Zwycięstwo w finale powiatowym o Puchar Tymbarku

Tymbark

 

W dniu 09.11.2017 r. na hali sportowej w Wojniczu odbył się finał powiatowy turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. W kategorii chłopców U -8 w finale grały reprezentacje szkół podstawowych z Zalasowej, Wojnicza oraz Radłowa.
Grano systemem każdy z każdym, poniżej wyniki spotkań:
SP Wojnicz - SP Zalasowa 5-7
SP Radłów - SP Wojnicz 9-0
SP Zalasowa - SP Radłów 3-2
Drużyna z SP Zalasowa grała w składzie: Dominik Kotlarz (BR.), Miłosz Mróz, Filip Kotlarz, Krystian Pędrak, Radosław Wolski, Fabian Kozak, Damian Sarad, Śmigacz Konrad(KPT.). Opiekunem grupy jest Mariusz Baszczewski.
Nasza drużyna zakwalifikowała się na zawody wojewódzkie, które zostaną rozegrane w marcu 2018 r. w Krakowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

 
Wieczornica w Pałacu pod Dębami

11.10 00143

W dniu 11 listopada 2017 roku w Pałacu pod Dębami odbyła się wieczornica, na którą przybyło wielu mieszkańców naszej miejscowości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Dyrektor ZSz-P w Zalasowej, który gorąco powitał zebranych. Radosne świętowanie rozpoczęło się wraz z występem "Małych Zalasowian", których opiekunem jest p. J. Sarad. Następnie uczniowie ZSz-P w Zalasowej przedstawili montaż słowno- muzyczny, który został serdecznie przyjęty przez obecnych. Równie entuzjastycznie publiczność przyjęła występ Zespołu Regionalnego "Zalasowianie" z Ośrodka Kultury w Ryglicach, Filia w Zalasowej. Wieczornicę zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
Dziękujemy wszystkim przybyłym na tę uroczystość i do zobaczenia za rok

zobacz zdjęcia

 
Turniej Niepodległościowy piłki siatkowej

turniej 0022

Galeria zdjęć

 
Marsz Pamięci

11.10 00059

W ramach odchodów Święta Niepodległości w dniu 10 listopada zorganizowano Marsz Pamięci. Jego uczestnicy przeszli sprzed budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej na cmentarz wojenny nr 166 na Podlesiu Wschodnim, gdzie odbył się Apel Poległych, po którym odmówiono wspólnie modlitwę, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych żołnierzy. Młodzież zaprezentowała tam również część artystyczną, w której zachęciła tam obecnych do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. W wydarzeniu tym uczestniczyli: przedstawiciele władz samorządowych na czele z P. Burmistrzem, mjr Służby Więziennej P. Radziszewski, Radni naszej miejscowości, ks. S. Kurczab, poczet sztandarowy i społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolego, poczet sztandarowy Straży Pożarnej i Młodzieżowa Grupa Pożarnicza, Koło Gospodyń Wiejskich z Zalasowej, Stowarzyszenie Zalasowian, Klub Seniora oraz mieszkańcy Zalasowej. Po uroczystości na uczestników czekała pyszna grochówka oraz ciepła herbatka.

Galeria zdjęć

 
Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

017-11.10 00017

Dnia 10 listopada 2017 roku o godzinie 10.50 rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim ten podniosłej uroczystości były słowa "Droga do wolności." Radosne świętowanie rozpoczęło się wraz z występem "Małych Zalasowian". Następnie głos zabrał pan dyrektor, który w krótkim przemówieniu omówił losy naszej Ojczyzny na drodze ku niepodległości. W kolejnej części uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny, który wywarł duże wrażenie na widzach i wprowadził w nastrój zadumy.
Nad całością akademii czuwała p.I.Ilcewicz , p.M. Drożdż, p. M. Śliwińska - Lech, p. B. Gutkowska, p.J.Sarad, p.M. Surmacz, i p. A. Solarz. Uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie akademii i scenografii serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>