Klasy III Gimnazjum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach

IMG20180425ds092342

 W dniu dzisiejszym uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami gościli w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach. Okazją do odwiedzin były dni otwarte szkoły, których głównym założeniem była prezentacja oferty szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie mogli zapoznać się z propozycjami kierunków kształcenia, bazą dydaktyczną, porozmawiać z kadrą oraz uczniami i poznać walory tej placówki. Te doświadczenia z pewnością zaprocentują przy wyborze szkoły średniej.

 
III miejsce w Eliminacjach Powiatowych

20180424as104905Reprezentacja naszego gimnazjum w składzie Dawid Czarnik, Hubert Plebanek oraz Przemysław Usarz zajęła III miejsce w Eliminacjach Powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się w Gromniku 21.04.2018r. Uczniów przygotował P. Marek Surmacz. Serdecznie gratulujemy! 20180424as104906

 
Kolejny sukces naszej młodej cheerleaderki

CHEER3

 

Anna Burza z klasy IIIb SP zajęła II miejsce w XXI Mistrzostwach Polski Cheerleaders PSCH. Od sierpnia 2017 trenuje w formacji Blask Pom, z którą w dniach 21-23 kwietnia 2018r. uczestniczyła w XXI Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Najpierw odbywały się eliminacje, a następnie występy finałowe, w których tancerki zajęły II miejsce.
Więcej na temat osiągnięć tancerek można odnaleźć na stronie: http://www.honorata.net/       (Na zdjęciu Ania trzecia od lewej)

 Galeria zdjęć

 
Klasy I-III w Tarnowie

Klasy I III w Tarnowie22

19 kwietnia klasy I - III znów miały wspólny wyjazd, lecz tym razem do Tarnowa. Głównym celem tej wycieczki było obejrzenie musicalu profilaktycznego "Nowe szaty króla", na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, który zaprezentował Teatr Muzyczny "Forte" z Wrocławia, w auli PWSZ.
To widowisko pełne muzyki, tańca, z animacjami multimedialnymi i grą aktorską na żywo miało dla widza wyraźne przesłanie. Piętnowało snobistyczne postawy, próżność, lekkomyślność i łatwowierność. Wskazywało na ponadczasowe wartości, mi.in. szacunek do innej osoby bez względu na jej ubiór, stan majątkowy, pochodzenie czy zajmowane stanowisko. Mali widzowie żywiołowo odbierali przekaz, gromkimi brawami podziękowali za piękną prezentację.
Po spektaklu klasy pierwsze udały się na zaplanowane zwiedzanie Ratusza. Spacerując ul. Wałową przystawały obok mijanych pomników i poznały ciekawostki z nimi związane. Jednym z nich był pomnika króla Władysława Łokietka - to największy posąg w Polsce. Przystanęli obok pomnika Adama Mickiewicza, jedynego w Polsce, którego Niemcy nie zburzyli w czasie wojny. Na końcu był monument Ojca Św. Jana Pawła II, to z kolei pierwszy Jego pomnik w naszym kraju. Na chwilę wstąpili do Katedra - Bazyliki Mniejszej pw. Narodzenia NMP i 13-metrowe, gigantyczne, najwyższe w Europie pomniki nagrobne.
I wreszcie Ratusz , a w nim niezwykle cenne i ciekawe kolekcje portretów z XVII i XVIII wieku, porcelany i szkła z różnych wytwórni europejskich, militariów i sreber oraz Zbrojownia Myśliwska. Udało nam się wejść na 30-metrową wieżę Ratusza, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Wieża skrywa jeszcze jeden skarb. Działający mechanizm najstarszego w Polsce ręcznie nakręcanego zegara ratuszowego.
Na końcu pobytu w Tarnowie były lody, odpoczynek na Ławeczce Poetów. To nieco lapidarne zwiedzanie było zachętą, aby tu wrócić i zobaczyć wszystkie atrakcje naszego powiatowego miasta.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
"Zdrowie jest najważniejsze" spotkanie z panią pielęgniarką

20180419 121851

Dnia 19.04.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego 01/02 gościły panią pielęgniarkę Barbarę Kłusek. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, jakie zabiegi wykonuje pielęgniarka oraz jak pomaga potrzebującym osobom. Wszyscy z przejęciem oglądali narzędzia pracy które przyniosła ze sobą pani Barbara , każdy mógł dokładnie obejrzeć jak wygląda stetoskop, kroplówka czy też tzw. "motylek". Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób mogą zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Na zakończenie pani Barbara zaprowadziła nas do nowego Gabinetu Profilaktyki Zdrowotnej mieszczący się w naszej szkole na parterze. W ramach podziękowania za wizytę, dzieci wręczyły naszemu gościowi własnoręcznie wykonany upominek.

Marta Galas

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>