympatycy maszerowania, biegania też mogą wybrać coś dla siebie. Zorganizowany zostanie "Marsz Odblaskowy" oraz wieczorny bieg odblaskowy "Świecimy Przykładem" z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Oczywiście nie zabraknie współpracy z policją. Z policjantami spotkały się już przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych, udowodniając, że potrafią wykorzystać wiedzę w praktyce podczas prawidłowego przejścia na drugą stronę ulicy. Najmłodsi wyjadą również do Skrzyszowa na Festyn BRD, gdzie dowiedzą się jeszcze więcej na temat bezpieczeństwa na drodze. Każda klasa opracuje "Dekalog bezpieczeństwa" - najciekawszy ukaże się na stronie internetowej szkoły. Mieszkańcy wsi otrzymają ulotki promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym wraz z informacjami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz opaski odblaskowe.

Pasjonaci sportu pomyśleli pewnie, że zapomnieliśmy o nich... Nic bardziej mylnego. I dla nich przewidzieliśmy gratkę - "Mecz Piłki Siatkowej Odblaskowej" na Orliku w Kowalowej.

Chyba każda grupa naszej społeczności lokalnej, nie tylko szkolnej, znajdzie coś dla siebie, by razem bawiąc się, stając do rozlicznych konkursów, wspólnie zadbać o bezpieczeństwo na drodze, bo przecież właśnie o to chodzi.

Oj, będzie się działo!

                                                                                      M. Drożdż

 
Wycieczka do "FORT WAPITI"

20170929 123525

W dniu 29.09.2017 r. oddziały przedszkolne 01/02 z p. Martą Galas, p. Zofią Kosowska oraz p. Barbarą Janigą wyruszyły do Indiańskiej Wioski  "FORT WAPITI", położonej w malowniczych okolicach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki, na terenie czystego, obfitującego w piękne widoki Pogórza Ciężkowickiego. Po przywitaniu się z wodzem dzieci miały możliwość oglądania oryginalnych Tipi, totemów, indiańskich strojów oraz narzędzi do codziennego użytku. Odśpiewały z wodzem indiańską pieśń ducha ognia. Te zajęcia to wspaniała zabawa, a zarazem edukacja.Zajęcia prowadzone w wiosce połączone były z dodatkowymi atrakcjami (strzelanie z łuku, z dmuchawki, rzuty włócznią, rzut na bizonie rogi, wyścigi węży, indiański połów ryb, a to tylko niektóre zabawy). Wiele radości sprawił dzieciom indiański tor przeszkód, który usprawnia równowagę, koncentrację, ćwiczy cierpliwość a także odpowiedzialności wobec siebie i innych. Wszystkie dzieci korzystały z możliwości pomalowania twarzy w indiańskie wzory i nauczyły się indiańskiego tańca aligatora z plemienia Irokezów. W trakcie zabaw dzieci częstowały się kiełbaską smażoną na grillu. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach rękodzieła indiańskiegowykonując i kolorując samodzielnie drewniany szablon tipi oraz naszyjnik indiański z kolorowych koralików, które będą wspaniałymi pamiątkami. Wioska indiańska to nie tylko malowniczo położone miejsce wypoczynku, ale przede wszystkim miejsce, w którym wedle indiańskich zwyczajów, uczymy się szacunku do przyrody i życia w zgodzie z nią. Dziękujemy rodzicom za umożliwienie dzieciom zwiedzenia Wioski Indiańskiej w Zalasowej.
Marta Galas

Galeria zdjęć

 
Święto pieczonego ziemniaka klasy 3a

7-20170928 110429

W piękny czwartkowy wrześniowy dzień /28/ uczniowie klasy 3a udali się na wycieczkę pieszą ul. Sportową na zalasowski stadion, aby tam spędzić czas i dawnym zwyczajem upiec kiełbaskę nad ogniskiem. Rodzice pomogli przygotować nam ognisko i naprawdę dzieci miały dużo radości piekąc /niektórzy pierwszy raz/ na patykach kiełbaski i chleb. Niesamowicie smakowicie pachniały i smakowały pieczone ziemniaczki z solą i masełkiem. Między pieczeniem a jedzeniem w przygrzewającym słońcu uczniowie rozgrywali mecze, bawili się w "zbijaka", urządzali wyścigi. Wszyscy zgodnie przyznali, że "było wspaniale". Dziękuję bardzo serdecznie za nieocenioną pomoc i zaangażowanie Rodzicom: p. Agnieszce Ludwin , p. Małgorzacie Zalas, p. Marcie Pozdał i p. Beacie Czarnik, która obdarowała naszą klasę pysznymi ziemniaczkami.
wych. 3a K. Olszówka-Łępa

Galeria zdjęć

 
Debata przedwyborcza

DSC04669

27.09.2017r. uczniowie naszej placówki wzieli udział w debacie przewyborczej poprzedzającej wybory do Samorządu Uczniowskiego. Debata została podzialona na dwie części: w pierszwej swoje kandydatury zaprezentowali uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej,  w drugie części uczniowie klas 2 i 3 Gimnazjum. Wcześniej kandydaci przygotowali plakaty wyborcze. W czasie debaty kandydaci przedstawili swoje pomysły na działalność oraz zaprezentowali swoje mocne i słabe strony. Uczestnicy debaty mieli również możliwość zadawania pytań kandydatom, z czego bardzo chętnie skorzystali.

Galeria zdjęć

 
Dzień Przedszkolaka

DSC04475

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych w naszej szkole odwiedził szczególny gość. Przybył do nas Pan Policjant.mł. asp. P.Daniel Barnaś. Zaznajomił wszystkie dzieci ze swoją pracą i obowiązkami. Wyjaśnił również, jakich zasad powinien przestrzegać każdy przedszkolak, aby był bezpieczny na drodze. Po miłym spotkaniu, dzieci ubrane w kamizelki i znaczki odblaskowe udały się wraz z panem policjantem na uroczysty przemarsz ulicami naszej miejscowości.Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały ? Hymn przedszkolaka" na boisku szkolnym, otrzymały słodki, zdrowy poczęstunek w postaci jabłka a wszystkie panie złożyły swoim podopiecznym życzenia z okazji tak ważnego dla nich dnia. Pełne uśmiechu i radości dzieci wróciły do swoich sal dalej świętować. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. Za scenariusz i organizację Dnia Przedszkolaka odpowiedzialna była p. M. Galas.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>