Klasy 2 w "Forcie Watipi"

123ww0397W środę 30 maja 2018 r. uczniowie z klasy 2a Szkoły Podstawowej pod opieką pań: wychowawczyni Marii Bardo i pani pedagog Katarzyny Kupiec uczestniczyli w wycieczce do Wioski Indiańskiej "Fort Wapiti". Na miejscu zobaczyli jak żyli Indianie, zwiedzili indiańskie namioty ? tipi, jak również oglądali tradycyjne stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń. Na program wycieczki złożyły się gry i zabawy indiańskie np. strzelanie z łuku, dmuchawki, rzut włócznią, bieg po indiańskim torze przeszkód. Uczniowie mieli także okazję nauczyć się indiańskiej piosenki i tańca ,"Taniec aligatora" oraz zrobić pamiątkowe zakupy. Najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy w indiańskim stylu. Wycieczkę zakończyło wspólne grillowanie.

Galeria zdjęć

 
Sukces Mileny Kusek!

20180530mk112533

30 maja w Szkole Podstawowej w Kowalowej odbył się już V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Naszą szkołę reprezentowali Milena Kusek z klasy VI, Bartosz Sułek z klasy V oraz Aleksandra Usarz z klasy IV. W kategorii klas IV-VI Milena Kusek zajęła II miejsce. Do konkursu uczestników przygotowywały panie: Izabala Ilcewicz, Krystyna Olszówka-Łępa, Barbara Gutkowska.
Jeszcze raz gratulujemy Milence!

 
Dzień Dziecka na sportowo

20180530dd09525320180530dd100450

 
29.05. Klasy pierwsze w Pilźnie

25-Klasy I w Pilźnie-024Pilzno jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Tu wiódł szlak handlowy wiodący na Węgry oraz z Krakowa na Ruś, który przyczynił się do jego rozwoju i znaczenia. Do najcenniejszych pilzneńskich zabytków architektury należy, widoczny z daleka w panoramie miasta, kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela. W takiej odsłonie istniał już za czasów króla Kazimierza Wielkiego.
Dziś Pilzno słynie także z Muzeum Lalek, stanowiące kompleks muzealny i kulturalno-edukacyjny. Tutaj udały się klasy pierwsze na swoją kolejną wycieczkę.
Mogły zwiedzić osiem pomieszczeń, z rozmaitymi wystawami, m.in. "Zabawki babci, mamy i moje", największą kolekcję lalek japońskich, obejrzeć spektakl światła i dźwięku
"Na babcinym strych", zapoznać się z procesem tworzenia lalek drewnianych, ceramicznych i tekstylnych. Największą ciekawość wzbudziły animacje multimedialne na zasadzie kalejdoskopu oraz wyświetlane na ekranie w kształcie twarzy, co powodowało niezwykły efekt ożywienia lalek. Dzieci brały udział w warsztatach artystycznych, każde wykonało własną lalkę z wybranego wzoru.
Pilzno słynie też z wyśmienitych lodów, trzeba było ich posmakować. Dzień był wyjątkowo upalny, dzieci ochoczo obległy miejską fontannę.
Muzeum posiada swoją filię w Lipinach. Tam pierwszoklasiści zwiedzili skansen w miniaturze, po czym zjadły pyszne naleśniki "U wiedźmy". Wybornie smakował także chłodny kompot.

J. Sarad

Galeria zdjęć

 
II Rodzinne Spotkanie z Folklorem

01-II Rodzinne Spotkanie z FolkloremDziękujemy za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi,
że jesteście najważniejsi, tego nikt nie zmieni.

25 maja odbyło się drugie spotkanie tancerzy z dziecięcego zespołu folklorystycznego Mali Zalasowanie z Rodzicami.
Znów rozbrzmiewały krakowiaki, polonezy, poleczki, walczyki, przyśpiewki zalasowskie i te z repertuaru Krakowiaków Wschodnich.
Od pierwszego takiego spotkania upłynęły już trzy lata. Oprócz występów poszczególnych grup, życzeń dla Rodziców i gromkiego "Sto lat" z okazji Ich święta, nastąpiło podsumowanie pracy zespołu w latach 2014 - 2018, czyli VII wznowienia tego koła tanecznego.
Mali Zalasowianie działają w naszej szkole już blisko 19 lat. Co cztery lata następuje pożegnanie z tancerzami, głównym powodem jest wyrośnięcie ze strojów ludowych, są one przekazywane młodszej grupie.
Liczba tancerzy jest w tym roku imponująca - pięćdziesiąt dzieci w krakowskich strojach wystąpiło przed najbardziej życzliwą publicznością, jaka w ogóle może być. Rodzice nie żałowali braw, a dzieci dały z siebie wszystko; zarówno te z pierwszej klasy, jak i te z czwartej, tańczące cztery lata.
Za trud pracy pozalekcyjnej, poznawanie i prezentowanie folkloru, każde otrzymało nagrodę z rąk p. Dyrektora Leszka Sutkowskiego. Były podziękowania dla osób wspierających działalność zespołu w ostatnich czterech latach.
Ogromną niespodziankę tancerze i rodzice zrobili opiekunowi zespołu P. Jolancie Sarad - wzruszające słowa, pamiątki, kwiaty były zarówno wyrazem wdzięczności, jak i podkreśleniem znaczenia zespołu w zalasowskim środowisku.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>