VII Lubecki Festiwal Nauki

LFN619 lutego 2020 roku po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. W nawiązaniu do tej uroczystości oraz jako wyraz uznania dla osiągnieć, w szczególności, tarnowskich naukowców, dnia 20 lutego 2020 r. w Zespole Szkół w Lubczy odbył się VII Lubecki Festiwal Nauki p.t. Wynalazcy, Odkrywcy, Przemysłowcy ? Historia Polskich Innowacji. Uroczystość tę mieli zaszczyt oglądać jak i współprowadzić uczniowie klasy III c, którzy na festiwalu prowadzili salę doświadczeń "Kodowanie z robotami."
Uczniowie przygotowywali się do wyjazdu na festiwal przez dwa tygodnie. Przez ten czas pracowali w wyznaczonych zespołach m.in. nad przygotowaniem pomocy, instrukcji działania, plakatów, plakietek. Dzień przed wyjazdem uczniowie układali roboty z klocków Lego Wedo 2.0, które miały być prezentowane na festiwalu. Były to: balista, gondola, drawing machine, bączek, samochód samosterowalny, bramkarz. Wybierając niniejsze projekty skupialiśmy się na tym, aby zaprezentować różne możliwości klocków, np. czujnik ruchu, czujnik przechyłu oraz pokazać w jaki sposób można wykorzystać klocki do stworzenia zabawy zespołowej, np. gra w bramkarza, czy rozkręcanie bączka na czas. Oprócz klocków zaprezentowaliśmy różne oblicza kodowania offinowego, np. za pomocą maty do kodowania, kubeczków, kostek do gry, kolorowanek graficznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kolorowanki QR z możliwością gry na tablecie.
W trakcie festiwalu uczniowie brali także udział w wykładzie inauguracyjnym przedstawiciela Koła Matematyków Polskich pana Roberta Szczypińskiego, który w nad wyraz ciekawy sposób pokazał dzieciom przydatność matematyki w życiu codziennym. Ponadto, uczniowie zwiedzali sale doświadczeń, m.in. Tarnów - Polski Biegun Ciepła, Pracownia młodego alchemika, Ćwiczenia to radość, Światło i prąd. Wszystkie ekspozycje, zabawy, doświadczenia, prace plastyczne wywarły na nich ogromne wrażenie. Komentarzom, pytaniom pełnych ciekawości i wspomnieniom podczas podróży powrotnej autobusem nie było końca.
Za zaangażowanie oraz włożony wkład pracy w przygotowanie sali doświadczeń uczniowie klasy III c otrzymali od pani dyrektor pamiątkowy dyplom oraz różę.

Galeria zdjęć

 
Kolejna Mega Nagroda!

MM 6 101

Nasi odkrywcy w MegaMisji mogą pochwalić się kolejną nagrodą. Za wytrwałą pracę i odkrywanie historii Psotnika zostaliśmy nagrodzeni fantastycznym tabletem od Fubdacji Orange. Pozwoli on na uatrakcyjnienie zajęć i wykonywania kolejnych zadań. Dzieci już planują, w jaki sposób wykorzystać tę nagrodę na zajęciach.

Tbl1

 
Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" - etap gminny

parki20

 

W dniu 14 lutego 2020 roku, w Szkole Podstawowej w Joninach, odbył się gminny etap konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 drużyn, czteroosobowych, z poszczególnych szkół gminy Ryglice. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Emilia Burza, Milena Kusek, Mateusz Pawlik, Kacper Stoch, zajęła I miejsce - kwalifikując się tym samym do etapu parkowego, który odbędzie się w Tarnowie. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowali: Helena Kawa i Grzegorz Drużba.

Galeria zdjęć na stronie: SP Joniny

 
Zabawa Karnawałowa

Disc1

 

 

 

13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa. O godzinie 16 przed salą 34 zebrała się grupa chętnych uczniów z klas 4-7. O oprawę muzyczną i dyskotekowy nastrój zadbali chłopcy z klasy 8. Dzieci bawiły się do godziny 19. Pomimo niskiej frekwencji dyskoteka się udała, a uczniowie wrócili do domów zadowoleni.

 
IV Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Ft109

W dniu 12 lutego w Szkole Podstawowej w Ryglicach odbył się IV Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny - etap rejonowy w którym wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły.

Pięcioro uczniów klasy 5 i dwoje z klas 6 zmagali się z zadaniami matematycznymi. Po ostatecznym podliczeniu punktów prace Julii Kosowskiej z klasy 5b i Patryka Zegara z 5a (opiekun Iwona Olearczyk - Mikulska) oraz Natalii Kiermasz z klasy 6a (opiekun Janina Usarz) przesyłane są do dalszej weryfikacji. Czekamy na wyniki i gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>